Rüyada Uçurtma Görmek

İzzete, şerefe yüksek derecelere yahut arzu ettiği şeyden uzaklaşmaya; Uçurtma uçurmak boş ve iğreti şeylerle uğraşmaya, sihir ve büğü yaptırmaya delalet eder.

Rüyada uçurtma uçurmak; izzet ve şerefli mevkilere çıkmaya, kendisini bir uçurtmayla oynarken görmesi; o kişinin boş şeylerle uğraştığına işarettir.

Rüyada uçurtma, hiç beklemediğiniz bir zamanda, hiç beklemediğiniz yerden haberler alacağınıza yorumlanır. Bir yerde duran uçurtmalar, henüz yola çıkmamış haber demektir. Uçurtma uçurmak çevresindeki insanları etkileyecek, itibar kazanacak anlamındadır. Uçurtmanın yere düştüğünü görmek yalan habere yorumlanır.

Toplum içinde gereksiz yere kibirleneceğiniz anlamına gelir. Başarılı olmadan hava atmanız, düşman kazanmanıza neden olabilir.

Tez gelecek ilginç haberlerdir.

Rüyada uçurtma görmek, yüksek bir mevki sahibi olacagina delalet eder. Bir rivayete göre de isteklerinden uzaklasacagina işarettir. Rüyada uçurtma uçurdugunu gören, bos yere zaman harcar, çünkü uçurtma yalanci bir hevestir. Uçurtma bir rivayete göre de büyü yaptirmaya delalet eder. Rüyada uçurtmasinin ipinin koptugunu ve uçurtmanin bir evin damina kondugunu görmek, o ev halkina büyü yapilacagini gösterir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada uçurtma, izzet, seref ve yüksek bir dereceye almaya işarettir. Bazen de arzu ettigi seyden uzaklastirilmaya işarettir. Rüyada uçurtmayla oynadiğini gören kimse, bos yere çalisir. Uçurtmayi havaya çikarmak yalan ve aldaticiliktan ibarettir. Uçurtma, sihir ve efsun yaptirmaya da işarettir. Rüyada evinin Uzerine uçurtma düstügünü görse, o kimsenin evine sihir yapilir.

Rüyada uçurtma, ilginç, değişik, akla gelmeyen haber olarak değerlendirilir. Bir yerde duran uçurtmalar, henüz yola çıkmamış haberdir. Uçurtmayı uçurduğunu gören, çevresindekileri iyi etkileyecek şeyler anlatacaktır. Yere düşen uçurtma asılsız haberdir.

Rüyada uçurtma uçurduğunuzu görmek; çok uzak bir yerden haber alacağınıza ve günlerinizi faydasız işlerle geçirmemeniz gerektiğine, bazı yorumculara göre ise; hile ile bir iş yada mevki sahibi olacağınıza işarettir.

Uçurtma

“Rüyada Uçurtma Görmek” üzerine 8 yorum

  1. Rüyamda büyük bir uçurtma yapıyordum ve uçuruyordum, sonra yağmur yağdığı için uçurtmayı topluyordum.

  2. Rüyamda kırmızı bir şemsiyeden çok uzun bir ipi olan uçurtma var, elimde. Havada öyle bir rüzgar var ki, ipin ucundaki düğüm sayesinde uçurtmayı sımsıkı tutarak uçurtmayı elimden kaçırmadan çekip indiriyorum. Acaba bu ne demektir?

  3. Rüyamda gökyüzüne bakarken hiç beklemediğim halde uçurtmalar görüyorum, şaşırıyorum. Bu uçurtmaların bazısı yalpalanıyor, uçamayacak gibi duruyor. Bir kısmı alçaktan uçuyor.

  4. Rüyamda eski iş arkadaşımın evinin olduğu yere doğru gidiyormuşuz fakat yollar alışıldık dışında köy gibi oluyor. Arkadaşımın evini bilmediğim halde birden ben koşarak sanki evi biliyormuşum gibi ilerliyorum ve dut ağacı görüyorum beyaz dutları olan ağaç. Bir kaç tane dut yiyorum. Bazısı olmamış. Arkadaşım “bu daha olmuş” diyor ama ben aynı fikirde değilim. Olmuş dutu yiyorum. Daha sonra acaba günah mıydı, bu ağaç arkadaşımın değil miydi diye düşünüyorum.

  5. Merhabalar,

    Rüyamda eski eşim bana mesaj atarak, uçurtma uçurulan yerdeyim diye mesaj attı… Acaba bu ne anlama gelir? Şimdiden teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir