Rüyada Yıkmak Görmek

Bir evin yıkıldığını görmek, o kişinin öleceğine, eski bir evin yıkıldığını görmek, dert ve üzüntüye yorumlanır. Rüyayı kadının evin tavanının yıkıldığını görmesi, kocasının ölümüne yorumlanır.

Genel olarak büyük zarardır. Kişi rüyasında evini yıkıyor ise eşinden ayrılır. Ama yıktığı şey hayırsız bir şeyler ise o zaman feraha kavuşacak demektir.

Rüyada bir minareyi yıktığını görmek iyi değildir. Rüyasında Kabe’yi yiktigini gören, Islam’a aykiri bir is isler. Bir cami veya bir mescidi yiktigini gören, Islam’da fesat ve kötülük çıkarmaya çalışır. Bir kösk veya sarayi yiktigini gören, devlete zarar verir.

Bir kilise, manastir veya benzeri bir binayi yiktigini gören, İslam dinine yardımcı ve kafirlere zarar verici olur. Bir eski ev veya oda veya dükkani yiktigini gören, keder ve hüzne ugrar. Evini tamamen veya bir kismini yiktigini görmek, o evde bir insanin öleceğine veya ev sahibinin büyük bir musibete uğrayacağına delalet eder. Kale ve burçlari yıkmayı görmek, geçimde darliga, köprüler ve kemerler yikmak, toplumun düşüncesine zarar verecek bir kötülüğün olmasina, bir rivayete göre dinde fesada işarettir.

Cabir’ül Magribi’ye göre; insanin kendi istegi ve kendi eliyle olmayan yikim rüyasi görmek, genellikle mal elde etmekle ve fayda ile yorumlanır.

Abdulgani Nablusi’ye göre; rüyasinda yikmak iyi değildir, Rüyasında evinin yikildiğini gören, ölür, veya o derecede bir felakete uğrar. Bir evin yikildiğini görmek, ev sahibinin ölümüne işarettir. Bir evi veya eski bir yapıyı yiktigini gören kedere ve sikintiya düser. Bir kadin evinin tavanının çöktüğünü görse, kocasi ölür.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada herhangi bir yeri yıkıp harap etmek, hane reisinin ölmesine işarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir