Rüyada Omuz Görmek

Dosta, ortağa, hizmetçiye, rızka ve hayra; kişinin kendi yerine geçen, onun adına iş gören kimseye; uzak bir mesafeye yolculuk yapmaya, Omuz kişinin vakarına, temkinli ve tedbirli oluşuna ve iş ve dünyalığındaki güzelliğe, Omuz, insanın yüklendiği sorumlluluklara; Omuzda görülen her türlü iyi hal, yukarıda zikderilen şeylerdeki iyi duruma, aksi ise, bunlarda vaki olan olumsuzluklara; Bir kimsenin kendi omuzunda ağır bir yük olduğunu ve bunu taşımakta güçlük çektiğini görmesi işlenen hata ve günahların çokluğuna, Omuz ağrısı, el ile kazanılan şeyde menfi bir durumun bulunduğuna delalet eder.

Rüyada omuz görmek bazı kimselerin sorumluluklarını ve geçimini üstünüze alacağınıza işaret eder.

Rüyada omuz görmek bazı kimselerin sorumluluklarını ve geçimini üstünüze alacağınıza işaret eder.

Güç, kuvvet, başarı, yardım, sorumluluktur. Omuza göre yorumlanır.

Omuz kuvvetle tabir olunur. Genis omuzluluk kuvvete, dar omuzluluk zayiflik ve kuvvetsizlige delalet eder. Bir kapiyi omuzlayip açtigini gören, çalistigi her hangi iste basarili olur ve bol kazanç elde eder. Omuzlayip da açamadiğini görmek bu rüyanin aksiyle yorumlanır. Bir kimseyi omzuna alarak tasidiğini gören, o kimseye arka olarak ona yardimci olur. Kendisinin omuzlanarak bir yere götürüldügünü görmek bulundugu iste ona yardim edecek kimselerin bulunduguna işarettir. Bazilarina göre; rüyada omuz görmek ana babaya, kardese, iki ortaga delalet ettigi gibi, rütbe ve güzellige ve ibadete de yorumlanır, Bazen rüyada omuzlar kuvvet ve kudret, dayaniklilik ve sabir ile de tabir edilir. Omuz görülen rüyalar da bunlara göre ve rüyanin görüs sekline göre degisir. Rüyasinda omzunda yükseklik ve kambur görmek, ana babasi, kardesleri veya ortaklari tarafindan kendisine zahmet verecek bir yük yüklediklerine, omuzlarini sivri görmek yine onlarin yardimina muhtaç olmamaya, omzuna bir erkek çocuk aldiğini görmek, halk arasinda söhret sahibi olmaya; bir kiz çocugu almis oldugunu görmek, içinde bir derece yükselecegine ve hayra işarettir. Omuzlari üzerinde agir bir yük bulundugunu görmek dünyanin nimet ve devletini veya zahmet ve zorlugunu yüklenmekle tabir edilir. Omuzlarinda killar oldugunu gören dininde ve dünya islerinde kuvvetli olur. Bir omzunun ötekisinden büyük ve yüksek ve birbirinden farklı oldugunu görmek, anne ve babasi, kardesleri veya ortaklarinin sevilip saygi gördüklerine delalet eder. Omzunda deve, sigir, koyun gibi eti yenen bir hayvan görmek helal mala; eti yenmez bir hayvan görmek de haram mala işarettir. Omuzlarinin genis oldugunu görmek kudret ve güzelligine delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen omuz, kişinin dostu ve ortagi yahut hizmetçisi ya da onun yerine geçen bir kimsesi veyahut da onun vakarli, temkinli olusu ve güzelligidir. Rüyada omuzda görülen iyilik ve güzelliklerin tabiri zikrediler adamlara ve seylere aittir. Omuz rızka, hayra ve hasta için çalismaya işarettir. Rüyada görülen omuzlar, kalin ve kuvvetli olursa, o kişinir erkekligine ve islerinde kuvvetli olmasina işarettir. Bir kimse kendisinin iki omuzunda hastalık oldugunu görse, erket kardeslerinin hastaligina ve ölümlerine işarettir. Omuz, günah ve çocuk gibi insanin üzerine yüklenen seylere de işarettir. Omuzunda agir bir yük oldugunu görse, o kimse suçlan üzerine alir.

Omuz

“Rüyada Omuz Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Omuzum simsiyah yanmış gördüm. Tam hastaneye gidecekken yarısı iyileşti. Kollarımın iç kısmında kızarıklıklar vardı. Acaba nasıl yorumlamalıyız?

  2. Kurşun ve kan görmedim. Sadece kurşun yarası olduğunu gördüm. Ayrıca annemin omuzlarında koyu ve açık renkte kocaman benler vardı. Onları kremle ovdum. Her şeye rağmen annemin ağrısı sızısı yoktu. Çok keyifliydi.Annemi çok seviyordum. Rica etsem 1 ay önce kaybettiğim annemi rüyamda gördüm. Omuzlarından birinde 2 kurşun yarası vardı. Âmâ bu rüyayı yorumlar mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir