Rüyada Üflemek Görmek

Rüyada ateşe üflemek, fitneye; bir şeyi pişirmek için ateşe üflemek, rızık için gayret sarf etmeye, çıkar amacıyla bir şeyi tahrik etmeye; yere üflemek, sır keşfetmeye yahut sır saklayan kimseye sır söylemeye; kadının fercine üflemek, onun hamile kalmasına işarettir. Üflemek bazen üzüntü ve keder delalet eder.

Kıyamet ve Diriliş Surunun üfürülmesi için bakınız; İsrafil (A.S.)

Rüyada ateş gibi şeyleri üflemek, zarardır. Okuyup üflemek ise kişinin dertlerini geride bırakıp, huzura kavuşacağına işarettir.

Bkz: Hoca 

Rüyanızda bir ateşi yanması için üflediğini görmek, bir işe yatırım yapacağınıza; bir lambayı söndürmek için üflediğini görmek, bir kimsenin size karşı yaptığı kötü bir muameleden dolayı ona kızdığınıza ve sinirlendiğinize delalet eder. 

Rüyada bir yakınınızın vücudunda bulunan bir yarasının acısını dindirmek için üflediğini görmek, o kimseye karşı bir kin duyduğunuza; yemek pişirmek için yanan ateşi üflediğini veya bir sobanın yanması için üflediğini görmek, aileniz tarafından istemediğiniz bir iş yapıldığı için onlara karşı olan hiddetinize işarettir. 

İbn-i Şirin’e göre; üflemek, evlada tabir olunur. Bir kadının ateşe üflemesi, kız çocuğu doğuracağına; bir erkeğin eşinin gözündeki bir çöpü çıkarmak için gözüne üflediğini görmek, eşinin bir oğlan çocuğu doğuracağına işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada ateşe üflemek, fitneye işarettir. Yere üflemek, sırları keşfetmeye ve sır saklamayan kimseye sır söylemeye işarettir. Et vs. gibi şeyleri pişirmek için üflemek, menfaat kastıyla bir şeyi tahrik etmeye işarettir. Rüyada üflemek, pişirmek için değilse üzüntü ve kedere işarettir. Sura üflenmesi, salih kimselerin kurtuluşuna; onu işitmek de mustarip edecek haberleri işitmeye işarettir.

Rüyada ateş yakmak için üflediğini görmek, kârlı bir işe başlayacağınıza; rüyada yanan bir mumu vs. söndürdüğünü görmek, kendi hatanızdan dolayı çok büyük bir sıkıntıya düşeceğinize; birisinin yüzüne üflemek, üflediğiniz kişiyi bir işten dolayı aldatacağınıza delalet eder.

Rüyada ellerini üfleyerek ısıtmaya çalışmak, vaktinizi boş ve faydasız işlerle geçireceğinize; birinin yüzüne üflediğini görmek, üfleyen kişiye dikkat etmek gerektiğine; bir kadının cinsel organına üflediğini görmek, bu kadınla bir ilişki yaşanacağına ve kadının hamile kalacağına işarettir.

Ayrıca şu rüya tabiri ve yorumlara bakınız: Tükürükle Üflemek 

Üflemek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir