Rüyada Ömer B. Hattab (R.A.) Görmek

Hz. Ömer’i rüyada gören kimsenin ömrü uzun, makbul olur ve korkusuzca hakkı söyler. Bazen de o kimse, umreye gidebilir.

Rüyada Hz. Ömer (R.A.)’le musafaha yaptığını (el sıkışmak) görürse, dünyada genişliğe, takvaya, anlayışlı olmaya ve himayeye işarettir. Çünkü Hz. Ömer (R.A.)’in şöhreti onun faziletini anlatmaktan müstağni kılar.

Rüyada Hz. Ömer (R.A.)’i dargın gören kimse, Allah (C.C.)’ın rızasını alır, iyilikle emir ve kötülükten nehyeder. Bir kimse Hz. Ömer (R.A.)’i kıtlık olan bir şehirde görse, oraya yağmur yağar ve orada bereket, feyiz ve fetihler olur. Eğer o şehirde zulüm gibi şeyler varsa, adalet tecelli eder ve zulüm ortadan kalkar.

Rüyada Hz. Ömer (R.A.)’in kendisini kamçı ile dövdüğünü ve cezalandırmakla korkuttuğunu gören kimse, bulunduğu halden dönsün.

Rüyada Hz. Ömer (R.A.)’in suretine girdiğini veya onun elbisesini giydiğini gören kimseye, haline uygun bir şey verilir. Bazen de o kimse, sehit olarak ölür. Bir kimse rüyada Hz. Ömer (R.A.)’i sevinçli görse, rüya sahibinin sünnete riayet ettiğine işarettir.

Hz. Ömer (R.A.)’i silahlı olarak asker içerisinde bulunduğunu gören kimse, muttaki ve halktan korkan emin bir kişi olur. Rüyada Hz. Ömer (R.A.)’i Resulullah ile beraber gören kimse, büyük bir hayra nail olur.

Rüyada Hz. Ömer (R.A.)’i görmek, o şahsın devrinde adalet ve hakka riayet edildiğine “Emri bilmaruf ve nehyi ani’l-münker” vazifesi herkes tarafından bilindiğine ve ezanla vakitlerin ilan edilmesine işarettir. Çünkü ezanla vakitlerin ilan edilmesine Hz. Ömer (R.A.) sebep olmuştur.

Rüyada Hz. Ömer (R.A.)’i görmek; düşmanlıktan sonra sulh yapmaya, nefretten sonra sevgiye, akrabalıktan dolayı nasibe, dünyaca kudretli ve kuvvetli olmakla beraber zühdü tercih etmeye işarettir.

Ayrıca bkz: Hud Suresi, Musa (A.S.), Zilhicce Ayı

Hz. Ömer (R.A)’i rüyada gören devlet başkanı ise, şehirler fetheder. Layıkıyla dini vazifeleri yerine getirir. Kendisiyle mücadele edenlere, emrine muhalefette bulunanlara ve münafıklara heybetli görünür ve tebaasına merhamet ve şefkat etmekle beraber onlara muhalif bir vaziyet alır.

Ömer B. Hattab (R.A.)

“Rüyada Ömer B. Hattab (R.A.) Görmek” üzerine 5 yorum

  1. Sigara paketinin üzerinde Hz. Ömer yazıyordu ve ben bu sigaradan alıp içtim. Ne anlama geliyor? Teşekkürler.

  2. Selamünaleyküm. Rüyamda Hz. Ömer Hattabı mürşidim olarak söylediler. Nasıl davranmam gerekiyor, yorum yapmanız mümkün mü?

  3. Merhaba rüyamda Hz. Ömer’in kabrinin başucunda Ayet-el Kürsiyi okuyordum. Duayı bitirdikten sonra kalkıp gidecekken “Fatiha’yı da oku” diye sesleniyor biri sonra dönüp Fatiha’yı da okuyorum. Yorumlarsanız sevinirim.

  4. Ben rüyamda bir arkadaşa Hz. Ömer’in iyiliklerini anlatmak istiyordum ama o arkadaş Hz. Ömer’e karşı iftira söylüyordu ve beni dinlemiyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir