Rüyada Üniversite Görmek

Rüyada üniversite görmek, içinde bulunduğunuz durumun iyiye gitmesine işarettir. Üniversitenin içinde olmak, bir konu hakkındaki kötü bir konunun iyiye doğru gitmesi demektir ve iş hayatında yapılan atılımların iyiye gitmesine delalettir. Üniversitede okumak ise, bir konuda veya bir işte başarı yakalayacağınız anlamına gelmektedir. 

Rüyada bir üniversitede olduğunu görmek, içinde bulunduğunuz sıkıntılı durum iyiye doğru değişecek demektir. İş yaşamınızda da başarılı olacağınıza yorumlanır. Üniversite görmek başarının işaretidir. Bu rüya, iş hayatınızda hedeflerinize ulaşacağınız ve istediğiniz pozisyona yerleşeceğiniz anlamına geliyor. Kişinin hayatı için önemli şeyler öğreneceğine ve olgunlaşacağına işaret eder.

Ayrıca şu rüya tabiri ve yorumlara bakınız: Lisans

Rüyada bir üniversitede öğrenci olduğunu görmek, pek yakında eline bir mal veya para geçeceğine delalet eder. Bir üniversitede ders verdiğini veya konferansta bulunduğunu veya kendisinin konferans verdiğini görmek, bütün sıkıntılarının son bulacağına, yakında müjdeli bir haber alacağına işarettir. 

Bir başka rivayete göre de: Rüyada üniversite görmek veya üniversiteye kayıt yaptırmak, iyiliğe bazen alım-satıma, bazen de fitne çıkarmaya işarettir.

Rüyada Üniversiteye Gitmek

Rüyada üniversiteye gitmek; kişinin hayatında başarı yakalaması, yapacağı işlerde olumlu sonuçlar alması, yaptığı işleri daha da ileri götürüp büyük başarılar elde etmesi ve okuduğu okuldan yüksek dereceler, iyi not ortalaması vs. gibi sonuçlardan dolayı eğitimini devam ettireceğine delalet eder. 

Rüyada Üniversite Sınavına Girmek

Rüyada üniversite sınavına girmek, gören kişinin hayatında bir şeyleri seçme gibi konularda bir karara varmak için çalıştığı ve o karara varacak olduğuna işarettir. Rüyada üniversite sınavına giren rüya sahibinin hayatının önemli noktalarından birinde olduğuna, yaptığı işlerde başarı elde etmek için çalıştığına ve bu çalışma sonucunda bir yere varacağına işaret eder. Bazı alimler ise rüyada üniversite sınavına giren bir kişinin daha da çabalaması gerektiği yönünde tabir etmektedirler. 

Rüyada Üniversite Kazanmak 

Rüyada üniversiteyi kazanmak görmek, rüya sahibinin hayatında attığı adımların her konuda olumlu sonuçlar doğuracağına işaret eder. Böyle bir rüyayı eğitim gören bir kişi görüyorsa, eğitim hayatı boyunca aldığı kararların güzel ve sıkıntısız sonuçlar doğuracağına delalettir. Bu rüya, rüya sahibinin maddi konularda sıkıntılar yaşamayacağı ve hayatını sıkıntısız geçireceğine delalet eder. 

Rüyada Üniversite Okumak

Rüyada üniversite okumak; insan işlerinde, okulunda vb. olumlu şeylerin olacağının göstergesidir. Bir işte çalışan birinin daha yüksek mevkilere gelmesi veya okuyan birisinin istediği işi kazanabilmesi şeklinde tabir olunur. (Bkz. Okul)

Rüyada Üniversite Hocası Görmek

Rüyada üniversite hocası görmek, insanın hayatındaki çalıştığı işlere gönderilen bir işarettir. Çalıştığı yerde yanında çalışan iş arkadaşlarının kendisine karşı duydukları nefretten dolayı, arkadaşlarından gördüğü davranışlar rüyayı gören kişinin iş hayatından atılmasıyla birlikte, işine tekrardan dönmesi şeklinde yorumlanır. (Bkz. Öğretmen)

Rüyada Üniversiteye Gittiğini Görmek

Rüyada üniversiteye gittiğini görmek; rüyayı gören kişinin hayatında olumlu gidişatların söz konusu olacağına, ömrünün sonuna kadar başarı yakalayacağına işarettir. Kişinin okul ve iş hayatı konusunda olumlu durumların, başarıların vs. olması muhtemel bir hale gelmesini delalet eder. 

Rüyada Üniversitede Olmak

Rüyada üniversitede olmak, rüya sahibinin işlerinin olumlu yönde ilerleyeceğini gösterir. Bir kişinin rüyasında üniversite görmesi iyiye işarettir. Bu tür rüyalar, rüya sahibinin hayatında başarılar yakalayacağına delalet eder. 

Rüyada Üniversite Sınavını Kazanmak

Rüyada üniversite sınavını kazanmak görmek; rüya sahibinin hayatında gelişmelerin olacağına, başarıyı yakalayacağına, çevresinde takdir edilen birisi olacağına ve evleneceği kişinin iyi niyetli, saygılı takdire şayan birisi olmasına delalet edilir. 

Rüyada Üniversite Öğrencileri Görmek

Rüyada üniversite öğrencileri görmek; rüya sahibine kısmet kapılarının açıldığına, iş teklifleri alacağına ve bunları çok iyi değerlendireceğine, bulunduğu bölgedeki halkın refah seviyesinin yükseleceğine ve başarılı bir ömür süreceğine delalet eder. 

Rüyada Üniversite Tercihi Yapmak

Rüyada üniversite tercihi yapmak, maddi konularda sıkıntı çekmeyeceğine ve aldığı kararlarda yakın çevresindeki insanlarla kurduğu arkadaşlıklara dikkat edeceğine işarettir. 

Rüyada Üniversite Diploması Almak

Rüyada üniversite diploması almak; rüya sahibinin hayatında olumsuz olayların geleceğine sıkıntıların ve sorunların çoğalacağına, para konusunda sıkıntı çekeceğine, kendisine karşı yapılan saygısızlıklara vs. olumlu bakmayacağı ve bu kişilerle iletişim kurmayı keseceğine delalet eder. 

Rüyada Üniversite Kazanmak Diyanet

Rüyada üniversite kazanmak Diyanet tabiri, kişi yapacağı işlerde hem olumsuz hem de olumlu şeylerle karşılaşacağı ifade edilmektedir. Etrafındaki hayatına engel olan kişilerle mahkemede maddi konularda yüz yüze geleceğini işaret eder. 

Rüyada Üniversite Yurdu Görmek

Rüyada üniversite yurdu görmek, rüya sahibinin çevresinde sevilen, sayılan değerli birisi olduğuna işaret eder. Yurt görmek insanın maddiyatına göre değişiklik gösterir. Maddi durumu kötü olan birisinin yurt görmesi, tam tersine onun maddiyat konusunda sıkıntılar yaşamayacağına delalet eder. (Bkz. Yatılı Okul)

Üniversite

“Rüyada Üniversite Görmek” üzerine 10 yorum

  1. Rüyada üniversitede olduğumu gördüm gerçekten istediğim bir şey inşallah olur. Tercih sonuçlarını bekliyorum. İnşallah Hayırlısıyla yerleşmemi nasip eyler Rabbim.

  2. Rüyada kızımın üniversite kazandığını gördüm ve sevinçten ağladım. Bu neye işarettir?

  3. Rüyamda büyük bir iş merkezini satın aldığımı ve üniversite yaptırdığımı gördüm. “İsmini ne koyalım?” diye yanımdaki çocuklara sordum. Onlar da “Fatih” dediler ve adı Fatih üniversitesi olarak kaldı. Yorumu nedir? Teşekkürler.

  4. Rüyamda okul yetkilisi güzel bir genç bayan bana. 7 senelik üniversiteyi kazandığımı söylüyor. Ben de yedi seneden az okumak için onunla görüşüyorum, sonuçta bayan her şeyi kontrol ediyor. Ve bana Antalya’daki 7senelik denizcilik okuluna gidebileceğimi belirtiyor. Ben de hem seviniyorum hem de “Yedi sene de nasıl bitecek” diyorum. Sonra benim iyi bir arkadaşımın da orada olduğunu onu da görebileceğimi ve kendisinin de beni ziyaret etmesini söylüyorum. O da “Gelirim” diyor. Yanaktan iki defa öpüşüyoruz, öyle uyanıyorum. Acaba bu rüya ne anlama geliyor? İlgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

  5. Rüyamda kızımın ve 2 erkek arkadaşının yer sofrasında yemek yerken Harvard üniversitesini kazandığını öğrendiğimi gördüm. Ne anlama geliyor?

    1. Aynı rüyayı bugün ben de gördüm. Elif diye bi kadın zeka testine sokmuştu %80 başarıyla geçmiştim testi. Harvard üniversitesi için. 😀

  6. Rüyamda annemim bana sınavı kazandığımı demesi nedir, acaba bundan bir sonuç çıkartabilir miyim acaba?

  7. Ben rüyamda üniversitede iki kız arkadaşımla kitap satın alma kuyruğunda idim. Satıcı yabancı uyrukluydu ve bir kaç ülke parasında tl ye çevirmek için döviz hesabı yaptık.Bu rüyayı yorumlayabilir misiniz? Saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir