Rüyada Paça Görmek

Eti yenen hayvanların paçasını görmek mala, paça yemek yetim malını yahut şerefli insanların malını yemeye; Paçayı temizlemek zahmeti gidermeye, vergi memuruna yahut zulmen para toplayan kimseye; Pantolon paçası- temiz ve ütülü ise- hayra; yırtık, kirli, çamurlu ve buruşuksa üzüntü ve kedere delalet eder.

İşlerinizin rahatlayacağına işaret eder. Paçanızın söküldüğünü görmek, para kaybedeceğinize işaret eder.

Rüyada çiğ paça, tatsız ve pek çok kişiyi huzursuz edecek bir konudur.

Rüyada paça görmek veya yemek, maddi ve manevi bütün zorlukların artacağına; donmuş paça peltesi yediğinizi görmek, islerinizden çok fazla randıman alacağınıza delalet eder.

Rüyada bir paçacı dükkanına girdiğinizi görmek, yakında zengin olacağınıza; Sakatatçıdan paça kemiği satın almak ise, düşmanlarınıza üstün geleceğinize işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Bir kimse rüyasında paça yiyip kemiklerim de emdiğini görse, yetim mali yer. Bazı tabirciler derler ki, paça yediğini gören, insanların en şereflilerinin malını yer. Çünkü paça maldır. Koyun ise insanların mallarının en şereflisidir.

“Rüyada Paça Görmek” için bir yorum

  1. Rüyada bir poşet içinde et parçası gördüm. Sonra o poşet içinden bir sürü küçük, büyük sinek uçtu. Poşeti açtım, et temizdi. Daha sonra et kelle paça yemeğine dönüştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir