Rüyada Yay Görmek

Rüyada yay görmek; Allahu Teala’ya yaklaştıran güzel amelleri işlemeye, kadına, çocuğa, erkek kardeşe yahut yolculuğa, uzun ömre, güç ve itibara işarettir. Yayın güzelliği yukarıda sayılan hususlardaki iyiliğe; yayın kırık ve kötü durusu ise, bundarda vaki olan olumsuzluklara delalet eder.

Rüyada yay yapan kimseyi görmek; uzun ömre, güç ve kuvvete, düşmana galip gelmeye, kumandana yahut sultana, insanları cihada çağıran şerefli kimseye delalet eder. 

(Ayrıca Bakınız; Ok)

Rüyada yay ve ok görmek, sağlığınızın düzeleceğini bildirir. Eğer sağlığınıza dikkat ederseniz, bir daha ciddi bir hastalık geçirmeyeceksiniz demektir. İyi bir fırsat veya yay burcundan birini işaret edebilir.

Rüyada bir hedefe okunuzla bir yay fırlattığını veya bir yayla keman çaldığını veya herhangi bir makinenin yay kısmını görmek, hedefinize ulaşmak için fazla gayret harcayacağınıza ve sonunda mutlaka başarıya ulasacağınıza delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada yay görmek, yolculuğa veya erkek kardeşe yahut kadın, çocuk ve Allah (C.C.)’a yaklaşmaya işarettir. Bir kimse rüyada kin içinde bir yay görse o kimsenin hanımı kız doğurur. Eğer hamile olan hanımı kendisine bir yay verirse erkek bir çocuk doğurur. 

Rüyada yayının kırıldığını ve kendisi ile beraber silahı olmadığını gören kimsenin, erkek kardeşi veya çocugu yahut ortağı ya da dostu ölür. Rüyada yayının el ile tutulacak yerinin kırıldığını gören kimsenin, dostunun veya ortağının yahut erkek kardeşinin ya da çocuğunun elinin kırılmasına işarettir.

Rüyada yayın elinde kırılmış olduğunu gören kimse, vali ise vazifesinden alınır; tüccar ise, ticaretinde zarar eder. Rüyada yaya kiriş taktığını gören kimse, evlenir. Yaya takılmış kirişi çözen kimse, hanımını boşar.

Rüyada yayı kırılan kimse, yolculuğa çıkar ve salimen döner. Bir kimse bir yayı çektiğini ve yerine gelmediğini görse, o yayın kendisine nispet edilen kimsenin işi güçleşir ve o kimse mağlup olur.

Rüyada bir yaya kiriş geçirdiğini ve kirişin kesildiğini gören kimse, hanımını boşar. Bazen de memuriyetinden alınır. Bir kimse elinde kirişi geçirilmiş bir yay olduğunu görse, o kimsenin katip ve sefir olacak bir oğlu dünyaya gelir. Yayını sattığını gören kimse, din ve dünyaca kendisinde bulunan şeyi başkasından esirger. Savaş için ok attığını gören kimse, şeref ve şöhrete galip gelir veya or akibinden muhtaç olduğu bir şeye nail olur. Yayı kırılan kimsenin, zararı az, kan çok olur. Yorgancı ve hallaç yayı, malı israf etmeye ve çalmadan oynamaya işarettir.

Ayrıca şu rüya tabiri ve yorumlara bakınız: Yaycı 

Yay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir