Rüyada Alev Görmek

(Bakınız; Ateş)

Rüyada harlı bir alev görmek, önceleri kötü giden bir işin sonradan düzeleceğini gösterir. Alevle bir yerin yanması, tıbbi bir operasyona işarettir.

Rüyada görülen yangın alevi, iyi bir haberin işaretidir. Rüyada harlı bir alev görmek, baştan kötü giden bir işin zamanla düzeleceğini gösterir. Alev, ani ve şaşırtıcı haberdir.

Rüyada alev görmek Allah (C.C.) Hazretleri tarafından bir uyarı niteliğindedir. Böyle bir rüyayı gören kişi, dünyada işlediği günahları affettirmek için daima dua etmeli ve tövbe etmelidir.

Bir başka rivayete göre de, rüyada ateş görmek; müjde, korku, harp, azap, hapis, zarar, günah ve berekettir.

Rüyada karanlık bir gecede halka göstermek için ateş yaktığını gören kimse, halkın onunla hidayete erişecekleri bir ilme nail olur. Karanlık olmadığı halde yol üzerinde ateş yaktığını gören kimse, sapıkça olan bir iş yapacak demektir.

Rüyada kış gününde ateşte ısındığını gören kimse, cennete gider. Rüyada ateşe girdiğini ve orada azap edildiğini gören kimse, malca zarar eder veya o şahıs, cehenneme girmesine sebep olacak bir günah işler.

Rüyada ateşe girdiğini ve ateşin azabını tattığını gören kimse, bir fitneye düşer.

Bir kimse rüyasında, insanların başına toplanmış olduğu alevli olan bir ateş görürse, onların bereket ve bolluğuna nail olur.

Rüyada kendisine ateşin hararetinin dokunduğunu gören kimse, halkın diline düşer ve dedikodu malzemesi olur. Bir kimsenin rüyada kapısının önünde dumansız ateş yandığını görmesi, hacca gideceğine işaret eder.

Rüyada evini ateşle yaktığını gören kimsenin, evi harap olur.

Alev

“Rüyada Alev Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Rüyamda bir mumu üflerken mumun alevi ağzımdan girdi ve boğazımda kaldı ve o an tıkandığımı hissettim. Yutmak istemedim içimdeki organlara zarar verir diye. Şaşkınlıkla su içsem söner mi diye düşündüm. Parlak kırmızı küçük yuvarlak bir daire şeklinde idi alev ve şaşkınlıkla uyandım. Bu rüyayı yorumlarsanız sevinirim. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir