Rüyada Ateş Görmek

Ayrıca bkz: Ateş Yakıcı, Yaylım Ateş, Ateş Koru

Rüyada harlı bir alev görmek, önceleri kötü giden bir işin sonradan düzeleceğini gösterir. Alevle bir yerin yanması, tıbbi bir operasyona işarettir.

Rüyada görülen yangın alevi, iyi bir haberin işaretidir.

Rüyada harlı bir alev görmek, baştan kötü giden bir işin zamanla düzeleceğini gösterir. Alev, ani ve şaşırtıcı haberdir.

Rüyada alev görmek, Allah (C.C.) Hazretleri tarafından bir uyarı niteliğindedir. Böyle bir rüyayı gören kişi, dünyada işlediği günahları affettirmek için daima dua etmeli ve tövbe etmelidir.

Bir başka rivayete göre de, rüyada ateş görmek; müjde, korku, harp, azap, hapis, zarar, günah ve berekettir. Karanlık bir gecede halka göstermek için ateş yaktığını gören kimse, halkın onunla hidayete erecekleri bir ilme nail olur.

Karanlık olmadığı halde yol üzerinde ateş yaktığını gören kimse, sapıkça olan bir iş yapacak demektir.

Rüyada kış gününde ateşte ısındığını gören kimse, cennete gider. Rüyada ateşe girdiğini ve orada azap edildiğini gören kimse, malca zarar eder veya o şahıs, cehenneme girmesine sebep olacak bir günah işler.

Rüyada ateşe girdiğini ve ateşin azabını tattığını gören kimse, bir fitneye düşer. Bir kimse rüyasında, insanların başına toplanmış olduğu alevli olan bir ateş görürse, onların bereket ve bolluğuna nail olur.

Rüyada kendisine ateşin hararetinin dokunduğunu gören kimse, halkın diline düşer ve dedikodu malzemesi olur.

Bir kimsenin rüyada kapısının önünde dumansız ateş yandığını görmesi, hacca gideceğine işaret eder.

Rüyada evini ateşle yaktığını gören kimsenin, evi harap olur.

Ateş

“Rüyada Ateş Görmek” üzerine 23 yorum

 1. Bilgisayarımızdan ufak bir patlama sesi geldi. Ateş aldı, içindeki alevi gördüm. Alev dışına atmadan söndü bilgisayar bozuldu diye ağlıyordum uyandım.

 2. Rüyamda yangın gördüm denizin ortasında bir tarafı yanıyordu küçük bir kız çocuğu ağlıyordu ne anlama gelir?

 3. Benzin döktüler ve yaktılar beni ama acımadı ve duman çıkmadı. Kendiliğinden söndü sonra. Ne olabilir?

 4. Bir arkadaşım beni alevler içinde yanıyorken görmüş, bir yaşlı adam da uzaktan beni seyredip “İyi oldu, ahım tuttu” demiş.

 5. Ormanın ortasında yanan ateş ve ateşte benim Yasin cüzüm yanarken çekip alıyor annem.

 6. Rüyamda akrabamın yayladaki evinin yandığını gördüm. İçinde ben de vardım ve yangına müdahale ederek söndürdük.

 7. İki arkadaşımla yolda giderken, diğeri benim tişörtümü hızla çekerek yanına getirmek istedi. Bundan sonra rüyamda o arkadaş için “Ne haliniz varsa görün” deyip evime girdim. O iki arkadaşım sonra bahçemde oturup alem yapmaya başladılar. Yalnız bahçemde bulunan ağaçların alev aldığını ve yandığını görmeye başladım. Evimin içinde de şekerlik, içinde kesme şeker dolu olan bu şekerlik de yanmaya başladı. Hemen su aldım ama ateş gitmişti. Bahçemdeki ağaçların yanması devam etti.

 8. Rüyada arkadaşlarım tarafından yakılıyordum. Lütfen bunun ne anlama geldiğini söyler misiniz?

 9. Rüyamda bir çuvalın içinde sadece elbiselerin yandığını ama hiç duman çıkmadığını gördüm.

 10. rüyamda evimizin üstündeydim ellerimden ateş çıkıyordu ve ben o ateşle bana zarar vermeye çalışan ejderhayı uzaklaştırmaya çalışıyordum.Bu rüya anlama gelir

 11. Rüyamda insanlar toplanmış yürüyüş yapıyordu. Birinin elinde gül yaprakları vardı pembe, beyaz, kırmızı. Onları yere döküyordu ama biri güllerin üzerine ateş attı ve her yer ateş almaya başladı. Güllerin üzerine benzin dökülmüş, her yer yanıyordu. Ben ateş gelmeden ateşin üstünden atlıyor ve aileme ulaşmaya çalışıyordum. Bu neye delalet eder.

 12. Izgara gibi uzun ayaklı bir şeyin içinde ateş yanıyordu. Daha sonra o ızgara gibi şey devrildi ve sağ ayağım yandı. Anlamı ne olabilir bunun?

 13. Rüyamda, bahçede dalları kurumuş bir ağaç gördüm. Ve bu ağacı kesmeden olduğu şekilde tutuşturup yaktım. Yukarıya doğru yükselen alevlerini gördüm. Manası ne olabilir?

 14. Kızgın taşlardan alev aldı ve elbisemi yaktı, elimle yanan yeri tutup çeşmenin altında su ile söndürdüm. Balkona çıktım önümde durgun deniz vardı üzerinden insanlar, arabalar gelip gidiyordu.

 15. Ayrı ayrı 2 yere ateş düşüyor ateşin düştüğü yerler bir anda yaklaşık bir buçuk metre kadar yükseliyor yani bir miktar çoğalıyor.

 16. Rüyamda tanıdık ocak ateşinin içinden yeni doğmuş canlı dana verdiler elime. Neye gelir?

 17. Bir çocuk sürekli ateş yakıp insanları öldürmek istiyordu. Kendi kardeşini, annesini ve beni.  Ben sürekli ikna etmeye çalışsam da ikna olmuyordu. Ben daha sonra kibritleri elinden almaya çalışıyordum, bana sürekli bir şeyler fırlatıyordu. Ben n'olur insanlara kıyma diyordum.

 18. Rüyamda elimden ateş çıkıyordu. Başka bir arkadaşımın elinden buz çıkıyordu. Arkadaşım bana buz fırlattı sonra uyandım.

 19. Kömür körü gördüm köpeğim gidip üstüne oturdu ve ayakları yandı ama o hiç acı çekmiyordu oradan çıkarttığımda ayakları yanıktı.

 20. Rüyamda önceden yolun ortasına döktüğüm su sanki alkol gibi alev alıyordu ben pencereden onu izliyorum alev dumansız ve evime doğru geliyor ben derhal aileme haber veriyorum. Onlar pencerenin önünde konuşurlarken ben dışarı çıkıyorum merdivenlerden aşağı inerken çok sayıda fare dışarı doğru koşuyor farelerden korkuyorum ve basmamaya çalışıyorum ama dışarı çıkmıyorlar evin içine geri dönüyorlar ne yaptıklarını anlamaya çalışıyorum sonra alevlerin aslında eve ulaşmadığını düşünüyorum ulaşsa yangın çıkardı ama henüz yangın çıkmadı böyle düşünürken uyandım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir