Rüyada Manda Görmek

Rüyada manda görmek; gözü pek, heybetli ve tahammüllü bidat reisine, hırslı ve saldırgan kimseye işarettir.

Rüyada kadının manda boynuzu gibi boynuzları olduğunu görmesi, eğer ehil ise velayete yahut melik ve yönetici yakınları ile evlenmesine; ehil değilse, velisinin yönetici olmasına işarettir. Çiftçinin ziraatte kullandığı manda, ihtiyaç ve yoksulluğa delalet eder. 

(Manda sığır cinsinden olduğundan, ayrıca bakınız; Sığır.)

Rüyada manda görmek ne anlama gelir: Başınız sıkıştığında yardım isteyebileceğiniz güçlü ve cesur dostlara sahipsiniz demektir. Aynı zamanda bu rüya; işini bilen, mert, ağırbaşlı, cesur, dürüst, güvenilir, çalışkan, önemli bir insan demektir.

Kirmani’ye göre; rüyasında birçok mandaya sahip olduğunu gören, cesaret sahibi ve kuvvetli bir topluma baş olur. Eğer böyle bir durumda değilse, bu rüya yine de çok hayırlıdır. Bazı yorumculara göre, rüyada manda görmek, sığır görmek gibi tabir olunur.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada manda görmek, takatinin fevkinde halkın eziyetine tahammül eden ve hiçbir kimseden korkusu olmayan heybetli ve şecaatli bir kimse ile tabir edilir. Bir kadın rüyasında manda boynuzu gibi boynuzu olduğunu görse, amir olur. Manda; heybetli, hileli söz söyleyen, kara ve denizde çok yolculuk yapan, haris ve düşmana saldıran bir kimsedir. Bazen de manda, kendisinde hayır ve menfaat olmakla beraber zahmet çekmeye, çalışmaya ve darlığa işarettir.

Rüyada görülen manda ziraatta çalıştırılıyorsa, fakirlik ve ihtiyaca işarettir. Birçok mandalara sahip olduğunu gören kimse, vali tayin edilir. Mandaya binmek veya onunla bir iş yapmak için uğraşmak, öküzde görülen tabir gibidir. Dişi mandalar bütün hallerde sığır gibi tabir edilir.

Rüyada manda görmek, iyi haberler alacağınıza; mandanın size doğru geldiğini görmek, uzaktan bir yakınınızın geleceğine ve güçlü bir insandan yardım göreceğinize; mandanın boynuzları ile size vurduğunu görmek, ölüm tehlikesine; manda eti yemek, kazanca işarettir.

Manda

“Rüyada Manda Görmek” için bir yorum

  1. Rüyamda bir tane mandanız varmış. Manda kaçtı. Kaçarken üzerine büyük bir bez attım. Sonra mandayı bir yerde üstündeki bezden tanıdım. Gördüm ama gene kaybettim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir