Rüyada Aybaşı Olmak Görmek

Ayrıca bakınız; Hayız, Regl

Rüyada bir kadının aybaşı yani hayız olduğunu görmek günah bir iş yapacağına işaret eder. Erkeğin aybaşı olduğunu görmesi yalan söylemesine, oruç ve namazdaki noksanlığına işaret eder.

Rüyada kadının aybaşı olup gusül abdesti alması tövbe etmesine, üzüntü ve kederden kurtulmasına işaret eder.

Rüyada eşinin aybaşı olduğunu gören adam arzu ve isteklerinin bir süre gerçekleşmemesine, işlerinin bir süre durgun olarak sürüp gideceğine ancak aynı kadında aybaşı halinin bitmesi gibi normale döneceğine işaret eder.

Aybaşından kesilen kadının yani menopoza girmiş kadının aybaşı olduğunu görmesi, çok arzulayacağı bir şey olacağına işaret eder.

Rüyada hamile olan bir kadının aybaşı olduğunu görmesi oğlu olmasına delalet eder.

Ebu Said El-Vaiz’e göre; bir kadın aybaşı olduğunu görse, eğer kısır ise çocuğu olur. Bazı rivayetlere göre; rüyada aybaşı olduğunu ve o sebepten kan görmek, başa gelen stresin ve iş yoğunluğunun büyük bir yorgunluk sonrası geçeceğine işaret eder.

Es Salimi’ye göre; İhtiyar bir kadının kendisini aybaşı döneminde görmesi ecelinin yaklaştığına; küçük kızın aybaşı yani regl olduğunu görmesi evleneceğine işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada aybaşı olduğunu gören kimse mahremini arzular. Bir kadın kendisinde aybaşı kanı olmayan bir kan olduğunu görse, kendisi için bir adet haline gelen ve kurtulmak istediği halde kurtulması kolay olmayan bir suç ve kabahatte bulunur.

Bir kadın rüyada aybaşı olduğu halde kocasının kendisi ile ilişkiye girdiğini görse kocası ile yakınlıkları artar.

Bir rivayete göre; Erkeğin rüyada aybaşı yani regl olduğunu görmesi, kendisine helal olmayan bir kadınla ilişkiye gireceğine işaret eder.

Aybaşı Olmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir