Rüyada Oda Görmek

Rüyada oda görmek, giriştiğiniz işte mutluluğa ve başarıya ulaşacağınıza yorumlanır.

Rüyada aydınlık ve temiz bir oda görmek, huzurlu ve bolluklu yuvadır.

Ayrıca bkz:  Yatak Odası

Rüyada oda görmek, kadın ile yorumlanır. Ağaçlar ve direkler üzerinde bir oda gören, iyi kalpli bir kadınla evlenir. Yeni bir odaya girdiğini gören, tanımadığı bir kadınla evlenir, mali ve mülkü artar. Kireç ile badanalanmış ve sahibini tanımadığı bir odaya giren yakında ölür. Kaçıp bir odaya girdiğini ve kapısını kapattığını, odanın diger odalar arasında bulunduğunu gören, keder ve sıkıntılardan kurtulur. Hasta ise iyileşir.

Rüyada odasının yıkıldığını gören, eğer oda eski ise eline mal geçer. Diğer birinin odasının yıkıldığını gören, o adamın eliyle para kazanır. Üzerine odanın çöktüğünü gören zengin olur. Yeni bir odada olduğunu gören mülk sahibi olur. Eğer oda gümüşten yapılmış ise günahlarına tövbe eder.

Rüyada odası olduğundan daha büyük ise nimete, mala ve rızka kavuşur. Odasının daraldığını gören, fakir düşer. Odasını odalardan daha büyük ve farklı görmek iyi değildir. Odasına su serptiğini gören, zahmet ve güçlüğe uğrayacak bir işe başlar. Oda içinde su serpmek, hayır değildir.

Rüyada bir odada olup dışarı çıkması engellenen bir kişi için bu rüya, hayra işarettir. Rüyada bir odada işkence edildiğini görmek, hayır ve nimete, yahut bir rivayete göre ölüme delalet eder. Çünkü o oda onun mezarıdır. Bazıları, oda, bir erkeğin sevdiği kadındır, derler. Tanımadığı bir odanın üstüne çıktığını gören, eğer oda yeni ise bakire; eğer eski ise dul bir kadınla evlenir. Bir odayı arkasına yüklenmiş gören fakir bir kadın alır.

Abdulgani Nablusi’ye göre; rüyada oda görmek, türlü türlü tabir olunur. Eş, çok, hasta, iyileşme, ölüm, yolculuk, hizmetçi, bunların hepsi görülen rüyaya göre tabir edilmelidir. Evinde kendisi için bir yeni oda yaptığını gören, evlenir. Hasta ise iyileşir. Evinde başka bir hasta varsa şifa bulur.

Rüyada büyük ve güzel bir odaya girmek, bir bakire ile evlenmeye, veya bir güzel hizmetçi kız almaya işarettir. Kendisini diğer odalardan ayrı yeni ve çamurla sıvalı bir odada gören ve o sırada şerre delalet eden bir söz işiten kimse ölür. Kapısı sıkı sıkıya kilitli bir odada hapsedildiğini görmek, hayır ve sağlıktır.

Rüyada odayı arkasına yüklenip götürdüğünü gören, eşinin bütün geçimini sağlar. Bu rüyayı kadin görürse, kocasını iyi besler. Odasının altından yapılmış görmek, evinde yangın çıkmasına işarettir. Küçük ve dar bir odadan çıktığını görmek, keder ve sıkıntıdan kurtulmaya; tavanı olmayıp oradan gökyüzünün görüldüğünü görmek, evinde evlenecek bir kadının bulunduğuna; geniş, sıvalı ve temiz bir oda, namuslu bir kadına işarettir.

Rüyada eski ve sıvaları dökülmüş bir oda görmek, ahlaksız bir kadına; altında bir bodrum olan oda, bekar bir adama; demirden oda, karısının kendisi ile beraber uzun müddet yaşayacağına; karanlık oda, ahlakı bozuk bir kadına; rüya sahibi kadın ise, bir kocaya delalet eder. İçindeki adamlar ve eşya ile birlikte bir odanın yürüyüp gitmesi, o mahalle halkının bir felakete uğrayacaklarına delalet eder.

Rüyada ıslak ve çamurlu bir odaya girmek, bir kadın yüzünden kedere ve sıkıntıya uğrayacağına; bir mahallede kendisi için bir oda yaptığını veya satın aldığını görmek, o yerde evleneceğine; bir kadın yüzünden işinin açılacağına işarettir. Bir odayı yeniden döşeyip süslediğini gören, büyük bir kedere uğrar.

Rüyada odayı boyamak ve süslemek, evde kavga ve münakaşaya delalet eder. Odasının karanlık olduğunu gören, faydası olmayan bir yolculuğa çikar.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen oda, kadın, mal ve zenginlik ile tabir edilir. Bir odayı gören kimse, üzüntü ve kederden kurtulur. Odanın çöktüğünü gören kimse çok zenginleşir.

Rüyada aydınlık oda görmek, girdiğiniz işlerden büyük kazanç elde edeceğinize; boş bir oda görmek, fakir düşerek başkalarına muhtaç olacağınıza işarettir.

Oda

“Rüyada Oda Görmek” üzerine 10 yorum

  1. Oda senin zihnindir eğer o oda büyüyorsa senin de zihnin büyüyordur. Bu da demektir ki senin kendi hayatında zekisindir 🙂

 1. Merhaba rüyamda erkek kardeşimin yatak odasına giriyorum ve oda dönüyor. Korkuyorum ve dua okumaya başlıyorum… 2 kere gördüm, bu rüyayı. Birinde de zorla içeri çekiliyorum…

  1. Rüyada birinin yatak odasina girmek o şahsin sırlarını irdelemeğe. Ozel meselelerine mudahale etmeye . casusluk yapmaya sonucunda sıkıntıya dusmeye isart eder. Sizin cekilmeniz oda sahiplerinden birinin derglerini sizinle paylasacagina. O kisinin sıkıntılarına ortak olacaginiza isaret eder.

 2. Rüyamda dar bir odada yaşıyorum eşim üzerime sarışın güzel bir kız çocuğu olan bir kadını kuma olarak üzerime getiriyor. “Artık beraber yaşayacaksınız” diyor. Kurtulmak için elimden gelen her şeyi yapıyorum sonunda pes edip gidiyorum. Bu ne anlama geliyor? Bana hemen yazarsanız sevinirim.

 3. Rüyamda eşim kızının yatak odasını söktürmüş ve ablamda odanın ortasında dikiliyordu. Ablama soruyorum “Bunu kim yaptı?” diye “Eşin yaptırdı birisine” diyor. “Ben bunu söktürmeyecektim ki, sökülecek olan benim yatak odamda” diye söylüyorum. Mobilyaya baktığımda çok üzülüyorum görüyorum ki mobilya çok kötü bir şeklide bozulmuş, her tarafına zarar verilmiş. Ablam da üzülüyor izin verdiği için. Rüyamı lütfen yorumlar mısınız? Teşekkürler.

 4. Su dolu oda ben yolumu kaybettim ve o odaya girdim. Virane bir yerde bir odaya girdim. Kızım kucağımda ve bir anda su doldu. Ben korktum sonra bir anda yavaş yavaş su azaldı, zemin göründü. Yerlerden takı, küpe, yüzük tarzı şeyler topladım. Burnumdaki hızmayı kaybetmiştim o esnada onu ararken takı da topladım.

 5. Ben rüyamda kapkaranlık bir evdeydim ve birisini arıyordum. Bir odaya girdiğimde koltukta bir kız oturuyordu ve oda karanlıktı. Kızın karşısında televizyon vardı ama kapalıydı. Kız ağlıyordu ve sonra beni görüp bana sarılmıştı. Sonra rüya bitti. Bu ne anlama geliyor, cevap yazar mısınız lütfen?

 6. Rüyamda bir oda içerisindeyim ne karanlık ne de aydınlık yani şöyle söyleyebilirim bastığım bir miktar yer var ama büyük yani bastığım yer beyaz ama etrafım karanlık kapkaranlık yüzüm çirkinleşiyor. Yüzümü tutuyorum sanki acı çekiyormuşum gibi hareket edemiyorum ne anlama geliyor?

 7. Rüyamda kendi evimdeyim, bir odadayım. Ayağımda deri çizmemle duruyorum ve önümde bir şey var fakat ne olduğunu bilmiyorum. Ben durumu fark ettiğimde sabah olmuş ve gece boyu yatmamışım. Çizmeleri ayağımdan çıkarıyorum. Üst üste 3 tane çorap giymişim. Bir hışım bunları ayağımdan çıkarıyorum. O arada pencere açık kalmış ve yağmur suyu eve girmiş. Tüm halı ıslanmış. Halıyı kaldırmak istiyorum, bir bakıyorum altı küflenmiş. Ben bunu görünce evin her yerini temizlemek için döküyorum ve ev bu arada çok karışıyor. Çıkılmaz bir hale geliyor. O arada karşı komşum benim evimin kapısını çok sesiz bir şekilde çalıyor, benim uyanıp uyanmadığımı anlamak için. Ben kapıyı açınca elime bir tepsi veriyor. Bu tepsiyi tut diyor yukarda fırında börek var. Onu getireceğim diyor. Ben de bekliyorum bir tepsi böreği getiriyor. Bakıyorum ki 1 tane peynirli poğaça bir tabağa bırakmış. Gerisini hemen karşımda orman var, piknik alanı gibi oraya masa açmış ve yanında bir erkek var. Ben bununla evleneceğim diyor. Daha sonra adam benim evime geliyor. Eviniz yeni diye bana bir hediye getiriyor. Hediyede klozet takımı çıkıyor. Evin odası ve antre eşyayla dolu. Bunun yorumunu rica ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir