Rüyada Öküz Görmek

Bakınız: Sığır

Rüyada öküz veya bu cinsten bir hayvan görmek, refaha ve mala kavuşacağını bildirir.

Rüyada öküz görmek, paranızın ve malınızın artmasına ve rahata ermeye yorumlanır. Bulunduğunuz bir toplulukta lider konuma geçeceksiniz demektir. Rüyada öküz almak, büyük bir iyilik yapacağınızı işaret eder. Öküz satmak, işlerinizin kötüye gideceğini işaret eder.

Rüyada öküzün sizi kovaladığını görürseniz, bu sizi iş yaşamında dertli günler beklediğine yorulur. Bir lider pozisyonuna yükseleceksiniz. Rüyada bir öküz görmek, yakında evleneceğiniz anlamına da gelir. Güçlü, kendini beğenen, varlıklı, mevki sahibi, dürüst biridir. Görülen öküz besili ise büyük varlığı işaret eder.

Rüyada öküz görmek tabiri, insanlar tarafından bayağı görülmeye işarettir. Rüyada öküz gören kimse, düşmanına galip gelir. Rüyada görülen öküz reis, vali, muhtar ve ev reisi ile tabir edilir. Tek öküz, vali için bir sene valiliğine, tüccar ve sanatkar için bir sene; ticarete işarettir. Çok öküzü olduğunu gören, layıksa vali olur.

Rüyada bir öküze bindiğini gören kimseye ucuzluk ve bolluk gelir. Öküzün üzerine bindiği halde evine sokan insana hayır erişir ve geçimi genişler. İçeri soktuğu öküz kırmızı ise, o kimsenin oğlu hasta olur veya ailesi ölür. Yemek için boğazlanan öküzün eti helal rızıktır. 

Rüyada bir öküz satın aldığını gören kimse, dostlarına ve insanların eşrafına yumuşak söz söylemekle vaziyeti idare eder.

İbn-i Sirin; öküzler, Arap’tan başka insanlarla tabir edilir, demiştir. Sığırın on dörtten fazla olması harbe; ondan az olması düşmanlığa işarettir. Öküz; şan, şöhret, ordu ve cemaat sahibi büyük bir kimsedir. 

Rüyada öküzün etini yemek, o büyük kimse tarafından olan maldır. İç yağı da o sene içerisindeki rızıktır. Bir kimse rüyada bir öküzün kurt olduğunu görse, adil bir hakim ve kumandanın zalim olmasına işarettir. Beyaz öküz gören hayra nail olur. Öküz onu boynuzlarsa, o kimse Allah’ın gazabına uğrar. Rüyada öküz eti yiyen zengin olur. Öküz kendisini ısırırsa, hastalığa yakalanır.

Rüyada bir kimseyi öküz boynuzlarsa, Allah-u Teala Hazretleri o kimseye salih iki çocuk verir. Rüyada üzerine öküzün bağırdığını gören kimse uzak bir yere yolculuk yapar. Öküz gören kimse fakir ise, güçlük ve sıkıntıya yahut kendisinden üstün rütbede bulunanlar tarafından darp edilip kovulmalarına işarettir.

Denizde seyahat eden kimsenin rüyada öküz görmesi, yolculukta başına gelecek sıkıntılara işarettir. Bir kimse rüyada sığır sürüsü görürse o kimseye işlerinde güçlük isabet eder. Eğer öküze binerse şanı yüce ve halk arasında şöhret sahibi olur. Kendisinin öküzle veya öküzün kendisiyle konuştuğunu gören kimsenin birisiyle aralarında nefret vuku bulur.

Rüyada siyah bir öküze bindiğini ve ondan da korktuğunu görürse, deniz yolculuğuna çıkar ve yolculukta zahmet çeker. Hatta denizde boğulmaya yaklaşır. Fakat bundan kurtulur. Öküzlerin bir şehre girdiklerini görmek, yağmaya ve şehre girecek hırsızlara işarettir. Bazıları da, öküz, zalim ve asi bir insana işarettir, demişlerdir. Bundan dolayı, öküzün öldürüldüğünü veya boğazlandığını görmek, zalim ve asilerin helak olmasına işarettir. 

Rüyada öküze bindiğini gören, mala nail olur. Öküzü yerine kapatıp muhafaza ettiğini gören kimse o sene hayra nail olur. Rüyada öküzün çok boynuzlu olduğunu görmek, azlık ve çokluk ciheti ile geçime işarettir. Çıplak öküze bindiğini gören kimse hasta olur. Bazı kere de öküz, ahmaklığa, dağınıklık ve gaflete işarettir. Alaca öküz, neşe ve sevince; siyah öküz, ululuk ve hasta için şifaya işarettir. 

Rüyada bir kadın kendisinin bir öküze sahip olduğunu görürse, kocası kendisine itaatkar ve her hususta kadının hükmü altında olur. Kadın evli değilse evlenir veya kızı varsa onu kocaya verir. Bu rüyayı gören saltanat sahibi bir kimse ise arzu ve ümit ettiği şeylere kavuşur.

Ayrıca bakınız: Deniz Öküzü, Manda, Çoban, Kurban

Rüyada öküze binmek, tabirce öküzü görmekten daha iyidir. Bir lider pozisyonuna yükseleceksiniz. Rüyada öküz görmek, yakında evleneceğiniz anlamına gelir. Rüyada öküzün sizi kovaladığını görmek, iş hayatında sıkıntılı günler yaşayacaksınız. Öküz sağlıklı ve evcilse, hayatınızı kontrol altına aldınız demektir.

Öküz

“Rüyada Öküz Görmek” üzerine 5 yorum

  1. Ben rüyamda öküzün yanında yavrusu da vardı. Onunla öyle bir sevgiyle sarıldık ki, yanındaki de kıskanıyor. Onunla da yakınız, öpüyorum kıskanmasın diye.

    1. Cevap; inşallah bir çocuğun olacak onu çok seveceksin. Bütün sevgiyi çocuğa verdiğinden dolayı bu kez eşin kıskanacak ve eşini de aynı zamanda seveceksin.

  2. Rüyamda kapaklı bir tandırda (kuyu gibi) çok ama çok harlı bir ateş yanıyor ateş benim az önümde sol tarafımda karşımda da arkası bana dönük bir öküz var ben ne olduğunu anlamaya çalışırken öküzün kafası koparılıp ateşe atılıyor ama atan kişi yok ortada. Bu arada öküz bana dönüyor. Birden katırla eşek arası bir şey oluyor. Ben oradan çıkıyorum silah var üzerimde her yer polis saklıyorum silahı beni kavgaya çağıran akrabam var ama ben gitmiyorum silahı alıp beklemede kalıyorum. Karışık bir rüya zahmet olacak şimdiden teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir