Rüyada Avuç içi Görmek

(Ayrıca Bakınız; El ) Rüyada görülen kapalı avuç içi, geçim sıkıntısına ve cimriliğe, Açık avuç içi rahat yaşamaya ve cömertliğe,

Elin içinde kıl görmek, elden çıkacak dünyalığa, Avuçları göğe doğru kaldırmak menfaatli bir işe, Küçük avuç içi zayıf karaktere, Elin ayasında görülen güzellik, duanın kabulüne, kişinin kendine ve başkasına gelecek nimete delalet eder.

Rüyada avuç içi görmek, rüya sahibinin kuvvetine, avucun açıklığı geçimin bolluğuna, kapalılığı ise geçimin darlığına işaret eder. Rüyada avucun küçük ve ince olduğunu görmek, rüya sahibinin korkak ve karakteri zayıf biri olduğuna işaret eder.

Bazı yorumculara göre, avuç görmek günahlardan sıyrılmaya delalet eder. Rüyada avuçları birbirine sürdüğünü görmek, iki şekilde tabir edilir: 1-Ferah ve sevinç, 2-Faydasız bir işle uğraşmak. Rüyada avuç görmek altı farklı duruma yorulur, 1-İçki ve zevk, 2-Mal, 3- Evlat, 4-Başkanlık, 5-Kahramanlık, 6- Haramdan uzak durma.

Kapalı avuç içi geçim sıkıntısına ve cimriliğe, açık avuç içi rahat yaşamaya ve cömertliğe, Elin içinde kıl görmek elden çıkacak dünyalığa, Avuçları göğe doğru kaldırmak menfaatli bir işe, Küçük avuç içi zayıf karaktere, Elin ayasında görülen güzellik duuanın kabulüne, kişinin kendine ve başkasına gelecek nimete delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; El.)

Rüyada avuç içi görmek rüya sahibinin kuvvetine, avucun açikligi geçiminin bolluguna kapaliligi ise geçiminin darligina işaret eder. Avucun içinde kil bittigini görmek, rüya sahibine isabet edecek keder ve borca işaret eder. Bazi tabirciler bu rüyayi, o kimsenin kaybedecegi mali seklinde tabir etmislerdir. Avucunu göge dogru açtigini gören kimse, devlet dairesinde çalisiyorsa, derecesi yükselir. Rüyayi gören avci ise çok av avlar. Rüyada avucunun küçük ve ince oldugunu görmek, rüya sahibinin korkak ve karakteri zayif bir kimse olmasina işaret eder. Avucunun açik ve güzel oldugunu görmek, rüya sahibinin, rizkinin bolluguna ve cömertligine işaret eder. Avucunun kapali oldugunu gören kimsenin, cimriligine ve hayri az bir kimse olduguna işaret eder. Kirmani demistir ki: Rüyada avuç görmek, güzel ve temiz ise hayirlidir. Bazilarina göre avuç görmek günahtan el çekmege delalet eder. Rüyada avuçlarini birbirine sürdügünü görmek, iki sekilde tabir edilir: Ferah ve sevinç, faydasiz bir seyle ugrasmak. Elinin arkasi ile öteki elinin içine vurdugunu görmek bir musibete delalet eder. Cafer-i Sadik (r.a) buyurmustur ki; Rüyada avuç görmek alti seye yorulur: içki ve zevk, mal, evlat, baskanlik, kahramanlik, haramdan uzak durma. Avuç içinde çok veya az temizlik ve pislik, bu alti seyle kiyaslanarak yorumlanır. Ibn-i Kesir de söyle diyor: Rüyada avcunun genis oldugunu gören kişinin rizki bol olur. Mali ve parasi çogalir. Zenginligi yaninda cömertligi ile de ün yapar. Avcunun dar oldugunu görmek de bunun ziddi ile yorumlanır.Bir kimse, avucunda abdesti bozan bir şey görse, o kimsenin kuvvetine ve dünyaligina delalet eder. Elinin arkasinda kil bittigini görse, o kimsenin durumu kuvvetli olur veya mali gider. Eger emlak ve akar sahibi birisi ise, menfaata erisir. Avuç insanin dünyasina ve islerinden el çekmesine de delalet eder.Bundan dolayi bir kimse rüyada avuç görse ve kendisi de korkunç bir halde bulunsa, o kimse o halden imtina eder.Avucun güzel olmasi sahibinin serden ve Allah (C.C.)'a asi olmaktan sakinmasina, sadaka almaktan çekinmesine delalet eder.Bazen de avucun güzelligi duanin kabul olmasina delalet eder. Bazi tabirciler, avuç geçim, mal, reislik, çocuk, yigitlik ve haramdan uzaklasmak gibi alti seye delalet eder, dediler.

Avuç içi

“Rüyada Avuç içi Görmek” üzerine 4 yorum

  1. İki sefer avuç içimin kıllarla dolu olduğunu gördüm. Rüya yorumlarında değişik şeyler yazıyor. Gerçeği ne, öğrenebilir miyim?

  2. Rüyamda pencereden eşimle beraber avuçlarımı açıyorum karla karışık yağmur ama lapa lapa kar ve yağmur birbirine değmiyor, avcuma da az birikiyor. Lakin sadece ben pencereden açıyorum eşim açmıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir