Rüyada Sapan Görmek

Rüyada sapan görmek; elçi ve sefire, mütevellinin görevden alınmasına, mahzurlu şeylerden men etmeye işarettir.

Rüyada birine sapanla taş atmak görmek, kırıcı ve ağır bir üslupla o kimseyi doğru bir işe davet etmeye; elinde boş pasan görmek, doğru bir işte söz söyleme isteğine; taş atılmayan sapan görmek, tövbe etmeye ve kendini günahlardan tamamen uzaklaştırmaya delalet eder.

Ayrıca Bakınız; Taşlamak, Mancınık

Rüyada sapan görmek tabiri, olaylara gösterdiğiniz ani nedeniyle etrafınızdaki insanları incitiyorsunuz demektir. Tatsızlık, huzursuzluk, ziyandır. Sapan ile kuş vuran hayırsız bir işe karışır.

Rüyada sapan görmek nedir, devamlı olarak içinizin sıkıldığını ve bundan ötürü ne yapacağınızı şaşırdığınızı gösterir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen sapan, hastanın yanma gelirse hastanın yerinden çıkamamasına işarettir. Bazen sapan, mütevellinin vazifeden alınmasına veya mahzurlu şeylerden menetmeye ya da elçi ve sefire işarettir.

Rüyada bir adama sapanla taş attığını gören kimse, sert ve katı bir sözle taş attığı insanı doğru bir işe davet eder. Bir kimse rüyada kadınların kendisine tas attıklarını görse, sihirbazlar o kimse hakkında sihir yaparlar. Sapan, sıkıcı olan hak bir sözdür.

Rüyada elinde boş bir sapan bulunduğunu gören kimse, doğru bir işde söz söylemek ister. Bazı tabirciler, taş atılmayan sapan, rüya sahibinin tövbe etmesine, günahtan kendisini bütün bütün geri çekmesine işarettir, dediler. Sapan ile taş attığını gören kimse, bir insan hakkında iftira eder. Kırda sapan ile taş atmak; ava, helal tarafından ganimete ve şehir içinde yalan söz söylemeye işarettir. Rüyada şehirde serçeye sapan ile taş attığını gören kimse, şerefli bir kimse hakkında yalan söyler. Eğer attığı taş o serçeye isabet ederse, o kimse söylediği sözünde günahkar olur.

Rüyada serçeye sapan ile taş atmak, insanların gıybet etmesine ve istihza ederek onları alaya almaya işarettir.

Rüyada sapan ile bir güvercine taş attığını gören kimse, hanımına iftira eder. Sapan ile ok attığını gören kimse, üzerine lazım olmayan bir sözü söyler. Eğer o ok isabet ederse, onun sözü kabul edilir. Eğer isabet etmezse o sözünden dolayı günaha girer. Sapana malik oldugunu gören kimse için isyan etmeye işarettir.

Sapan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir