Rüyada Ok Görmek

Rüyada ok görmek; düşmana galip gelmeye, bir görev için gönderilen elçiye, bir kimseye yazılan mektuba işarettir. Rüyada attığı oku hedefe isabet ettirdiğini görmek, çocuk arzu ediyorsa, doğacak çocuğun erkek olmasına; diğerlerini için istediği şeyin gerçekleşmesine delalettir.

Rüyada elinde ok görmek, güce, mal yahut memuriyete; elinden çıkan okun kırılması, üzerine aldığı işlerde acze düşmeye; kadının ok görmesi kocasına; bir kadının kendine doğru ok attığını görmek, o kadının ok attığı kimseyi sevmesine; onun da bu kadına gönül vermesine işarettir.

Rüyada ok atmak görmek, bir garazdan dolayı ırz ve namus hakkında söz söylemeye ya da elçi ve vekil aracılığı ile bir işin yerine getirilmesine işarettir. Halkın üzerine ok attığını görmek, onlar hakkında kötü ve yaramaz söz söylemeye; iki grup insanın birbirlerine ok attıklarını görmek, bu insanlar arasında bir ihtilaf bulunduğuna; hangi taraf attığı okları isabet ettiriyorsa, o tarafın davasında haklı, diğer tarafın haksız ve yanlış yolda olduklarına delalettir.

Rüyada kılıftan ok çıkarmak, rızkın artmasına, erkek evlada; ok kılıfı almak yahut bulmak evlenmeye; bir ok kılıfı verilmesi makam, mevki yahut dünyalığa; ok mahfazası düşmana galip gelmeye, şeref ve itibara, işsiz kimse için mala, çocuğa yahut söz söylemeye işarettir.

Rüyada okçu görmek; dini kurallara göre mal taksim etmeye, savaşa, kavga ve şiddete, üzüntüye, halka gammazlık yapmalarını isteyen casusa delalet eder. 

(Ayrıca Bakınız; Kın/Kılıf, Yay)

Rüyada görülen ok, bir hizmet için başka memleketlere gönderilen elçilere, mektuba ve düşmana karşı kuvvete işarettir.

Rüyada ok görmek tabiri, hayatınızda birtakım hoş olayların gelişeceğine işarettir. Fakat ok eski veya kırıksa, aşk hayatınızda birtakım sorunlar yaşayacağınız anlamına gelir. Güç, hayırlı haber, iyiliktir. Kişinin hayatta ilerleyeceğini gösterir.

Rüyada görülen ok, bir hizmet için başka memleketlere gönderilen elçilere, mektuba, düşmana karşı gösterilen başarıya, kuvvete ve söze delalet eder. Okların konulduğu çantayı görmek ise, büyük bir mevkiye sahip olunacağına işarettir.

Rüyada bir kimsenin üzerinde ok taşıdığını görmesi, pek yakında büyük bir şöhrete ulaşacağına ve halk arasında itibar kazanacağına delalet eder. Okun yaya takılarak bir hedefe nisan alındığını veya aldığını gören, bir gençle evlenmeye teşebbüs eder. Oku attığını veya atıldığını gören kimse evlenir.

Bir başka rivayete göre de: Eğer attığı ok nişana isabet etse, o kimsenin saltanatında hükmü doğru, adaletli ve insaflı olur. Eğer attığı ok nişangaha isabet etmediyse, zalim olduğuna ve idareciliğinde kusur yaptığına işarettir. Eğer rüya sahibi tüccar ise, ticaretinde zarar eder. Eğer çocugu varsa, kendisine aşı olur. Eğer hanımı varsa, hanımı itaatkar olmaz. Eğer yay kolaylıkla eğilirse, yukardakinin aksine tabir edilir. 

Rüyada yaydan oku atarsa ve hedefe isabet ederse, temenni ve arzu ettiği şeye nail olur. Eğer o kimse takva sahibi ise, iyilikle emir ve emaneti sahibine teslim eder. Rüyada görülen ok, bir hizmet için gönderilen elçi veya mektuba veya düşmana galip gelmeye işarettir.

Bir kadın rüyada içine ok ve yay konulan odanın içinde baş aşağı dönmüş bir oku görse, kocası kendisinden döner. Rüyada görülen ok, düşmana galip gelip zafer kazanmaya da işarettir. Bazı tabirciler, bir kimse rüyada kendi elinde bir ok olduğunu görse, kimse bir memuriyet, kuvvet ve mala nail olur, dediler.

Rüyada bir kadının ok görmesi, o kadının kocasına işarettir. Rüyada ok, ancak risale mektup içinde yazılı olan kelimelere işarettir. Bir kimse rüyada kendisinin attığı okun hedefe isabet etmediğini görse, kimse maksadına kavuşmak için birisini gönderir; fakat bunu elde edemez. Ok atarak hedefe isabet ettirdiğini gören kimse, eğer çocuk arzu ediyorsa doğacak çocuğu erkek olur.

Rüyada ok görmek ne demek: Aşık olup evlenmeye, önemli bir meseleyi çözüme kavuşturmak için birisinin yanında görev almaya; yaydan çıkan okun kırılması, işinizde başarı sağlayamayacağınıza; oku hedefe atıp tutturduğunu görmek, çocuk özleminiz varsa bu isteğinizin gerçekleşeceğine işarettir.

Ok

“Rüyada Ok Görmek” üzerine 3 yorum

  1. Rüyamda üç oğlum varmış. Üzerlerine ok yağdırıyorlar. Oklardan bir kaçı at ve köpeğe isabet etmiş. Köpek ölüyormuş. Ben ise oğullarımın hangisinin yanında olacağımı şaşırmışım. Gerçekte oğlum yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir