Rüyada Tandır Görmek

Bakınız; Fırın, Ocak, Ateş

Rüyada insan kendi evindeki tandırını yıkılmış veya viran görürse, şerre uğrar. Tandırda ekmek pişirip yiyen kimsenin rızkı artar.

Rüyada tandır görmek, evine misafir geleceğine işaret eder. Rüyada tandır görmek, gizli işlerin meydana çıkmasına; tandır yapmak, düşmandan kurtuluşa, tüccar için kazancının artmasına ve bir rivayete göre de evlenmeye delalet eder. Elindeki tandırın içinde kül olmadığını gören, hayırsız bir kadınla evlenir.

Rüyada evine bir tandır yaptığını gören, bir işe girer; tüccar ve esnaf ise kârı artar; bekarsa evlenir; fakir ise geçimi bollaşır; zengin ise mali ve mülkü daha da artar. Tandir görmek her suretle hayırlıdır. Tandırın birçok çeşitleri olduğu için bunların hepsi ayrı ayrı yorumlanır. Kebap ve yemek tandırı, hapse delalet eder.

Rüyayı gören sıkıntıda ise bu sıkıntısından kurtulur. Rüyada çarşı tandırı görmek, herkesin kendisine başvurarak akıl danışmalarına ve onların zorluklarını çözdüğüne işarettir. Kış vakti evinde tandır yaktığını gören, mal ve mülk sahibi olur, ömür boyu rahat eder. Yaz günü tandır görmek, kedere ve sıkıntıya işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada tandır görmek; menfaat, kolaylık ve muvaffakiyete işarettir.

Tandır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir