Rüyada Balık ve Çeşitleri Görmek

Ayrıca bkz: Akvaryumda Balık Görmek, Balıkçıl Kuşu

Rüyada balık çeşitlerini görmek, kadınların varlığına, sayısı bilinmeyip çok olan balıklar ise ganimetten elde edilen mala işaret eder.

Rüyada balık çeşitlerini görmek: Bir kimse, rüyada deniz ve nehirde toplanmış büyük ve taze balıkları istediği gibi çıkardığını veya yediğini yahut taksim ettiğini görse, denizden çıkardığı balıkların miktarı kadar ganimet malına kavuşur. 

Rüyada nasıl görülürse görülsün bulanık suda balık avlamak görmek hayırlı değildir. Rüyada temiz suda balık avladığını gören kimse ise ferahlayacağı bir sözü işitir.

Rüyada büyük bir balık avladığını görmek fayda ve hayra; küçük balık avladığını gören kimsenin de zevk ve menfaatinin kaybolmasına işaret eder. Rüyada sazan balığı görmek, evlenmek isteyen ve birisiyle şirket kurmayı düşünen kimse için hayra işaret eder. 

Rüyada kaynak sularında görülen balık, kolay olan hayra işaret eder. Rüyada denizde ölmüş balık görmek, kötü ve çirkin şeylere ve bilhassa bitmeyen ve meydana gelmeyen ümit ve arzulara işaret eder. Bir kimse rüyada canlı olan bir balığı su veya başka bir yerden tuttuğunu ve onu yediğini görse, menfaate kavuşur. 

Rüyada yatağında balık görmek, deniz yolculuğunda bulunan ve hasta olanlar için durumlarının bozulmasına işaret eder. Deniz yolculuğunda bulunan bir kimsenin, rüyasında yatağında balık görmesi, sıkıntıya düşmesinden ve boğulmasından korkulur. 

Rüyada tuzlu balık görmek, hayırlı ve devamlı olan mala işaret eder. Rüyada cinsiyet organından balık çıktığını gören kimsenin hanımı hamile ise bir kız çocuğu doğurur. Rüyada kızartılmış balık görmek, bir davete katılınacağına işaret eder.

Bazı rüya yorumcuları, rüyalarında kızartılmış balık görenlerin, ilim öğrenmek için seyahate çıkabileceklerini de söylerler. Rüyada görülen büyük balıklar, kişinin mal ve mülkünün çoğalacağına işarettir. Rüyada görülen küçük balıklar ise kişiye üzüntü ve keder getirebilir. 

Bir kimse rüyasında büyük bir balığın tutulduğunu görse, her şeye karşı çıkan, isyankar ve zalim bir kimsenin yok olduğunu izleyeceğine işaret eder. Rüyada balıkçıdan bir balık satın aldığını gören kimse evlenir. Rüyada önünde bulunan güzel bir yemeği bırakarak kokmuş bir balığı yediğini görmek, sevgili ya da eşin aldatabileceğine işarettir. 

Rüyada havuz içerisinde veya su biriken bir yerde büyük bir balık aradığını ve yakalamaya çalıştığı balığın kurtularak kaçtığını gören kimsenin, alacağını tahsil etmekte zorlanacağı anlamındadır. Rüyada karada balık avlamak, uygunsuz ilişkilere işarettir. Ancak bazı rüya yorumcuları, bu tip rüyanın sevinilecek bir habere işaret edebileceğini de belirtmektedirler Bir kimse rüyasında kılçıklı bir balık avladığını görse, sağlam bir yerde muhafaza edilen ve zekatı verilmemiş gümüş veya altına işaret eder. 

Rüyada silahlı balık görmek, bazı kanun dışı işler yapan kişilerle karşılaşılabileceğine işaret eder. Rüyada tatlı deniz balığının tuzlu deniz, tuzlu deniz balığının da tatlı denize geçtiklerinin görülmesi, bütün insanlar arasında bir kaos meydana gelebileceği ve çeşitli savaşlar çıkabileceğine işarettir. 

Rüyada balığın su üzerine çıktığının görülmesi, o kişilerin iş ve maddi beklentilerine kavuşacaklarına, etraflarındaki bazı gizli ve sır olan şeyleri çözebileceklerine, ayrıca kendilerine bir miras kalacağına işaret eder. Rüyada görülen balığın insana ve kuşa benzemesinde, benzeri iyi bir şey olursa, rüya sahibinin iyi ahlaklı ve iyi bir kimse olduğuna; eğer benzeri kötü bir şey olursa rüya sahibinin de kötü olduğuna yorumlanır. 

Rüyada denizin derin yerlerinden balık tuttuğunu gören kimsenin, mesleki şöhretinin ve kazancının artacağı rivayet edilir. Rüyada temizlemeksizin balıktan bir şey yediği görülen kimselerin, insanlar hakkında uygunsuz dedikodu yapabilecek kişiler olduklarına ve mal edinmek için her türlü hile yapabileceklerine işarettir.

Balık ve Çeşitleri

“Rüyada Balık ve Çeşitleri Görmek” üzerine 17 yorum

 1. Alüminyum tepside küçüklü büyüklü, gri renkli, bıyıklı balıklar, az pişmiş büyük balığın da bıyıkları var yemek istemiyorum midem bulanıyor anlamı nedir?

  1. Balık gerçekten bıyıklı mıydı ve sakalına dikkat ettiniz mi? Eğer ki sakalını gördüyseniz, korkmayın. Bende gördüm.

 2. Rüyamda tertemiz, berrak, sakin okyanus sıfır evimizin balkonunda otururken, vatoz balığı bana sarılan eşimin üzerine atlayıp, bize dokunuyor.

 3. Bir arkadaşımla beraber sağımızda ve solumuzda binlerce balık çeşidi bulunan bir balık pazarı gibi bir yerden geçiyoruz.

  1. Ben pirana tarafından ısırıldığımı ve onu bıçakla öldürdüğümü gördüm. Acil lütfen…

 4. Dere kenarında gezerken ve balıktan bahsederken derenin çoğalıp kara bir balığın karaya vurduğunu görüyor ve hemen elimle yakalıyorum. Biraz sonra herkes balık tutmaya çalışıyor dere tekrar azalmış oluyor. Abimin tuttuğu bir sürü irili ufaklı balıklardan karabalıkları kucaklamış gidiyorum.

 5. Dün gece iki rüya gördüm. Rahmetli anneciğim, ben ve bir hanım daha toprak bir yerde oturuyoruz, bahçe gibi bir yerde. Arkamızda yusyuvarlak bir alan var ve içi gübre dolu… Birden o bölgenin içinden bir balık dışarıya atlıyor sonra bir bakıyorum toprağın içinden onlarca balık dışarıya çıkıyor ve ben hayretle anneme gösteriyorum.

 6. Balıkları gördüğüm rüyanın başlangıcında Kamil koç otobüsü ile yola çıkmak istiyorum. Arabaya binmek için metal bir merdiven uzatıyorlar, herkes gibi bende tırmanıyorum ama elimdeki çantam tırmanmama engel olduğu için el çantamı merdivene asıp sonrada unutuyorum… Neyse sonrasında eve döndüğümde çantamın olmadığını fark edip firmaya gidiyorum. Oradaki görevliler tekrar metal merdivene tırmanmamı istiyorlar, birisi daha çıkıyor ve bana iki torba uzatıyor. Poşetleri alıp eve geldiğimde kendi el çantamın yanı sıra birkaç el çantasının daha bana verildiğini görüyorum… Başkasının çantası bu ne yapmalıyım diye düşünüp sonra geri vermeye karar veriyorum. Orada uyandım.

 7. Rüyamda Japon balığımın kavanozunu temizlemek için alırken bir kaç kez yere düşürdüm. En sonunda kavanozuna koyduğumda kavanozdan sıçrayıp sıçrayıp kendini dışarı atıyordu. En son elimle alıp geri kavanoza attım.

 8. Rüyamda küçük süs balıklarını yerden toplayıp ölmemeleri için akvaryuma koyuyor hayatlarını kurtarmaya çalışıyorum. Sizce tabiri nedir?

 9. Rüyamda kocaman kızartılmış bir balık tabağa konuldu. Balığı ikiye bölünce içinde 4 tane yumurta olduğunu gördüm. Anlamını merak ediyorum.

 10. Ben bir tabak içerilesinde pişmiş balık gördüm bide tabağın içinde akrep kıskacı vardı birisi benim için aldı tabaktan onu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir