Rüyada Baykuş Görmek

Ayrıca bkz: Erkek Baykuş, Puhu Kuşu

Rüyada baykuş görmek, zalim ve cebbar bir kadının varlığı ile tabir olunur. Yine baykuş, kapı kapı dolaşan ve haram mal kazanan hırsıza da işarettir.

Rüyada baykuşun sesini duymak fena ve uğursuz bir haber almaya delalet eder. Baykuşun geldiğini görmek, ecelin yaklaştığına ve ölümün kapıda olduğuna işarettir. Dişi baykuşu görmek, kişinin kendisine asla hayır olmayan hain ve hilekar bir adamın varlığına delalet eder.

Rüyada baykuş görmek ne demek, vahşete, tarihi yerlerin harap olmasına ve kötü sözlerin meydan bulmasına işarettir. Baykuş görmek, despot yöneticiye, işi pişkinliğe vuran hırsıza, tembelliğe, hilekar insana delalet eder. Baykuş, onu gören kimse için hayasız kadına ve kötü söze delalet eder.

Rüyada öten bir baykuş görmek, çevrenizden bazı kişilerin sizi çekemediği ve hakkınızda kötü konuştuğunu belirtir. Eğer baykuş ötmüyorsa veya canlı değilse, işinizde başarıyı belirtir.

Rüyada baykuş sesi duymak, yakında bir ölü haberi alacağınızı ya da uzakta yaşayan bir tanıdığınızdan kötü haber alacağınızı anlatır. Baykuş ayrıca kötü göz ve nazar değmesine işaret eder.

Rüyada bir yerde süs olarak kullanılan ve içi doldurulmuş bir baykuş görmek, gerek oturduğunuz yerde, gerek iş yerinizde çok daha parlak bir geleceğe aday olduğunuzu gösterir.

Bazı tabirciler, rüyada baykuş görmek, onu gören kimse için ahlaksız bir kadına işaret eder. Ağaçta duran bir baykuş düşmanlarınız olduğuna işaret eder.

Rüyada baykuşun bağırdığını görmek, ölüme; baykuş öldürmek, bir tehlike atlatabileceğine dikkat etmek gerektiğine, düşmanları yenmeye delalet tir.

Rüyada baykuşu evinde görmek, evde birisinin hastalanacağına ve zor iyileşeceğine; dişi baykuş, düşmana işarettir.

Baykuş

“Rüyada Baykuş Görmek” üzerine 25 yorum

 1. Merhaba, rüyamda beyaz baykuş ve kucağında beyaz
  yavrusu vardı, sessizce oturuyorlardı. Yorumlarsanız sevinirim.

  1. Merhaba, rüyamda patronlarımı yemekli misafirliğe almıştım. Mutfakta yemek yerken diğer odadan bir baykuş geldi, başıma sıçtı ve evden çıktı…

 2. Evimizde bir karışıklık vardı. Herkes tartışıyordu birbiriyle ve çok kalabalıktı evimiz amcamlar, halamlar vardı ve o karışıklıkta beyaz bir baykuş geliyor ve kanatlarının ucu ve ayakları sarıydı ben onu gördüm etrafımdakilere gösterdim evin çatısından eve girdi ve biraz uçtu, çıktı gitti. Çok etkilendim bu rüyamdan lütfen yorumlar mısınız?

 3. Siyah kanatlı, kanatlarını açmış baykuşun biri tarafından kanatlarının içinden geçirilmek, neye delalet eder? Yorumlarınızı bekliyorum. NOT: Tuvalet ihtiyacını gidermek için oradan geçiriliyorum.

 4. Rüyamda başıma kırmızı, turunculu baykuş kondu, alnımı acıttı. Bunu lütfen yorumlar mısınız? Teşekkür ederim.

 5. İlk önce papağan geldi ve ellerime kondu ve arkasından baykuş gördüm. Ellerimle kulaklarından tutmuşum, gözlerimin içine bakıyordu, sesi falan yoktu.

 6. Rüyamda rengarenk bir baykuş ayağını el parmaklarımdan birisine dolandırmış. Uçması için elimi havaya kaldırıyorum ama benden ayrılmıyordu. Ayrıca konuşuyordu.

 7. Rüyamda 6 tane küçük baykuş yavrusu vardı, çok güzellerdi. Benimmiş güya o baykuşlar ve ben de onları çok seviyordum, bakıyordum onlara ve ben onları bir kutu içinde bakıyordum. Onların karnını doyurmak için bir şeyler verecekken o arada uyandım. Nedir ne değildir, anlamadım. Yardım edin…

  1. İnanmıyorum ya ben de aynı senin gördüğün rüyayı gördüm. 4 müydü, yoksa fazla mıydı, şimdi sayısını bilemiyorum ama birçok tane sevimli baykuş gördüm. Bende evimde bir kutuya koymuş bakıyordum ve çok sevmiştim. Çok ilginç gerçekten, yani aynı rüyayı görmüş olmamız. Beni daha çok meraklandırdı doğrusu. Mutlaka bir anlamı var ama ne? Sadece çok tedirgin ve huzursuz oldum, şuan çünkü okudum, batkım da, her ne şekil olursa olsun, rüyada baykuş görmek hayırsız şeylere işaret ediyormuş. Ben iyi bir şey olduğunu ummuştum ama yine de hayra yorumlayalım ve Allah hayra çevirsin diye dua edelim. Sevgiler, Rabia.

 8. Rüyamda kısa sure önce tartıştığım ve konuşmadığım çocukluk arkadaşımla ağaç ve yalık olan bir yerden giderken, baykuşu gördük. Yakalarsak 1000 TL ye satacağımızı söyledim. Kayalıkların arasında gizlenen baykuşu kovaladı, baykuşta ayağımın dibine kadar geldi ve ben de ayağımın altıyla baykuşun üzerine bastım. Öldürme amaçlı değil, baykuş ısırdığı için. Arkadaşım ağzını bir şeyle tutturmak istedi ama arkadaşım hiç konuşmadı, baykuş ötmedi. Rüyamda tek ben konuşuyordum.

 9. Rüyamda baykuş uçarak geldi ve bir ağaca kondu. Kesinlikle ötmüyordu, sesini duymadım. Sonra yere doğru uçtu ve yerden uçan bir kelebeği ayakları ile yakalayıp, ağaca çıkardı ve yedi. Ben de ağacın altına gelip baykuşa 2 dilim beyaz ekmek attım ama baykuş ürküp kaçtı, ekmeği almadı.

 10. Rüyamda evimde baykuş gördüm ama dışarı çıkardım. Yorum yaparsanız sevinirim.

 11. Ben rüyada baykuşu yaralı olarak camın önünde gördüm. Ve camı açıp yaralı baykuşu içeri aldım. Sonra uyandım.

 12. Rüyamda baykuş salon camının dışında, balkonda durup, bana bakıyordu. Sonra uçtu, gitti. Sesini falan duymadım. Yorumlayabilir misiniz?

 13. Rüyamda parlayan bir baykuş gördüm kanat çırpıp ötüyordu. Tabi bunu rüyamın sonunda gördüm. Başka şeyler vardı (fen hocama araba çarpıyordu.)

 14. Rüyamda bir ağaçta süslü pullu bir baykuş gördüm, elimi hafif ısırdı. Ne anlama geliyor? Yorumlarsanız sevinirim.

 15. Rüyamda bir avcı tarafından vurulan baykuşu yemek istiyorduk. Ve bu arada askerliğimi yapmadım. Askerdim, o an elimde bomba vardı, arkadaşı korkutuyordum.

 16. Rüyamda kanatlarını açmış, tüylerini iyice kabartmış, kahve ve boz tonlarında bir baykuş vardı. İri gözleri vardı, onlar çok dikkatimi çekti sonra kanatlarını indirdi ve iki ya da üç küçük kahve renkli yavru vardı. Çok sevimlilerdi. Sonrasında bir oda gibi yerde bir kedi vardı, hamileymiş ve çocuklar onun karnına bastırmak istiyorlarmış ama çocukları görmüyorum, sadece el görüyorum. Kedinin karnına bastırmak istiyorlar engelliyorum. Bunun anlamı nedir?

 17. Rüyamda benim horozumla bir baykuş kavga ediyorlardı. Baykuşa çok sert bir şekilde tekme attım. Baykuş ölmedi, bayıldı. Ayılınca da peşime düştü. Kaçtım ama peşimi hiç bırakmadı.

 18. Rüyamda yaklaşık 5 tane baykuş bulunduğum ortama girdiler. Elimi uzattım ve birisi yaklaşıp elime kondu. Sonra zayıfladı dikenli bir şeye döndü sonra onun dikensiz yerlerini sevdim. Ve hızla elimden attım yok oldu. Bu ne demek oluyor?

 19. Merhaba rüyamda bembeyaz bir ağacın üstünü kar gibi kaplamış baykuşlar gördüm ötmediler ama canlıydılar ve daha sonra ağacın altında beyaz gülümseyen bir köpek belirdi. Yorumlarsanız sevinirim.

 20. Rüyamda hem baykuş hem de baykuşun sesini duydum rengârenkti of çok korkuyorum çünkü ecelin yaklaştığına örnektir yazıyor😱😞

 21. Rüyamda ağacın dalında duran baykuş gördüm ve yavruları da vardı. Ben yavrularına bakıyordum. Anne baykuşta yavrulara zarar vereceğim diye bana saldıracak gibiydi ve oradan uzaklaştım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir