Rüyada Rüya Görmek

Kişi rüyasında rüya görürse dikkat etmelidir. Aynen çıkar.

Rüyada rüya tabir ettiğini görmek, doğruluğu tartışılır bir kimsenin söz ve haberine; salih ve doğru sözlü birinin rüya tabir ettiğini görmesi, bu yorumun aynen çıkmasına işarettir.

Rüyada, gördüğü rüyayı bir tabirciye anlattığını görmek, hikmetli ve sünnete uygun olan söz işitmeye; tabirci olduğunu görmek, hakim olmaya ve ilim tahsil etmeye yahut okumaya delalet eder.

Rüyada rüya yorumcusu görmek; kaybolan kimseden haber almaya, bir şeyin açığa çıkmasını isteyen kimsenin bu arzusunun yerine gelmesine, mahzun kimsenin sevinmesine, sevinçli olanların kederlenmesine delalettir.

Rüyada tabircisi görmek; bazen zor şeyleri çözmeye, rumuzlu şeyleri bilmeye, gizli şeyleri açığa çıkarmaya, arkadaşına öğüt vermeye ve onu esirgemeye işarettir. Tabirci görmek; hem müjdeleyen, hem de korkutan kimseye, camiye ve Kur’an okumaya, yargıç, fıkıh bilgini ve doktora, sarraf ve ayar yapan kimseye, insanları teselli eden kimseye, kitap, sicil vs. okuyan kimseye delalet eder. 

Ayrıca bakabileceğiniz rüya tabirleri: Rüya Meleği

Rüya

“Rüyada Rüya Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Merhabalar ben rüyamda ölmüş babaannemi gördüm. Rüyasında beni gördüğünü ve birazdan gördüğü rüyayı anlatacağını söylüyor. Abdest alıyor. Bahçede temiz ve tek kişilik bir yatak var. İstersem orada yatabileceğimi söylüyor. Ama rüyasını anlattığında üzülmememi söylüyor ama anlatamadan ben uyandım. Yorumlayabilirseniz sevinirim. İyi günler…

  2. Selam öncelikle size çok teşekkür ederim görmüş olduğum rüyayı bana bir zahmet tabir edebilirseniz. Allah sizden razı olsun… Evet, rüyam şöyle ki; önce tam olarak hatırlayamadığım bir karışıklık görüyorum sonra vefat etmiş olan annemi canlı görüyorum ve Doktorla konuşurken hastaneye yatacağımı öğrendim ve diyorum ki “Lütfen annemin haberi olmasın yoksa üzülür” ve o anda ağlamaya başlıyorum gözyaşlarımı tutamıyorum… Birde baktım kız kardeşim beni uyandırıyor diyor ki; “Abla ağlama yine rüya görüyorsun” diyor ve yatakta olduğumu görüyorum. Rüyamı anlatırken kız kardeşimin de ağlamaya başladığını görüyorum. Sonra anlıyorum rüyada rüya gördüğümü… Sevgiler, saygılar. Allaha emanet olun, adım Züleyha.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir