Rüyada Omuz Görmek

Rüyada omuz görmek; dosta, ortağa, hizmetçiye, rızka ve hayra, kişinin kendi yerine geçen, onun adına iş gören kimseye, uzak bir mesafeye yolculuk yapmaya işarettir. Omuz kişinin ilişkilerine, temkinli ve tedbirli oluşuna ve iş ve dünyalığındaki güzelliğe işarettir. 

Ayrıca bkz: Göğüs, Kol

Rüyada omuz görmek tabiri, insanın yüklendiği sorumluluklara; omuzda görülen her türlü iyi hal, yukarıda zikredilen şeylerdeki iyi duruma; aksi ise, bunlarda vaki olan olumsuzluklara delalettir.

Rüyada bir kimsenin kendi omzunda ağır bir yük olduğunu ve bunu taşımakta güçlük çektiğini görmesi, işlenen hata ve günahların çokluğuna; omuz ağrısı, el ile kazanılan şeyde menfi bir durumun bulunduğuna delalet eder.

Rüyada omuz görmek tabiri, bazı kimselerin sorumluluklarını ve geçimini üstünüze alacağınıza işaret eder. Ayrıca bu rüya güç, kuvvet, başarı, yardım, sorumluluktur. Omuza göre yorumlanır.

Rüyada omuz görmek ne demek, kuvvetle tabir olunur. Geniş omuzluluk kuvvete; dar omuzluluk zayıflık ve kuvvetsizliğe delalet eder. Bir kapıyı omuzlayıp açtığını gören, çalıştığı herhangi işte başarılı olur ve bol kazanç elde eder. Omuzlayıp kapıyı açamadığını görmek, bu rüyanın aksiyle yorumlanır.

Rüyada bir kimseyi omzuna alarak taşıdığını gören, o kimseye arka olarak ona yardımcı olur. Kendisinin omuzlanarak bir yere götürüldüğünü görmek, bulunduğu işte ona yardım edecek kimselerin bulunduğuna işarettir. Bazılarına göre; rüyada omuz görmek, ana babaya, kardeşe, iki ortağa delalet ettiği gibi, rütbe ve güzelliğe ya da ibadete de yorumlanır. Bazen rüyada omuzlar kuvvet ve kudret, dayanıklılık ve sabir ile de tabir edilir. Omuz görülen rüyalar da bunlara göre ve rüyanın görülme şekline göre değişir.

Rüyasında omzunda yükseklik ve kambur görmek; ana babası, kardeşleri veya ortakları tarafından kendisine zahmet verecek bir yük yüklediklerine işarettir. Rüyada omuzlarını sivri görmek, yine onların yardımına muhtaç olmamaya; omzuna bir erkek çocuk aldığını görmek, halk arasında şöhret sahibi olmaya; bir kız çocuğu almış olduğunu görmek, içinde bir derece yükseleceğine ve hayra işarettir. 

Rüyada omuzları üzerinde ağır bir yük bulunduğunu görmek, dünyanın nimet ve devletini veya zahmet ve zorluğunu yüklenmekle tabir edilir. Omuzlarda kıllar olduğunu gören dininde ve dünya işlerinde kuvvetli olur. Bir omzunun ötekinden büyük ve yüksek ve birbirinden farklı olduğunu görmek, anne ve babası, kardeşleri veya ortaklarının sevilip saygı gördüklerine delalet eder. Omzunda deve, sığır, koyun gibi eti yenen bir hayvan görmek helal mala; eti yenmez bir hayvan görmek de haram mala işarettir. 

Rüyada omuzlarının geniş olduğunu görmek, kudret ve güzelliğine delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen omuz, kişinin dostu ve ortağı yahut hizmetçisi ya da onun yerine geçen bir kimsesi veyahut da onun temkinli oluşu ve güzelliğidir. Rüyada omuzda görülen iyilik ve güzelliklerin tabiri zikrediler adamlara ve şeylere aittir. Omuz rızka, hayra ve hasta için çalışmaya işarettir. Rüyada görülen omuzlar kalın ve kuvvetli olursa, o kişinin erkekliğine ve işlerinde kuvvetli olmasına işarettir.

Rüyada bir kimse kendisinin iki omuzunda hastalık olduğunu görse, erkek kardeşlerinin hastalığına ve ölümlerine işarettir. Omuz, günah ve çocuk gibi insanın üzerine yüklenen şeylere de işarettir. Omzunda ağır bir yük olduğunu görse, o kimse suçları üzerine alır.

Omuz

“Rüyada Omuz Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Omuzum simsiyah yanmış gördüm. Tam hastaneye gidecekken yarısı iyileşti. Kollarımın iç kısmında kızarıklıklar vardı. Acaba nasıl yorumlamalıyız?

  2. Kurşun ve kan görmedim. Sadece kurşun yarası olduğunu gördüm. Ayrıca annemin omuzlarında koyu ve açık renkte kocaman benler vardı. Onları kremle ovdum. Her şeye rağmen annemin ağrısı sızısı yoktu. Çok keyifliydi.Annemi çok seviyordum. Rica etsem 1 ay önce kaybettiğim annemi rüyamda gördüm. Omuzlarından birinde 2 kurşun yarası vardı. Âmâ bu rüyayı yorumlar mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir