Rüyada Rakı Görmek

Bakınız; İçki İçmek.

Rüyada içkili bir zevk alemi, çok ağır bir hastalıkla yorumlanır.

Rüyada içkili bir yerde içmek, eğlenmek , çok ağır bir hastalık demektir.

Haram olarak yorumdur.

Rüyada raki içerek sarhos oldugunuzu görmek iyi degildir. Bir dükkandan raki satin aldiginizi görmek, yakinda bir hastaliga yakalanacaginizi fakat kisa zamanda iyileseceginizi gösterir. Rakinin dökülmesi hayra delalet eder. Bir raki fabrikasinda rakilarin siselere dolduruldugunu görmek, o yerde kisin biraz sert geçecegine isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada raki görmek veya içmek, haram bir mala ve büyük bir günah islemeye isarettir. Rüyada görülen raki, fitne, ser, düsmanlik ve kizginliga isarettir. Rüyada içki içmek, içenin ahmaklik ve cehaletine delalet eder. Ölü bir kimsenin rüyada içki içtigi görülse, o ölü ahirette nimet erisimindedir. Çünkü sarap, Cennet ehlinin içkisindendir. Ancak, ölünün devamli raki içmekle ölmüs olmasi ve hayatinda içki içmeyi helal, itikad edenlerden olmasi tabirden müstesnadir. Raki, su ile kanstinlarak içildiginden dolayi evlenmek isteyen kimse için hayra delildir

Rüyada rakı içmek yada görmek; yanlış hareketler sonucu kötü yoladüşmeye, geçimini haram yollardan sağlamaya veya hasta olmaya işarettir.

Rakı kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

“Rüyada Rakı Görmek” üzerine 5 yorum

  1. Rüyamda bir kaç komşumu gördüm. Başından aşağı rakı döküyorlardı. Bu ne demektir acaba?

  2. Çay bardağında rakı içtiğimi gördüm. Sonra gidip, yatıyorum. Ve tekrar kalktığımda, sarhoş olduğum için yere düşüyorum. Sonra kardeşim beni alıyor yatağıma götürüyor ve yattığım zaman da ağzımdaki rakı kokusunu duyabiliyorum. Bu rüyanın tabirini, mail adresime gönderebilirseniz sevinirim.

  3. Merhaba, rüyamda babama kızıyorum. Yemek yemiyorum ve buzdolabında rakı buluyorum. Onu içmeye kalkıyorum. Çeşmeden rakıya koymak için, su alıyorum. Rakı ile karıştırıyorum. Rakının içinde kaya tuzu olduğunu görüp, içmiyorum. Bunlar ne anlama geliyor? Bizim evimizde asla içki olmaz. Ben hariç, ailemde ki kimse ağzına sürmez bile…

  4. Rüyamda çay içiyordum yalnız çayın içinde rakı vardı bir yudum aldım yere boşalttım ve yer bembeyaz oldu bunun meali nedir acaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir