Rüyada Rüya Tabircisi Görmek

Rüyada rüya tabircisi görmek; mahzun kimselerin sevineceğine ferahlık içinde olanların mahzun olmalarına, kapalı bir şeyin meydana çıkmasını ümit ve arzu eden kimsenin, istek ve arzusunun yerine gelmesine işarettir. Kaybolmuş birisinden haber bekleyen kimse için de o kimse tarafından ona haber getiren bir adamın gelmesine işarettir. Bazen de tabirci görmek; rumuzlu şeyleri bilmeyi, müşkül şeyleri çözmeye, gizli şeyleri çıkarmaya, hikaye ve olay nakledicisine ve dinî bilgileri bilen alim bir kimseye işarettir.

Rüyada tabircisi ile konuşmak, bazen çevresine öğüt veren insana da sırrını gizlemeyen kimseye işarettir. Tabirci; hakim, hukukçu ve doktor gibi halkın iyi veya kötü işlerinde müracaat ettikleri kimseye işarettir. Bazen tabirci camiye ve Kur’an okuyucuya işarettir. Çünkü tabirci hem müjdeleyici hem de korkutucudur. Bazen de tabirci sarrafa, ayar ve tartı ile uğraşan kimseye işarettir.

Rüyada tabircisi görmek nedir, bazen de çamaşırcıya, bez atıcıya, yün ve kıl kırkıcıya, üzüntü, keder ve matem zamanlarında halkı teselli eden bir büyüğe işarettir. Bazen tabirci kitap, risale ve geçmiş meliklerin sicillerini okuyan bilirkişiye işarettir.

Rüyada tabircisi olduğunu gören kimse, hakimliğe ehilse hakim olur. İlim ve Kur’an okumayı talep ediyorsa, Kur’an’ı ezberler; yazıcı olmak istiyorsa buna nail olur. Tıp öğrenmek istiyorsa onu öğrenir. Bunların hiç birini istemiyorsa, o kimse sarraf veya kuru temizleyicisi olur. Bazen de tabirci, hakim tarafından bir hususun keşfedilmesine memur edilen keşif heyetine işarettir.

Ayrıca bakabileceğiniz rüya tabirleri: Rüyada Rüya Tabir Etmek, Rüya Görmek, Rüya Meleği, Rüya Yorumcusu

Bkz: Rüya Nedir?

Rüya Tabircisi

“Rüyada Rüya Tabircisi Görmek” üzerine 4 yorum

  1. Bir mutfakta kafes içinde 2 muhabbet kuşu, 3 yavru kartal var. Yavru kartalları daha önce bir arkadaş bırakmış o eve kafeste. Biz o eve tekrar gittiğimizde görüyorum ki kartal yavruları biraz büyümüş diğer kuşlara zarar vermesinden korkuyorum. Mutfakta yemek hazırlıyorum, çekmecede kuruyemiş paketi buluyorum daha önce biz bırakmışız açıp içinden yiyorum. Kuzene “Bunu bölüşelim diyorum.” Yerde küp şeker dolu torba gördüm bem beyazdı. Kartallar kuşlara zarar veriyor iki kartalı camdan dışarı fırlatıyorum ama bir yavru kartallardan biri kafesin içinde kanatlarından bağlı gibi duruyor. Hala rüyalarımda kendimi sürekli mutfakta görüyorum zaten ve sürekli bir kuzenim var hep onunla oluyorum. Rüya yorumumu ve bu şekilde görülen rüyalar ne anlama gelir açıklama yapabilir misiniz? Teşekkür ederim.

  2. Rüyamda iki yılan akvaryumda gördüm, biri siyah, biri sarı. Sarı çok korkutuyordu siyahı. Siyah da onu yedi. Daha fazla zarar vermesin diye sonra ben siyahı sevdim. Bana işaretler veriyordu. O siyah yılandan insan çıktı, bir de konuştu, benimle ama kim olduğunu bilmiyorum. Nedir bu rüyanın anlamı?

  3. Selamünaleyküm. Ben gördüğüm rüyanın tabirini bulamadım. Sizlerden tabir etmenizi istiyorum. Ben rüyamda alışveriş mağazasındaydım. Sonra çocuklu bir kadının çocuğuna (çocuğu için) raftan oyuncak çaldığını gördüm. Yeleğinin içine soktu. Ben bunu yaparken onu gördüm. O da beni gördü. Fakat kimseye söylemeyeceğimi hissettirdim. Daha sonra göğsümde küçük bir delik açıldı sonra çok genişledi. Önümden arkam görünüyordu. Organlarım kaybolmuştu. Dev gibi bir delik oluştu, bedenimde. Sonra bir ses şöyle dedi; ”Ruhlar tek bir et parçasına verilir.” Bunun anlamı sizce nedir, nasıl tabir edersiniz? Merak ediyorum, lütfen e-postama yazın! Teşekkürler.

  4. Selamın aleyküm ,
    Ben tanımadığım biriyle astronot olup aya çıktım daha sonra arkamda duran Dünya’ya baktım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir