Rüyada Yıkmak Görmek

Rüyada bir evin yıkıldığını görmek, o kişinin öleceğine; eski bir evin yıkıldığını görmek, dert ve üzüntüye yorumlanır. Rüyayı kadının evin tavanının yıkıldığını görmesi, kocasının ölümüne yorumlanır. Genel olarak büyük zarardır. Kişi rüyasında evini yıkıyor ise eşinden ayrılır. Ama yıktığı şey hayırsız bir şeyler ise o zaman feraha kavuşacak demektir.

Rüyada bir minareyi yıktığını görmek, iyi değildir. Rüyasında Kabe’yi yıktığını gören, İslam’a aykırı bir iş işler. Bir cami veya bir mescidi yıktığını gören, İslam’da fesat ve kötülük çıkarmaya çalışır. Bir köşk veya sarayı yıktığını gören, devlete zarar verir.

Rüyada bir kilise, manastır veya benzeri bir binayı yıktığını gören, İslam dinine yardımcı ve kafirlere zarar verici olur. Bir eski ev veya oda veya dükkânı yıktığını gören, keder ve hüzne uğrar. Evini tamamen veya bir kısmını yıktığını görmek, o evde bir insanın öleceğine veya ev sahibinin büyük bir musibete uğrayacağına delalet eder.

Rüyada kale ve burçları yıktığını görmek, geçimde darlığa; köprüler ve kemerler yıkmak, toplumun düşüncesine zarar verecek bir kötülüğün olmasına ve bir rivayete göre dinde fesada işarettir.

Cabir’ül Mağribi’ye göre; insanın kendi isteği ve kendi eliyle olmayan yıkım rüyası görmek, genellikle mal elde etmekle ve fayda ile yorumlanır.

Abdulgani Nablusi’ye göre; rüyada yıkmak iyi değildir. Rüyasında evinin yıkıldığını gören ölür veya o derecede bir felakete uğrar. Bir evin yıkıldığını görmek, ev sahibinin ölümüne işarettir.

Rüyada bir evi veya eski bir yapıyı yıktığını gören, kedere ve sıkıntıya düşer. Bir kadın evinin tavanının çöktüğünü görse, kocası ölür.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada herhangi bir yeri yıkıp harap etmek, hane reisinin ölmesine işarettir.

Yıkmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir