Rüyada Süngü ve Mızrak Görmek

Rüyada süngü görmek, hayal kırıklığına ve ümitsizliğe delalet eder. Silahın ucuna süngü taktığınızı görmeniz, işinizi yeniden düzene koyabileceğinize; birisini süngü ile dürttüğünüzü ve yaraladığınızı görmek, onun hayatında olumsuz bir rolünüz olacağına işarettir.

Ayrıca bakabileceğiniz rüya tabirleri: Mızrakla, Mızrakçı

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen mızrak; hanıma, çocuğa, doğru şahitliğe veya yolculuğa işarettir. Bundan dolayı bir kimse elinde bir mızrak olduğunu görürse, onun erkek bir çocuğu dünyaya gelir. Bir kimse at üzerinde ve elinde mızrak olduğunu görse, izzet ve yükseklikle devlet ve zenginliğe işarettir. Mızrak erkek kardeş yahut insandan zararı def eden arkadaştır. Elinde mızrak olduğu halde sokakta yürüdüğünü gören kişinin erkek çocuğu olur.

Bir kimse rüyada hükümdarın kendisine bir mızrak verdiğini görse bir vilayete vali olur. Eğer verilen mızrakta bayrak ve sancak gibi bir şey varsa, valiliğinde muhafazakarlığı ve şöhreti halk arasında yayılır. Bir kimse rüyada birisinin kendisini mızrak ile vurduğunu görse, o adamın lisanı ile o kimseye eza ve cefası, ırz ve namusu hakkında kötü söz söylemesi meydana çıkar.

Rüyada kendisinin mızrak ile vurulduğunu ve kendisinden kan aktığını görürse, o kimse vurandan kendisine isabet eden bir şey üzerine sevap alır. Bazen de o kimsenin vücudu sağlam, malı çok olur. Aile ve evlatlarından kaybolmuş varsa sapasağlam ailesinin yanma döner.

Rüyada mızrakla birini yaraladığını gören kimse, eğer o yaranın kendisi için diyet lazım gelecek şekilde değilse, yaralayan yaralanana kötü bir fiili atfeder. Mızrak ile yaralandığını ve yarasının şiddetli olduğunu görse, yaralayandan yaralayan kimseye haram mal isabet eder. Eğer mızrak eti veya bir uzvu veya birtakım azalarını kesse, kesilen şey yaralayanın elinde olsa, yararlanandan yaralayana mal ve dinen kötü bir şey erişmesine işarettir. 

Rüyada mızrağı ile düşmanla dövüştüğünü gören kimse, haram mala nail olur ve mızrak hakkında konuşulur.

Süngü ve Mızrak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir