Rüyada Fırın ve Tandır Görmek

Rüyada tandır ya da fırın kızdırdığını gören, malında ticaret, nefsinde menfaate nail olur. Tandır ve fırın yaktığını gören kimse amirliğe ehil ise amir olur. Düşmanı varsa düşmanına galip gelir. Kötü olmayan bir tandır ve fırına sahip olduğunu gören kimse, hayırsız bir kadınla evlenir.

Ayrıca bkz: Fırıncı

Rüyada kış günü tandır ve fırının yanında olduğunu ve ondan ısındığını görmek, mevsimsiz meyve alıp yemeye işaret eder. Yaz gününde bu rüyayı görmek, sıcaklıktan hastalığa ve kan deveranındaki basıncın yükselmesine, üzüntü ve kedere girmesine işaret eder. Bazen de tandır ve fırın, yenen yemeği midenin hazmetmesine işaret eder.

Rüyada görülen fırın ve tandır, sahibine veya ev sahibinin çoluk ve çocuğunun işlerini yürüten hizmetçisine işaret eder.

Bazen fırın, evin malını ve sırrını muhafaza eden ambar, mahzen, kasa veya sandığına işaret eder. Rüyada çarşı fırını görmek, hâkimin evine, çocuklarının terbiye edilmesine mahsus olan mektebe ve ihtiyaçlarının bitirilmesine işaret eder. Bundan dolayı bir kimse rüyada hamurunu fırına götürse ve ekmek yaptırırsa, o kimsenin ihtiyaçlarının bitmesine hastalıklardan şifa bulmasına işaret eder.

Ayrıca bkz: Fırın Kürekçisi

Rüyada fırının alet ve takımlarını görmek, o kimsenin adamları veya mesleğinde ona yardımcı olan küçük çocuklardır. Tanıdığı fırını görmek; han, dükkân, bağ ve bostan gibi kazanç ve geçimine, hububat ve mülke işaret eder. Bazen de hayır, kötülük, fazlalık, eksiklik ve memurluk gibi rüya sahibinin kendisine veya kazanç yerine ait şeylere işaret eder.

Rüyada fırından ya da tandırdan çok güzel ve çokça yemeğin çıktığını ve onu misafirlerinize servis ettiğinizi görmek, yakında hayırlı bir iş için evinizde yemek vereceğinize işaret eder.

Fırın ve Tandır

“Rüyada Fırın ve Tandır Görmek” için bir yorum

  1. Çamurdan yapılmış fırın üzerinde taze dana eti kızartmak ne anlama gelir.?
    Geniş bilgi olarak Email Adresime gönderirseniz sevinirim. Saygılar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir