Rüyada Taşlamak Görmek

Rüyada had ve şeriat hükmünü yerine getirmek maksadıyla yapılan taşlanma, taşlanan kişinin günahlarının mağfiret olmasına işarettir.

Rüyada birini taşlamak; o kimseye sövmeye, ırz ve namus hakkında iftiraya delalettir. Karada av avlamak için taş atmak, kazanç ve ganimete; kendi başına taş atıldığını görmek, amiri yahut reisinin kendisine itimat edip sığınmasına ve kendisinden alacağı öğütle esenliğe çıkmasına yahut üstlerine dost ve onlara hayrı tavsiye eden biri olmaya delalet eder.

Rüyada dağdan üzerine taş atıldığını görmek; orada vaki olan zulümden yöneticilerin haberdar olmalarına işarettir. Birine sapanla taş atmak, o kimseye hak ve sevap olan şeyde katı kalplilik yapmaya; kadınların kendisini taşladığını görmek, hilebaz kadınlar tarafından kendisine hile yapılmasına delalet eder. 

(Ayrıca Bakınız; Cemerat)

Rüyada kişi birisini taşlıyorsa kötülük yapar, taşlanıyorsa güç durumda kalır.

Taşlamak

“Rüyada Taşlamak Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Anne tarafından taşlanmak ne anlama geliyor? Arkadaşlar bilen varsa cevaplarsanız, memnun olurum. Teşekkürler.

  2. Kardeşlerimle ağaç altında oturuyorduk arkamızdan taş atılmaya başladı gözle görünürde kimse yok taşlar birisi bize atıyormuş gibi bende tekrardan yerden taş alıp taşın geldiği yere attığımda bizden biraz daha uzaklaşıp tekrardan atmaya başlıyor. Bunun anlamını öğrenebilir miyim rica etsem şimdiden teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir