Rüyada Adet Görmek

Ayrıca bkz: Aybaşı Olmak, Regl Görmek
Rüyasında bir kadının regl olduğunu görmesi, dinen fesat bir yapısının olduğuna işarettir. Kadın kendisinin hayız olduğunu görürse ve rüya esnasında yıkanırsa bulaşmış olduğu günahından tövbe eder, üzüntü ve kederi gider. Bir kadın kendisinde hayız kanı olmayan bir kan olduğunu görse, kendisi için bir adet haline gelen ve kurtulmak istediği halde kurtulması kolay olmayan bir suç ve kabahatta bulunur.

Eşinizin Hayız Olduğunu Görmek

Karısının hayız olduğunu görmek, dünya işlerinin zorlaşacağına; eğer karısı iyi ve dürüst bir kadın ise, dininin kuvvetine; bir kadının hayız olduğunu görmesi, onun bir mala sahip olacağına delalet eder.

Erkek ya da Kadının Hayız Görmesi

Bir kadının rüyasında regl olduğunu görmesi, onun mala sahip olacağına delalet eder. Erkek ya da kadının hayız olduğunu ve ardından boy abdesti aldığını görmesi, bu kişilerin dünyada ve ahirette, arzu ve emellerine ulaşacağına tabir edilmektedir.

Bazı tabirciler, erkeğin kendisini hayız olarak görmesini, yalan söylemesi olarak yorumlarlar. Başka bir rivayete göre; erkeğin rüyada hayız hali zinaya tabir edilmektedir. Erkeğin rüyasında hayız olduğunu görmesi, kendisine yakışmayan bir kadınla cinsel bir münasebette bulunmasına işaret eder.

Kadın Hayızken Kocasının Cinsel Münakaşaya Girmesi

Bir kadın rüyada hayız olduğu halde kocasının kendisiyle cinsel bir münasebette bulunduğunu görürse, kocası ile beraber bulundukları şehirden göç ederler.

Çocuğu Olmayan Kadının Kendini Hayız Olarak Görmesi

Bir başka rivayete göre, bir kadın rüyasında hayız olduğunu görürse, kısır ise çocuğu olur. Çocuğu olmayan kadın kendisini aybaşı olduğunu görmesi yakında evladı olacağına işarettir. Adet görülmesi, ibadetin zayıf olduğuna da işarettir.

Gebe Kadının Hayız Olduğunu Görmesi

Gebe kadının hayız olduğunu görmesi, erkek çocuk doğurmasına işaret eder.

Adet Kadının Yere Damlamasını Görmek

Adet kanın bir yere damladığını görmek, fesat olduğunuza yorumlanır. 

Bakınız; Hayız

Bir başka tabire göre de: Rüyada hayız olduğunu gören kişi, eşine cinsel anlamda yakın olur. Kadın kendisinin hayız olduğunu görse, günah sayılan bir işe bulaşır. Yıkansa günahtan tövbe eder, üzüntü ve kederi gider. Bir kadın kendisinde hayız kanı olmayan bir kan olduğunu görse, kendisi için bir adet haline gelen ve kurtulmak istediği halde kurtulması kolay olmayan bir suç ve kabahatte bulunur. 

Bir kadın rüyada hayız olduğu halde kocasının kendisiyle cinsi münasebette bulunduğunu görürse, kocası ile beraber bulundukları şehirden göç ederler. Bazı tabirciler, erkeğin kendisini hayız olarak görmesi, yalan söylemesi olarak yorumluyorlar. 

Başka bir rivayete göre de; erkeğin rüyada hayız olduğunu görmesi, kendisine helal olmayan bir kadınla cinsi münasebette bulunmasına işaret eder. 

Ebu Said El Vaiz e göre; bir kadın hayız olduğunu görürse, eğer kısır ise çocuğu olur. Bazı yorumcular, hayız görmek yalana delalet eder, diyorlar. 

Es Salimi’ye göre; ihtiyar bir kadının kendisini kirlenmiş görmesi ecelinin yaklaştığına, küçük kızın bu rüyayı görmesi bikrinin (kızlığının) izalesine işarettir.

Bir rivayete göre ihtiyar kadın ile küçük kızın hayız görmesi ölüme, diğer bir rivayete göre de, küçük kızın bu rüyayı görmesi evleneceğine işarettir. 

Adet

“Rüyada Adet Görmek” üzerine 4 yorum

  1. Rüyamda 55 yaşında olan öz teyzemin adet olduğunu, elimin yanlışlıkla çapması sonucunda adet kanının elime bulaştığını gördüm. Bu neye delalettir? Cevap verirseniz sevinirim.

  2. Sözlü olduğum kişiyi, erkek olmasına rağmen, rüyamda adet olurken yani iç çamaşırının kan olduğunu gördüm. Ne anlama geliyor? Açıklamanızı bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir