Rüyada Regl Görmek

Rüyasında regl olduğunu görmek, dininin fesat olduğuna işarettir. Rüyada karısının regl olduğunu görmek, dünya işlerinin zorlaşacağına; eğer karısı iyi ve dürüst bir kadın ise, dininin kuvvetine işarettir.

Ayrıca bkz: Adet, Bacak Arası, Aybaşı Olmak

Rüyada bir kadının hayız olduğunu görmesi, onun bir mala sahip olacağına delalet eder. Gerek erkek ve gerek kadın hayız olduğunu ve gusül edip elbisesini giydiğini görmesi, dünyada ve ahirette isteğine kavuşacağına işarettir. 

Ebu Said El-Vaiz’e göre; bir kadın hayız olduğunu gördüğünde eğer kısır ise çocuğu olur. Bazı yorumcular, hayız görmek yalana delalet eder, diyorlar. 

Es Salimi’ye göre; ihtiyar bir kadının kendisini hayız görmesi, ecelinin yaklaştığına; küçük kızın bu rüyayı görmesi, okul hayatında başarılı olmasına işarettir.

Bir rivayete göre; ihtiyar kadın ile küçük kızın hayız görmesi, ölüme; diğer bir rivayete göre de, küçük kızın bu rüyayı görmesi evleneceğine işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada hayız olduğunu gören kimse mahremine yakınlıkta bulunur. Rüyada kadın kendisinin hayız olduğunu görse, günah sayılan bir işe bulaşır. Yıkansa günahtan tevbe eder, üzüntü ve kederi gider. 

Rüyada bir kadın kendisinde hayız kanı olmayan bir kan olduğunu görse, kendisi için bir adet haline gelen ve kurtulmak istediği halde kurtulması kolay olmayan bir suç ve kabahatta bulunur. Bir kadın rüyada hayız olduğu halde kocasının kendisiyle cinsi münasebette bulunduğunu görse, kocası ile beraber bulundukları şehirden göç ederler. Bazı tabirciler, erkeğin kendisini hayız olarak görmesi, yalan söylemesi olarak yorumluyorlar. 

Baska bir rivayete göre de: Rüyada erkeğin hayız olduğunu görmek, kendisine helal olmayan bir kadınla cinsi münasebette bulunmasına işaret eder. Rüyada hanımının hayız olduğunu gören kimsenin iş ve mesleğinde durgunluk olur.

Rüyada hanımının hayız olduğunu gören kimse, arzu ve istekleri yasaklanır ve arzusuna kavuşmadan mahrum olur. Hayız, dinde oruç ve namazda noksanlıktır. Hayızın hastalıkla tabir edildiği de söylenmiştir. Gebe kadının hayız olduğunu görmesi, erkek çocuk doğurmasına işaret eder.

Regl

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir