Rüyada Ömer b. Hattab (r.a.) Görmek

Hz. Ömer’i, rüyada gören kimsenin, ömrü uzun, makbul olur ve korkusuzca hakki söyler. Bazen de o kimse, Umre hac yapar.

Rüyada Hz. Ömer (R.A.)’le musafaha yaptigini (el sikistim) görse, dünyada genislige, takvaya, anlayisli olmaya ve himayeye işarettir. Çünkü Hz. Ömer (R.A.)’in şöhreti onun faziletini anlatmaktan müstağni kılar.

Hz. Ömer (R.A.)’i dargin gören kimse, Allah (C.C.)’in nzasini arar, iyilikle emir ve kötülükten nehyeder. Bir kimse Hz. Ömer (R.A.)’i kitlik olan bir sehirde görse, oraya yagmur yagar ve orada bereket, feyiz ve fetihler olur. Eger o sehirde zulüm gibi seyler varsa, adalet tecelli eder ve zulüm ortadan kalkar. Rüyada Hz. Ömer (R.A.)’in kendisini kamçi île dövdüğünü ve cezalandırmakla korkuttuğunu gören kimse, bulundugu halden donsun.

Rüyada Hz. Ömer (R.A.)’in suretine girdiğini veya onun elbisesini giydiğini gören kimseye, haline uygun bir şey verilir. Bazen de o kimse, sehit olarak ölür. Bir kimse rüyada Hz. Ömer (R.A.)’i sevinçli görse, rüya sahibinin sünnete riayet ettiğine işarettir. Hz. Ömer (R.A.)’i silahli olarak asker içerisinde bulunduğunu gören kimse, muttaki, halktan korkan emin bir kişi olur. Rüyada Hz. Ömer (R.A.)’i Resulullah ile beraber gören kimse, büyük bir hayra nail olur.

Hz. Ömer (R.A.)’i görmek, o sahsin devrinde adalet ve hakka riayet edildiğine “Emri bilmarüf ve nehyi ani’l-münker” vazifesi herkes tarafindan bilindigine ve ezanla vakitlerin ilan edilmesine işarettir. Çünkü ezanla vakitlerin ilan edilmesine Hz. Ömer (R.A.) sebep olmustur.

Bazen de Hz. Ömer (R.A.)’i görmek, dusmanliktan sonra sulh yapmaya, nefretten sonra sevgiye, akrabalıktan dolayi nasibe, dünyaca kudretli ve kuvvetli olmakla beraber zühdü tercih etmeye işarettir.

Hz. Ömer (R.A)’i rüyada gören devlet baskani ise, sehirler fetheder. Layıkıyla dinî vazifeleri yerine getirir. Kendisiyle mücadele edenlere, emrine muhalefette bulunanlara ve münafıklara heybetli görünür ve tebaasina merhamet ve şefkat etmekle beraber onlara muhalif bir vaziyet alir.

“Rüyada Ömer b. Hattab (r.a.) Görmek” üzerine 5 yorum

  1. Sigara paketinin üzerinde Hz. Ömer yazıyordu ve ben bu sigaradan alıp içtim. Ne anlama geliyor? Teşekkürler.

  2. Selamünaleyküm. Rüyamda Hz. Ömer Hattabı mürşidim olarak söylediler. Nasıl davranmam gerekiyor, yorum yapmanız mümkün mü?

  3. Merhaba rüyamda Hz. Ömer’in kabrinin başucunda Ayet-el Kürsiyi okuyordum. Duayı bitirdikten sonra kalkıp gidecekken “Fatiha’yı da oku” diye sesleniyor biri sonra dönüp Fatiha’yı da okuyorum. Yorumlarsanız sevinirim.

  4. Ben rüyamda bir arkadaşa Hz. Ömer’in iyiliklerini anlatmak istiyordum ama o arkadaş Hz. Ömer’e karşı iftira söylüyordu ve beni dinlemiyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir