Rüyada Balık Görmek

Rüyada balık görmek, mal ve ganimete delalet eder. Küçük küçük balıkları görmek, üzüntü ve keder ile tabir olunur.

Rüyada tuzlu balık görmek, keder ve gamdır. Tuzlu balığın kızartılmış veya pişirilmiş olduğunu görmek ve ondan yemek, ilim ve rızık talebi için sefere çıkmaya delalet eder.

Rüyada bir kişinin kendisine semadan kızartılmış balık indiğini görmesi; duasının makbuliyetine, düşmanlarına karşı zafer bulmaya, kadir ve şanının yüce olmasına işarettir.

Ayrıca bkz: Kızartılmış Balık Satıcısı

Rüyada büyük balık görmek, salih kimselerin mescidi, abidlerin meclisi olarak tabir edilir.

Balık rüyası beş şekilde tabir olunur:

1) Bakan ya da bir devlet büyüğü ile olacak ilişki,

2) Asker,

3) Bakire kız,

4) Maddi imkanların artması,

5) Gam,

Rüyasında gayet büyük ve cesim bir balık tuttuğunu görmek, büyük ve şerefli bir ailenin zengin kızı ile evlenmeye delalet eder. Rüyada hamile bir kadının karnından balık çıktığını görmesi, doğacak çocuğun kız olacağına işarettir.

Rüyasında balık sattığını görmek, kendi ve çoluk çocuğu için hayır ve menfaate delalet eder. Rüyada sayısı bilinen balık görmek, kadınlara; sayısı bilinmeyip çok olanlar ise ganimetten elde edilen mala işarettir.

Rüyada büyük bir balık avladığını görmek, fayda ve hayra; küçük balık avladığını görmek de zevk ve menfaatinin gitmesine delalet eder.

Rüyada balıktan bir şey aldığını görmek, devletin askerinden bir nesneye nail olmaya işarettir.

Rüyada yunus balığını görmek, korkudan emin olmaya, fakirlikten zenginliğe, şiddet halinden selamete ve hayırlı bir mülke delalet eder.

Rüyada yanında bulunan güzel ve temiz yemeği bırakarak kokmuş bir balığı yediğini görmek, kendisine helal olan hanımını bırakıp başkalarının peşine düşeceğine işarettir.

Rüyada balığın kafasını koparıp yediğini gören kimse küçük bir işte o işin en büyük karını elde edecek demektir.

Rüyada balık kafalarının olduğu bir tabak, tepsi ya da leğen gördüyseniz bu sizin bolca nimetler elde edebileceğiniz bir işe delalet eder.

Rüyada balığın koktuğunu görmek uzattığınız bir meselenin nihayete ermesi gerektiğinin göstergesidir.

Rüyada balığı rakının içinde görmek kafanızın karışık olduğunun ve dinlenmek ve kafa dağıtmak için türlü yollara başvuracağınıza işaret eder.

Rüyada rakı ve balığın olduğu bir sofrada oturduğunu görmek uzun zamandır görmediğiniz dostlarınızla bir araya geleceğinizin ve onlarla iyi vakit geçireceğinizin işaretidir.

Ayrıca bkz: Rakı Görmek

Rüyada rakı ve balığın olduğu bir sofrada olduğunuzu ancak etrafınızda tanımadığınız kişilerin olduğunu görmek, yeni bir ortama gireceğinizi ve o ortamda mutlu olmanın yollarını arayacağınıza delalet eder. Eğer rüyada balık, tavuk, et gibi ürünleri aynı anda yiyorsanız bu sizin kafanızın karışık olduğunu ve çok ciddi bir yükün altında sıkıntı içerisinde olduğunuzun göstergesidir.

Rüyanızda balık kılçıklarının olduğu bir yer gördüyseniz birçok işinizin üstesinden gelmişsiniz ve bu başarıya bakma fırsatı bulacaksınız ve bunun üstüne düşüneceksiniz demektir.

Rüyada bir balığı bir kedinin yediğini görmek size zarar verebileceğini düşündüğünüz bir kişinin hışmına uğrayacaksınız demektir.

Rüyada balıkların arasında yüzdüğünü gördüyseniz ve bu balıklar sizi korkutmuyorsa etrafınızda size faydası olacak bir kalabalığın içinde başarılı işler yapacaksınız demektir. Eğer ki balıklardan oluşan bir havuzda, balıklar vücudunuza yapışıp sizin üzerinizden bir şeyler yiyorlarsa, hastalığınızı ya da sıkıntınızı geçirmek için her türlü yolu deneyerek başarılı olmanızı garantiye alacağınıza işaret eder.

Rüyada balıklara yem atıyorsanız ve onlarda çokça attığınız yemden faydalanıp bunları yiyorlarsa irili ufaklı birçok yardım yaparak etrafınızdaki insanları çok mutlu edeceğinizin işaretidir.

Rüyada sofranızda ve yemeğinizde hiç bilmediğiniz bir tür balık varsa ve siz onu nasıl yiyeceğinizi dahi bilmiyorsanız, bilmediğiniz bir işe büyük bir endişe içerisinde gireceksiniz ve bir süre o işin sırrını öğrenmek için aşırı derecede çaba harcayacaksınız demektir.

Rüyada bol balık ve kısmetten oluşan bir kahve falınız varsa bu hayattan kısmet ve para beklentiniz olduğunun göstergesidir ve bu rüyada gösterir ki siz bu beklentilerinize kısa bir sürede kavuşacaksınız.

Balık

“Rüyada Balık Görmek” üzerine 116 yorum

 1. Selam ben sadece rüyamın neye yorumlanmasını öğrenmek istiyorum. Ben bir dere gibi ya da havuz gibi bir yerdeydim. Boyumu asmayacak derinlikteydi ve tabak seklinde geniş ve tombul balıkları elle tutuyordum. Suyun üzerinde, altında görülüyorlardı. Bende birer birer ikişer ikişer tutmaya başlıyordum. Daha sonra kova gibi bir şeyle tutmaya başlıyordum. Bunun ne anlama geldiğini yorumlarsanız sevinirim. İyi günler.

  1. Öncelikle merhaba. Ben rüyamda bir dere gördüm. İçindeydim, suyun seviyesi dizime kadardı ve suyun rengi bulanıktı. Ama elimi her attığımda balık tutuyordum ve bir sürü tuttum. Poşeti doldurdum, elimi nereye atsam balık vardı. 15-20 cm büyüklükte balıklardı. Ne olduğunu çok merak ediyorum yorumlarsanız çok sevinirim.

 2. Merhabalar sitenize gördüğüm rüyalar konusunda çok aydınlatıcı oluyor öncelikle bu yüzden teşekkür ederim..
  Bir iş kurmayı planlıyorum bu nedenle gördüğüm rüyayı neye yoracağım konusunda kararsız kaldım yardımcı olursanız sevinirim… İki gün üst üste gördüğüm rüyaları anlatmak istiyorum.

  1. rüyam kırmızı gelinlik giymiş bir gelin ve siyah damatlık giymiş bir erkek gördüm… Gelini da damadı da sözde tanıyormuşum ama gelini sevmiyormuşum, yüzü gibi içi de kötü diyorum… Kapıma geliyorlar, kapı deliğinden bakıyorum ama kapıyı açmıyorum…

  2. Rüyam da deniz görüyorum ve sanki halk açlıkla savaşıyor gibi bir durum var fakat tam net hatırlamıyorum bu kısmı… Denizden balık tutmaya çalışıyorum… Denizde çok balık var, dışarıdan bile görülüyor… Bir direğe tutunarak denize girmeden balık tutuyor poşetin içine atıyorum çok küçük değil ama büyükte değil balıklar sardalya gibi veya biraz daha büyük… Bir yandan da büyük balıklar yüzüyor ama korkuyorum tutabildiğimi elimle tutup arkadaşıma gösteriyorum “bu kadar yeter mi ?” diye soruyorum poşet içerisinde 4-5 veya en fazla 7 ad balık var.

  Rüyamın yorumunu yaparsanız beni çok sevindirirsiniz özellikle yeni bir iş kurma durumundayım ve tutacağım dükkanda kafamda iki iş var hangisini yapacağım konusunda çok kararsız kaldım… Bu yüzden bu rüyaların yorumuna çok ihtiyacım var teşekkür ederim :)))

 3. Rüyamda köyümde evimizin alt tarafından akan bir dere var o derede balık tutuyorum. 5-6 tane balık tuttum, ve hatta yenecek kadar büyük bir balık ayağımın yanına kadar gelmiş beni de tut der gibi benim tutmamı bekliyordu. Rüyamı yorumlamanızı rica edeceğim, şimdiden teşekkürler.

 4. Rüyamda evimize yakın bir yerde hızlı hızlı eve yürürken evimizin karşısındaki uçurumdaki ağaçların arasında, vücudu siyah, gözleri turuncu bir adam gördüm. Sadece gözleri görünüyordu, pelerinli gibiydi daha sonra hızlı bir şekilde ilerlemeye başladım, ilerlerken yerde bir adam gölgesi gördüm. Arkaya elimi uzattım ve adamı yere yatırdım ama bu normal bir insandı. Bunu bana yorumlar mısınız lütfen?

 5. Selam ben rüyamda iki balık gördüm. Çok büyüktüler fakat bir tanesi gayet çirkin, öteki balık ise çok güzeldi. Hatta taşımak için kamyonet getirmek durumunda kaldım. Ayrıca yolda durdurulup balıklar incelendi. Şimdiden teşekkürler. Yorumunuzu bekliyorum, hayırlı günler.

  1. Merhaba, ben rüyamda sanki bir balık halindeyim. Ama orası üst düzey yöneticimin balık deposuymuş meğer. Bana “Sana da buradan balık vereyim. Bir sürü var, yazık olacak hepsini yiyemeyiz” diyor ve torba torba veriyor. Bu neye yorumlanır? Saygılarımla.

 6. Rüyamda dünyanın sonunu gördüm. Arabadayım, yolda gidiyorum, kocaman okyanus ve yol kıyısın da iki büyük balık havada uçuyor oradan. Bir bahçe gibi yerde araba garajı gibi bir yer insanları yıkıyorum, hortumla.

 7. Merhaba ben rüyamda elimdeki balığı havuza atıyordum. Bunun yorumunu yaparsanız sevinirim. Teşekkürler. 🙂

 8. Merhaba rüyamda büyük bir havuzda oltamla balık tutmaya çalışırken gördüm, kendimi ve balıkların 3-5 tanesi parmağım büyüklüğündeyken diğer gördüğüm balıklar 15 cm ile 40 cm boylarındaydı. Büyük balıklardan birisi küçük olan balıklardan birisini yutarken gördüm ve oltam karışmıştı. Balık tutamadım fakat büyük olan balıklardan 2 tanesi havuzdan çıkıp kediye dönüşerek yanıma geldi ve ben de oltamı atıp uyandım. Görmüş olduğum rüya ne anlatmak istiyor? Anladığınız kadarıyla anlatabilirseniz sevinirim. Hayırlı günler…

  1. Merhaba rüyamda sahile vurmuş yunus ve balinaya benzer, balıklar gördüm. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

 9. Ben rüyamda akvaryum gördüm ama birden fazla. Bazılarında tek akvaryum balıkları vardı, cinsleri vardı ama seçemedim ya da hatırlamıyorum ama bir akvaryum camı vardı. Bir de baktım, yoktu sonra balıklar yerde değil, sanki bir yerde kalmışlar, havada alıyorum. Onlara su serpiyorum, suluyorum ki ölmesinler diye. Bir süzgeçle bir balık yakalıyorum sonra elime alıyorum. O da ağzını açıyor ve sesleniyor, bağırıyor, sesini duyuyorum, baya sesi yüksekti. Ne anlama geliyor, merak ettim? Teşekkürler…

 10. Merhaba rüyada büyük balığın büyük balıklar doğurduğunu görmek, nedir acaba? Teşekkür ederim.

 11. Rüyada eşimin tutmuş oldukları orta büyüklükteki balıkları temizliyordum. Acaba ne anlama gelir?

 12. Selamün aleyküm. Ben rüyamda hep balık yakalıyorum. Acaba yorumu ne? Yorumlarınız için teşekkür ederim.

 13. Selam, rüyamda hatırladığım kadar söyleyeyim. Sahil veya su kenarı bir yerde kayalıklara oturmuşum. Küçük, avuç içi kadar yunus balıklarını elime allıyordum. Buna yorum bulamadım. Genelde küçük balık pekiyi söylenmiyor. Bunlar minik yunus balıkları.

 14. Rüyamda bir derede çok çok büyük arada küçüklerde olan alabalıklar gördüm. Hareketli değillerdi ama yaşadıklarını biliyorum. Daha sonra yanımda olan iki kişiden biri balığın üstüne bastı, ben ayağının kaydığını görüyorum ama suya düşsün diye söylemiyorum. Ayağı kaydı ama suya düşmedi, yüzeyinde kaldı. Rüyam bu şekilde.

 15. Rüyamda kıyıya vurmuş ölü balıklar gördüm. Balıklar 40-50 cm ve uzun ince tipliydi. Acaba bir anlam ifade ediyor mu?

 16. Rüyamda balıkların hepsinin bir poşette toplandığını ve yanımda da bir akrabamın bulunması, o akrabamın balıklardan birisinin kafasını koparıp, o balığın tekrardan suya girip kaybolması daha sonra da bir yılanın beni kovalamasıyla uyandım.

 17. Rüyamda çiğ balık yediğimi gördüm. Bununla ilgili bir yorum bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz? Tanımadığım biri bu çiğ eti bana eliyle koparıp veriyordu. Balıkların çok güzel olduğunu, etinin çiğ çiğ bile yenilebileceğini söylüyordu…

 18. Selam. Ben rüyamda kardeşimle havuza giriyorduk ve küçük küçük balıklar, vücudumuza yapışıyordu ve onları elimle tutup, çıkartmaya çalışıyordum. Ne anlama geliyor, Yorumlar mısınız?

 19. Merhabalar rüyamda küçük, siyah bir balık gördüm ama ölmüştü, hareketsiz yerde yatıyordu. Üzülüyorum, ona parmaklarımla masaj yapıyorum ve hareket etmeye başlıyor. “Bak! Ölmedi, yaşıyor” diyorum. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim. İyi günler.

 20. Merhaba. Benim rüyamı yanıtlarsanız memnun olurum. Rüyamda sabah kalkmışız. Kahvaltı hazırlamak için mutfağa gidiyorum vazgeçip balık pişirmeye karar veriyorum. Tavaya yağı fazla koyuyorum sonradan fark ediyorum yağ çoktan kızmış olduğu için başka tava çıkarmak için bakıyorum iki tava arasında kalıyorum büyükte karar kılıyorum. Sonra bir bakıyorum balık yok. Esim diyorum şimdi gitsin akşam gelirken alır gelir baliği o zaman yeriz. Öyle duruyorum, mutfakta bunları düşünüyorum.

 21. Rüyamda bileğimin aynı bir hamura elimizi nasıl bastırdığımızda içine çöküyorsa bileğimde öyle çöküyordu ve o çöken yerden bir cam çıkıyordu. O camın içinde de tek bir göz oluyordu. Ben o gözü gördükten sonra ürperiyorum. Daha sonra o gözün içinden yani bileğimin çöken yerinden bir balık çıkıyor. Balık yerde zıplıyor, ben bunu görünce ağlıyorum. İçimden nasıl olur da balık çıkar diye geçiriyorum. Yorum yaparsanız sevinirim. Teşekkürler.

 22. Selam. Ben değil de rüyayı annem görmüş. Rüyasında kalabalık bir ortamda iken ben annemin üzerine büyük bir canlı balık atıyormuşum. Annem korkuyla bağırıyormuş “Kızım üstümden al” diye. Balık ağzını açıp kapatıyormuş. Daha sonra annemin bir ayağından tutmuş balık. Annem diğer ayağının yardımıyla fırlatmış atmış balığı. Bir müddet sonra balığın yerde hareketsiz kaldığını görmüş. “Öldü herhalde kızım” dedi, bana anlatırken. Yatmadan önce abdestli olarak birçok dua okuyup yattığını söyleyince, ben çok merak ettim. Şimdiden teşekkür ederim.

 23. Rüyamda terste bir havuz küçük balıklar vardı. Havuz ’un içindeki balıklar Urfa’daki mübarek balıklarmış. Ben de o havuzun içine tohum serpiyordum. Yorumlarsanız sevinirim.

 24. Merhaba, rüyamda bir erkek arkadaşımın baş üstünde kocaman bir balık gördüm, kendisinden büyük. Sonra benimde baş üstümde balık vardı. Onunkinden daha küçük göründü, balıklar güzeldi. Ondan sonra arkamdan birkaç kurt köpekler çıktı. Ben de erkek arkadaşımı saklıyordum. Ona bir şey olmasın diye. Orada bitti, rüya. Bana en yakın zamanda cevap verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ediyorum. Sevgiyle kalın.

 25. Rüyamda küçük kırmızı bir akvaryum balığını bir şişeye koymuşum ve kapağını kapatıp unutmuşum. Hayvanı boğulmak üzereyken fark edip kapağı açıyorum ve o da başını sudan çıkarıp, derin bir nefes alıyor. Bunun anlamı nedir?

 26. Merhaba ben rüyamda elimde çuval gibi büyük bir şeydeki balıkları, dere gibi bir suya boşalttığımı gördüm. Derenin içinde yüze yakın benim görebileceğim şekilde balık doluydu.

 27. Merhaba rüyamda büyük bir bahçede uzun masa kurulu olduğunu ve masada beyaz örtü vardı.( Masada oturanlar yaklaşık 1 ay önce satışını gerçekleştirdiğim site içerisinde bulunan evin sanırım komşuları idi.) Benim tabağımda pişmiş çipura balığı olduğunu gördüm. (Balık bütün olarak duruyordu.) Göğüs kısmından 2 parça alıp yedim ama tadı tam olarak bildiğim bir tatta değil, olması gerekenden daha vasattı. Daha sonra neden kalktığımı bilemiyorum ama kalkarken, tabağımdaki balığın bıraktığım şekilde kafa ve kuyruğu bütün olarak gördüm. Giderken ise 2 kişinin başkalarının kalan balıklarını ayıklayıp (beyaz ve büyük parçalar) bir tepsinin içine koyduklarını gördüm. Yorumunuzu merakla bekler, şimdiden teşekkür ederim.

 28. Merhaba ben rüyamda büyük balıklara büyük balık veriyorum, onlarda yiyorlardı. Birde avucumun içinde su ve bir sürü küçük balık dönüyorlardı. Sanki avcumun içi küçük bir akvaryum gibiydi. Balıklar önce alışamadılar sonra avuç içime alıştılar ve sürekli dönüyorlardı. Yorumlarsanız sevinirim. Umarım iyi bir şeye delalettir?

 29. Rüyamda içi su dolu bir havuz gördüm. Fakat bir süre sonra havuzdaki su boşalmaya başladı, dibinde balıklar çıktı. Ben de “Suyu doldurun, havuz boşaldı. Balıklar ölecek!” diye bağırınca tekrardan su doldurmaya başladılar. Bununla ilgili yorum yaparsanız sevinirim. Teşekkürler.

 30. Berrak suyun içinde akvaryum balıkları kadar küçük balıklardan birisi, ayak başparmağımı ısırdı ve elimle onu kenara fırlattım.

 31. Merhabalar ben rüyamda büyük bir balığın havaya zıplayarak, beni omzumdan ısırdığını gördüm. Dere gibi bir sudan çıkıyor. İki kere ısırdı. Acıdığını hissettim, ısırdı ve omzumdan zor ayırdım, dişlerini. Yorumunuzu bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

 32. Rüyamda deniz kıyısından, 30 metre uzakta, ufak bir su birikintisinin içinde, 20-30 santim uzunluğunda, 15-20 santim genişliğinde, çok güzel rengarenk bir balık gördüm. Gelip geçen insanlar da balıkla ilgileniyordu. Ben de balığı elime aldım sonra tekrar su birikintisine bıraktım. Rüyamın ne anlama geldiğini yorumlayabilirseniz, çok sevinirim. İyi günler.

 33. Rüyamda bir nehrin kenarında, birkaç tane büyük balık gördüm. Nehrin kenarları biraz buz tutmuş. Suyun soğuk olmasına rağmen nehre girdim ve bir tanesini yakaladım. Ve dışarı çıktım. Bunun ne anlama geldiğini yorumlamanızı rica ediyorum. İyi günler.

 34. Rüyamda bir leğende akvaryum balıkları görüyorum ve onları elimle alıp, bir kavanoza koyuyorum. Ben kavanoza koydukça, balıklar çoğaldı ve kavanoz ağzına kadar balıkla doldu. Nedir bunun anlamı?

 35. Ben rüyamda bana canlı balık getirilmiş gördüm. Rüyamın neye yorumlandığını öğrenmek istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim…

 36. Selam. Rüyamda benim için tutulan balıkların, kesilmiş olarak kapaksız 5 TL’lik su dolu bir kavanoza bırakılmış, balık parçasının zıpladığını, suyun taşmasına sebep olduğunu, taşan suyun kavanoz yanında bir sürahiye aktığını gördüm. Yorumlarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

 37. Hayırlı sabahlar. Rüyamda Deniz'de yüzüyorum bayan arkadaşımla. Elimde deniz dibini gösteren bir şey var. Kare şeklinde ve ortasından bakınca bol balık gördüm küçüklü büyüklü. Bir tane kocaman belki 1 metre uzunluğunda somon balığı gördüm. yavaşça yüzüyordu ve yüzgecinden tutup karaya fırlattım. Orada tanıdık bir restorandan yardım istedim. Gelip kafasından kestiler ve götürmem için poşete koydular. Denize tekrar girdim. Biraz yüzdüm çok zaman geçmeden aynı balığın daha büyüğünü gördüm ve onu da tuttum kıyıya atmak için attım ama balık Deniz'in hemen kenarına düştüğü için tekrar denize doğru çabaladı ve denize girdi. Tekrar yüzgecinden tuttum ve çekip kıyıya fırlattım. Orada başka bir dükkan vardı sanırım şarküteri idi. Orada ki gençlerden de bıçak istedim ve balığın kafasını onlar kesti ve bana verdiler. Ben de onlardan poşet istedim balığı koymak için ve uyandım.

 38. Merhaba, akvaryum balığım varmış ve onun bir sürü yavru yaptığını gördüm. Ayrıca gerçekte evimizde kaplumbağa besliyorum ve onun da bir sürü yavru yaptığını gördüm. Ne anlama geldiğini yorumlarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

 39. Ben geçenlerde rüyamda, yüz aşağı yatmış vaziyette, sırtım açık ve üzerinde işaret parmağı büyüklüğünde gri, mat renkli 6-7 tane balık vardı, hareketli gibilerdi. Hatta sabah kalktığımda sanki onları sırtımda hissettim. Çok etkilendim. Acaba bu ne anlama geliyor? Çok fazla rüya görmem ben görsem de unuturum :))

 40. Rüyamda okuldan ayrıldığımı benim en büyük destekçilerim olan, annem ve babam ise beni anlamıyorlardı. Ama iyi ki rüyaymış.

 41. Selamlar. Baraj gölünün yanındaydık balık avlıyordum. O arada barajın görevlileri geldi ve “orda balık yok suyu açalım” dediler ve baraj kapaklarını açtılar. Ben de o sırada kenardan akan sızacak suya girerek ayaklarımla set yaptım ki balık geçerse kaçmasın. Az sonra barajın içindeki sular gitti ve herkes içerisine doğru yürüdü. Balıklar toplanmıştı. Bu arada görevliler “yeter bu kadar. Suyu toplayalım” dediler ve bana kapakları kapatan düğmeye basmamı söylediler. Ve ben düğmeye bastım ve baraj kapağını yukarı kaldırdım. Hemen oltamı alarak su yükselmeden balığa atayım dedim. İlk suya attığım yerde balık vardı ama vurmadı. Siyah takım elbiseli 3-4 kişi yukardaki “yere at orada var” dediler. Oraya gittiğimde somon balıkları toplanmıştı bir araya. Dar bir yere suyun üstünde yarı baygın gibi. Elimle balıkları alıp kenara koydum yaklaşık 10-12 tane. Oradakilerle paylaştım. Rüya bu. Cevap lütfen. Teşekkür.

 42. Ben rüyamda büyük balık gördüm hem de birkaç tane. Ardından fındık gördüm ama yemedim. Daha sonra da sincap gördüm tam üstümdeydi. Yukardaki yorumları okuyorum. Sadece bir erkek o rüyayı görür gibi yorumlanmış. Bir bayan görürse ne anlama gelir? Gördüklerimi yorumlarsanız çok memnun olurum… Teşekkürler.

 43. Merhaba, rüyamda kayınbiraderimle çok yeşillikli bir doğada gezinirken güzel, berrak bir göl kenarında duruyoruz. Ben göl kenarında, üzerinde çimler olan bir parça koparıyorum. Kopardığım parçanın altında iki tane büyük ve güzel balık görüyorum. Kayınım birisini tutmaya çalışırken, balık sıçrayıp benim kucağıma konuyor. Yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

 44. Ben rüyamda babamın elinde 3 tane tavuk gördüm. Fakat ben tavuk yazdım onlar ise balık diyorlar.:( Bir rüyada da benim yeni sevdiğimi, en sevdiğim arkadaşını ve onun da sevdiğini boş sınıfta olduğumuzu gördüm. Ben sevdiğimin çaprazında duruyorum, arkadaşım benim arkamda, sevdiği ise benimkinin yanında ve beni kıskanıyor onunkine yakınım diye. Ben de “Seninkini kim takar?” diyorum.

 45. Tanıdığım biri bana ve oğluna mangalda balık pişiriyor ve yemeğe davet ediyor. Balıkları temizlerken sol işaret parmağını kesiyor. Canı yanmıyor ama kendine kızıyor.

 46. Rüyamda bir bisiklete binmişim ve yarış yapıyoruz. Köyden yaylaya yalnız iniş iniyoruz düzgün bir yol. Birincilikle yarışı kazandım yüzde elli önde. Yayla çok büyük bir düz yer, beton beyaza yakın. Millet toplanana kadar biraz gezeyim derken tanıdıklara rastladım.

 47. Rüyamda karanlık bir nehirdeyim çok iri bir adam kocaman bir balık yakalamış. Ben nehrin dışındayım. Bir grup insan ki bunlar benim arkadaşlarımmış o nehirden büyük bir balık yakalayıp ilerliyorlar. Suyun içinde o iri adama görünmeden kaçmak istiyorlar fakat birden tüm balıklar ölmüş suyun yüzüne vuruyor. Sesimi duyurmaya çalışıyorum onlara. O balıklar hastalıklı bırakın demek istiyorum sonra ben de gerilmiş bir fileye tutunarak suyun içinde duruyorum. 14 yaşlarında bir erkek çocuk var yanımda. Eşim “Sakın atlama suya! Allah korusun çok derin yüzemezsin” diyor ama çocuk suya dalıyor. Ben de peşinden o kadar hızlı yüzüyoruz ki balıkların hiçbiri bana değmiyor. Müthiş bir korkuyla karışık heyecanla çok hızlı bir şekilde sudan çıkıyorum. O küçük çocuğun hızlı yüzmesi sayesinde beni kıyıya kadar çekiyor. Çok az bir mesafe kala kendim yüzerek çıkıyorum sudan. Hayırlara vesiledir inşallah. Teşekkür ederim.

 48. Rüyamda ufak akvaryum içinde 7 adet kırmızı Japon balığı gördüm. Arkadaşıma büyük 6 adetini bana vermesini, küçük olanı kendine almasını söyledim. Yorumunuzu bekliyorum. Saygılar.

 49. Balıkların Hızır aleyhisselam ve Musa aleyhisselam olduğunu gördüm. Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler.

 50. Rüyada büyük balık gördüm ama balığı denize bıraktım sonra balık bana dua etti gitti ama deniz çok temizdi.

 51. Rüyamda balıkçıdan aldığım bir balığın canlı olduğu fark ettim. Onu öldürmeye kıyamadığım için tekrar denize atıyorum.

 52. Selam. Ben de rüyamın yorumunu öğrenmek istiyorum. Bir kız arkadaşım ya da kız kardeşim (tam olarak hatırlamıyorum) akvaryum içine yem atıyordu. Ona akvaryumda ki tüm balıkların öldüğünü söyledim fakat tam o saniye akvaryumda küçük değil ama fazla büyük te denilemez, beyaz bir balık gördüm. Onun hemen ardından turuncu balıklar görmeye başladım. Ne kadar baktıysam o kadar çok küçük turuncu ve güzel balıklar gördüm. Eğer vakit ayırıp yorumlarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler. 🙂

 53. Çok etkili bir rüyaydı ve sanki gerçek gibiydi. Bu yüzden anlamını gerçekten öğrenmek istiyorum. Dünya cam gibi ben de içindeyim. Gökyüzünde camın diğer tarafında kocaman balıklar duru su içinde yüzüyor. Ben şaşkınlıkla gökyüzüne bakıyorum. Birkaç tane cam kırılıp önüme düşüyorlar sonra hayretle eve girip rüyamı anlatacak birini arıyorum. Eve hırsız girmiş kardeşim yakalıyor sonra hırsız kaçıyor. Daha sonra babamın yerini öğrenip oraya doğru giderken birden dünya karanlık oluyor fakat sadece benim yolum ışıklanıyor. Babama gidip olayı anlatıyorum. Rüya zannediyorlar, olmadığına ikna etmeye çalışıyorum sonra babam olayı yorumlarken uyanıyorum.

 54. Selam. Rüyamda deniz veya göl gibi yerdeyim. Bir anda sular çekildi ve binlerce balık susuz kıyıya yayılmış gibiydi. Büyüklü küçüklü karışık balıklar vardı. Ve büyük balıklar dış kabukları beyazlaşır gibi olmaya başladı kabukları kurudu.

 55. Rüyamda insan başlı bir köpek dedi ki; “Gökyüzüne baksana” dedi ve baktım. Gökyüzünde balıklar ve başka bir cisim daha olduğunu ama ne olduğunu hatırlamıyorum. İnsan başlı köpek bana diyor ki; “Bu senin kısmetinin açılacağına ve yakınlarından birinin de vefat edeceğini işaret ediyor” dedi. Sizden ricam yorumlar mısınız?

 56. Selam. Rüyamda büyük bir denizde binlerce yunus balığı gördüm ve onları yiyen balinalar gördüm ve yunus balıkları bittikten sonra bu balinaların insanlara saldırdığını ve canavara dönüştüğünü gördüm. Baya etkiledi beni. Yorumu nedir sizce? İyi günler.

 57. Selamünaleyküm. Ben, sayısı belirsiz balık sürüsünde yüzen balıklar beni üstünde taşırlarken hızlıca yüzerken gördüm. Ne anlama geliyor? Rüyamın yorumunu merak ediyorum. Yorumlarsanız sevinirim.

 58. Rüyamda koskocaman bir balık yakaladım, iki tane de arkadaşım vardı ve zor tutabiliyorduk balina kadar büyüktü sonrasında balık sadece benim oluyordu ve büyükçe bir sofra kurup gelenlere balık ikram ediyordum. Tam olarak ne anlama geldiğini bulamadım. Cevap verirseniz memnun olurum.

 59. Evimin bir odası balıklarla dolu büyüklü küçüklü, bir büyük balık küçük balığı yiyor sonra odanın suyu çekilip balıklar susuz kalıyor. Ben de lavabonun suyunu açıp odayı su ile dolduruyorum balıklar hareketlenip canlanıyorlar ama rengarenk oluyorlar.

 60. Ben rüyamda balık kızarttım, ailem yanımda. Balıklar orta boy. Çok merak ettim yorumu. Şimdiden teşekkür ederim.

 61. Gündüz vakti bahçe gibi bir alanda çok güzel sevimli bir sincap görüp önünü kesip uzaktan seviyorum ama bide bakıyorum onun önünü kestiğim ve bir yere kaçamadığı için kediler yakalayıvermiş ve 3 ya da 4 kedi önce boğazını kesip idam ediyorlar. O sırada kan akıyor ve sonra da parçalayıp yiyorlar. Tabi ben çaresizlik ve vicdan azabıyla hıçkıra hıçkıra ağlıyorum. Uyandığımda da hıçkırıyordum. Acaba anlamı nedir?

 62. Merhaba, denizdeyiz sahil liman gibi bir yer denizde o kadar büyüklü, küçüklü, ballık kaynıyor ki anlatamam… İlk önce elimle toplamaya başlıyorum balıkları… Balık çok olduğu için tor denilen fileli çubukla en az 10 kasa belki de daha fazla balık topluyorum ama herkeste tutuyor. Bu arada balıklar büyük büyük ve küçük ama anlatamayacağım kadar çok. Teşekkür ederim.

 63. Rüyamda el kadar iki tane pişmiş çupra balığı yedim, yaklaşık üç cm kadardı ve ayrı ayrı her ikisini de tek seferde ağzıma atarak yedim. Neye yorumlanabilir acaba? Saygılar.

 64. Akraba çocuğu rüyada yatağına balık atıldığını görmüş ve korkarak uyanmış. Ertesi gün balık istemiş ve “Yanımda kesin başını” demiş, velileri dediğini yapmış ve çocuk artık yatağından korkmuyor. Tabiri nedir? Eşime rüyada bahçemizde pir (yatır, evliya) olduğu denmiş ve yerini göstermişler. Sonra aynı yerde yılanlar görmüş ve uyanmış. Sonra sabaha kadar uyuyamadı. Tabiri nedir?

 65. Merhaba, rüyamda yassı, kocaman ve pullu bir balık ben yatakta uyurken yatağımın kenarında beliriverdi, birazcık su ile birlikte. Elimle kuyruğundan tutmaya çalıştım. Bir şeyler ile balığa vuruyordum. Yorumlarsanız çok sevinirim. Hayırlı günler.

 66. Rüyamda balık yakaladım 5 adet balık. Sudan çıkardığımdan arkadaşlarıma verdiğimde kitap oluverdi.  Bu ne anlama gelir?

 67. Rüyamda büyük balık 40-50 cm lik balıkların gökten sokağa yağdığını gördüm ve ben üst kattayım. Arkadaşıma “Koş yerdeki balıkları topla. Ben geliyorum” dedim. Yılbaşı akşamıymış aşağıya inmeden camdan içeri bir suru kus girmeye çalışır, 2 tanesini yakalıyorum içeri alıyorum. Sonra arkadaşımın yanına gidiyorum. Arkadaşım balıkları fırın gibi bir yerde pişirtmiş kapamış lavaş gibi ama kapatmış patates içinde balıklar yılbaşı ya yiyecekmişiz.

 68. Merhaba, rüyamda odada erkek kardeşimle otururken yerde sallanan balık görüyoruz, ölmek üzereyken. Hemen onu yakalamaya çalışıyoruz, biraz zor oluyor ama en sonunda yakalayıp su dolu fanusun içine koyuyoruz. İlk başta hareket etmiyor öldü sanıyoruz. Sonra suyun içinde yüzmeye başlıyor seviniyoruz.

 69. Merhaba, rüyamda yeşillik bir alandaydım. Tanımadığım kadınlar vardı yanımda. Kafamı kaldırıp baktım, tepemizde bir sürü martı dolu. Kaplamışlar gökyüzünü, süzülerek aşağıya iniyorlar. Hepsinin ağzında da küçük balıklar. Sonra hepsi birden balıkları bıraktı. Hamsi büyüklüğünde balık yağmuruna tutuldum resmen. Her yer balık oldu… Bu rüyayı neye yormalıyım?

 70. Ben rüyamda 2 yunus balığını kurtarıp evde havuz yaptım ve onları oraya koydum. O 2si de canlandı…

 71. Merhaba, ben rüyamda büyük balıklar gördüm ve onlardan birisi benimle konuştu. Bunun ne anlama geldiğini öğrenebilir miyim?

 72. İyi aksamlar. Ben 2dir balık görüyorum rüyamda. 1.si uzun bir balık, balık sudan tutmuş çıkarmışız. Ondan sonra yanımdakilere diyorum ki “Siz çabuk asansöre binin. Sizi görmesinler, ben yakalanırım” diyorum. Ondan sonra da yüksek bir binaya çıkıyorum. 2.si sadece kendim balık var onu alacağım birden, ufak bir şey var gibi üzerinde. Eğer yardımcı olursanız sevinirim.

 73. Merhaba, denizde yüzüyordum rüyamda kolumu orta büyüklükte bir balığın ısırdığını, ben de o balığı öldürdüm. Balık kolumu ısırıyor ama acıtmıyor. Her yerde balıklar vardı. Ne anlama geliyor acaba, yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür.

 74. Rüyamda sakin küçük bir göl gördüm, içinden balık yumurtası çıktı ve ben elime alıp bakıyordum.

 75. Rüyamda, yatağım güya bir havuz gibi bir yığın balıklar var. Alabalığa benziyor. Su azalmış, balıklar çırpınmaya başlıyor. Ben de üstlerine su atarak hayatta kalmalarını sağlıyorum. Bu rüyanın anlamını bulamadım. Yorumlayabilirseniz sevinirim.

 76. Selam. Ben rüyamda büyük bir göl kenarında oturuyorum, yakınımdan iri iri balıklar geçiyor. Çok az zaman geçmeden büyük bir balık en az 2 metre kadar fakat bunu ilk önce yılan gibi görüyorum ama dikkatli bakınca çok büyük balık olduğunu ve hatta onlarca balık olduğunu fark ediyorum. Benim çocuklarım da yan tarafımda elleriyle 2 tane balık yakalamışlar. Benden dışarıya çıkarmak için yardım istiyorlar, en 1 metre ve 30 kg kadar. Dışarı çıkardığımda yavru köpek balığı olduğunu fark ediyorum. Rüyamı yorumlarsanız. Şimdiden çok teşekkür ederim.

 77. Merhaba, rüyamda bacağımda tüy çıkar gibi balık çıkmış. Ben onları tek tek koparıyordum ve birileri o balıkları alıp gitmiş.

 78. Rüyada ailece bir piknik yerindeyiz. Sadece benim önümde alüminyum folyoya sarılı pişmiş bir balık var, ben eşime bunun için teşekkür ediyorum.

 79. Rüyamda denizin üstünde yürüyüp elimle balık tutuyordum. Yorumlayabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

 80. Rüyamda eşimle birlikte memleketten gelen misafirler için 4.kg donmuş ve temizlenmiş balık satın alıyoruz. Eşimle de yorum yapıyoruz. “Evde marul var, 1 adet daha marul alalım yanına da bir çorba yaparız olur” diyoruz, bu tür detaylar var. Ne anlama geliyor, lütfen yorumlar mısınız?

 81. Rüyamda derenin kenarında oltayla sazan balığı 7-6 kilo tuttum ve balığı annemlere verdim “Siz pişirin, yiyin sonra bana da ayırın” dedim ve uyandım. Ve bunun ne anlama geldiğini yorumlar mısınız? İyi günler.

 82. İyi geceler, arkadaşım rüyasında bir sürü balığın denizden teknenin içine atladığını görmüş. Hayırdır inşallah gece gece. Böyle şeyleri de çok ciddiye alan bir insandır kendisi. Yok, yani şimdi merakından da uyuyamaz. Bir açıklarsanız, teşekkürler.

 83. Rüyamda denizde yüzerken siyah, büyük vatoz balığı beni ve çocuklarımı havaya kaldırıyor.

 84. Rüyamda yunus balıkları yüzünüzü ve onlarla konuştuğumuzu görüyorum. Denize girmeye korkuyorum onlar bana “Gel, biz seni koruruz” deyip giriyorum ve denizin dibinden gümüş anahtar ve kelebek şeklinde kolye çıkarıyorum.

 85. Rüyada önce denizde tek başına görünen balık ama sonradan beliren köpekbalığının gelip deniz kenarında bulunan kız çocuğunu kansız bir şekilde ısırması ne anlama geliyor? Teşekkürler.

 86. Derede küçük küçük balıklar ve atlayan balık vardı. Sonra iki tane elle yakaladığım balık son büyük bir yılanı derenin götürdüğünü gördüm çocuklar derede giden yılana vurdu ve çocuğu yılan soktu ve yakaladı. Bende yılanın kuyruğundan tutup çocuğu kurtarmaya çalışırken uyandım.

 87. Kayınvalidem beni rüyasında, bol bol balık tuttuğumu daha sonra o balıkları ucunda sivri bir çubukla topladığımı görmüş. Tabiri hakkında bilgi verir misiniz?

 88. Selam. Rüyamda kesilmiş halde baş ve orta kısmı olmak üzere iki parça balık aldım. Kırmızı olanlar da vardı onlardan da istedim. Teşekkürler…

 89. Merhabalar! Rüyamda bir tekne de ve güneşli bir havada kasa ile istavrit balığı ve onu pişirecek olan bir erkek çocuğu gördüm. Çocuk sürekli bana anne diye hitap ediyordu. Yine aynı rüyamda bir sonraki gün komşularımız ile birlikte aynı yerde aynı çocuk ile birlikte yine istavrit balığı ve pişirecek olan çocuk ve yine bana anne diye hitap ediyordu. Ama bir türlü balığı yiyemedik.

 90. Selam. Rüyamı gündüz sabah 10 da gördüm. Yemyeşil bir ova göl vardı yeşillik vardı gölün içinde altın kolye ve gümüş gördüm aldım elime sonra gölün başında otururken yanımda birileri vardı büyük bir balığı gölün içine attılar bende göle girdim çok büyük bir balık ama değişik beyaz bir balık gördüm. Gölün içinde tuttum kafasını dışarıya çıkardım nefes almasın ölsün diye sonra çok büyük olduğu için korkmaya başladım ses çıkarmaya başladı tekrar gölün içine attım. Gölün içine atarken balığın gözlerinden kırmızı yaş geldi sonra o elimdeki altın kolye birisine verdim çok merak ediyorum bana yardımcı olur musunuz?

 91. Ben rüyamda akvaryumda süs turunca 5 balık gördüm dayıkızıyla 1 balık için tartışırken balığın biri büyük bir halde gelip kucağıma çıktı ben seninim deyip boynuma sarıldı.

 92. Balık çok yem yemiş çok atmışım sonra biri geldi balığı süte koydu balık orda hem büyüdü hem düzeldi hem yüzdü. Anlamı nedir?

 93. Merhaba. Bir derede balık avlıyorum. Balıklar iri ve tamamen kar beyazı balıklar, yalnız bir tanesinde üç turuncu çizgi var. Ben balıkları yakaladıkça eteğimi katlamışım içine bırakıyorum. Sizden ricam rüyam ne anlama geliyor.

 94. Rüyamda kendi balıklarımın pembe olmasına karşı beyaz olmuşlardı sayısı ise aynıydı. Lütfen yorumlayın

 95. Rüyamda kardeşimin çiğ balığı tersten bir yere asmış balığın etini çiğ yiyordu eniştemde denizde büyük bir balığa binmiş son surat gidiyordu sonra birden bindiği balık öldü.

 96. Gördüğüm bir rüya var eğer yorumlama imkânınız varsa çok sevinirim.

  Rüyamda küçük bir alaturka tuvaletteyim. Bu tuvalet küçük bakımsız eski ve biraz pis. Ayak da küçük abdestimi yapıyorum. Tuvalettin deliğinde süs balığı görüyorum tuvaletimi yaptıktan sonra 1 tane beyaz ve kırmızı karışık renkte sonradan 1 balık daha görüyorum yani 2 süs balığı. Boyutları ufak bildiğimiz süs balığı.

  Sonra kendi kendime burada deliğin içinde balık varsa farede çıkar buradan deyip tuvaletten çıkarken uyanıyorum.

 97. Rüyamda iki göğüs arasından kıyafetlerimin içinden kocaman canlı bir balık atlayarak fırladı.Yorumlarsanız sevinirim merak ediyorum.

 98. Merhaba! Ben rüyamda bir kuyunun başındaydım. Kuyunun içinde boynuzlu büyük bir balık vardı. Kuyudan çıkıp üzerime geldi. Ben de kaçmaya başladım. Sonra durdu. O durunca ben de durdum. Biraz arkamdan bakıp kuyuya geri döndü. Anlamı nedir acaba?

 99. Rüyamda çalıştığım okulun iskelesinin altında fotoğraf çekimi yapılıyordu. İlker hocam iskelenin ucunda su altı fotoğrafları çekiyordu. Peter ise az açıkta çekiyordu. Daha sonra bunların tam ortasından su yılanı geçti. Gözlerimin içine bakıyordu. Fakat zarar vermedi. Daha sonra ardından kaya balığı geçti. Yeşil ve siyah benekleri vardı. Sudan kafasını çıkarıp bana baktı. Sonra gidip açıkta fotoğraf çeken Peter abinin paletlerine saldırdı. Peter abi de dalış tüpüyle kafasını ezip iskelede balığı bana verdi. Balıktan pembe kan akıyordu. Çalıştığım okul ise balık restoranına dönmüştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir