Rüyada Su Arkı Görmek

Bakınız; Suyolu

Rüyada su arkı görmek; han, dükkan, sanat ve yolculuk gibi rızkın geleceği yerlere ve sebebine delalet eder. Bazen, bostanları sulamakla beraber suyu olduğundan çekmesine binaen yara ve çıbanlara delalet eder. Bazen de sulamaya ve yolcuların gittiği yola delalet eder. Çoğu kere boğaza delalet eder. Çünkü boğaz, vücudun su kanalıdır.

Rüyada su kanalı görmek, halkın hayatına delalet eder. Eğer umum halk için olursa, yahut yapanın hayatına delalet eder. Eğer hususi olursa, bir su akıntısı ki, bir adam onu kapatıp orada boğulmazsa tabirce nehir akıntısı gibi değildir. Ancak rüyada hassaten ona sahip olan bir kimse için güzel hayattır. Eğer suyun akacağı yerden dışarı taşmaz ise, eğer aktığı yerden sağ ve sol taraflara taşarsa, o yer halkı için üzüntü ve kederdir.

Rüyada su kanalı görmek nedir, evler arasında akarsa, suyu tatlı ve saf olursa yine tabir temiz bir hayattır. Bazı tabirciler, bir kimse rüyada akan bir suya sahip olsa reislik ve menfaata nail olur, dediler. 

Bir kimse rüyada çöp ve süprüntü ile dolu bir kanal görse, halbuki onu yıkayıp onda olan şeyi temizlese, o kimse pamuk kullanarak kendisini temiz tutar. Ayağından su aktığını görse, o kimsenin vücudunda su toplanır. Bir kimse rüyada şehrin dışından içine doğru bir kanalla temiz su aktığını ve halkın o sudan içerek Allah (C.C.)’a hamd ettiklerini ve kaplarını doldurduklarını görse, o zaman da şehir halkı veba ve taun hastalıklarına düşmüşlere onlardan halas olurlar. Allah’u Teala Hazretleri onların hayatlarını kurtarir. Eğer onlar bir şiddet ve sıkıntı içinde iseler, Allah’u Teala onlara ya devamlı yağmur veya yiyecek ya da rızıklarında ucuzluk ve bolluk, genişlik, yaşayışlarında refah ihsan eder. Eğer onlarda zikrolunan seylerden birisi yoksa Allahu Teala (C.C.) onlara alışverişlerinde çok mal ihsan eder. Ve satılmayan mallarına revaç verir.

Rüyada mezkur kanalın suyu bulanır, tuzlu olur yahut kanalın haricine taşar ve halka zarar verirse kış mevsiminde nezle; yaz mevsiminde sıtma gibi salgın hastalığın halka arız olmasına, yahut yolculuk ve gurbette bulunanlardan kendilerine çirkin bir haberin gelmesine ya da haram zenginlik ve habis mala delalet eder. Fakat mezkur kanalın sadece kendi evine yahut dükkanına aktığını görse rüyanın tabiri o suyun temiz, saf ve mutedil bir şekilde akmasıyla rüya sahibine aittir.

Rüyada bir kimse bir kanalın bostan veya tarlasına aktığını görse, bekar ise, evlenir yahut bir cariye alarak onunla cinsi münasebette bulunur. Eğer kendisinin hanımı ve cariyesi varsa, bostan ve tarlası da gelen suyu içtiyse veya bostanın nebatati bitti ise, o kimse zevce veya cariye ile cinsi münasebette bulunur ve gebe kalır. Ev içinde görülen kan kanalı o evde bulunan kadının hayatına delalet eder. Suyu kanalından çıkararak halka zarar verdiğini görmek, bir taraftan halk üzerine gelecek ve onlarda yayılacak kötü ve yaramaz haberlere delalet eder.

İlgili rüya tabirleri için ayrıca bakınız: Ark, Su Kovası, Kuyu 

Su Arkı

“Rüyada Su Arkı Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Rüyamda aslanları tarlaların arasında gördüm. İnsanlar kanallardan tarlalarını suluyorlar. Ben etrafta bulunan aslanlardan korkuyorum. Bir aslan beni kovalıyor. İçi berrak su dolu uzun kanalın içine girip sığ suda yüzerek, koşarak kaçıyorum ama aslan beni kanalın sonunda yakalıyor ve ben ölüyorum. Ruhum dünyada gezmeye ve küçük kızımın ne yapacak bensiz diye tasalandığını görüyorum. Bunlar ne anlama gelir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir