Rüyada Nar Görmek

Tatlı nar mala, imar edelimiş kente, hanım yahut çocuğa; Kırmızı nar taneleri altına, beyaz nar taneleri gümüşe; Ekşi nar üzüntü ve kedere, ekşiyi seven kimse için rızık ve mala; Nar kabuğu yemek hastalıktan sifa bulmaya; Nar suyu kişinin nafakasına, Narr ağacı dindar, varlıklı ve çömert kimseye; nar ağacını kesmek akrabayla ilişkiyi kesmeye; Nar taneleri kolaylıkla elde edilen mala, Nar çiçeği güzel kadına ve hayırlı evlada delalet eder.

Olmuş narları toplamak, servete, hamlarını toplamak hastalık, elem ve kedere işarettir.

Kışın nar rüyası görmek hayırlıdır. Kırmızı nar zenginlik olarak yorumlanır. Genç kız rüyada ekşi nar yerse pekte hayırlı olmayan birisine aşık olacaktır. Nar ayıkladığını görmek çok para kazanmak demektir. Olmuş narları toplamak, zenginliğe, hamlarını toplamak hastalık, üzüntüye yorumlanır.

Kırmızı nar, bolluk, zenginlik olarak yorumlanır. Genç kız için ise evliliktir.

Rüyada nar görmek, eger vaktinde olursa, rüya görenin çalismasi nispetinde mal ve kazanç elde edecegine delalet eder. Mevsimi disinda nar görmek iyi degildir. Tatli nar, mal ve para sahibi biri ile evlenmege; eksi nar ise kedere işarettir. Nari ister vaktinde ister vakitsiz agaçtan koparmak hayir degildir. Caferi-i Sadik nari Üç sekilde yorumluyor: Toplu mal, iyi bir es, güzel bir memleket. Ebu Sait El-Vaiz diyor ki: Rüyada nar görmek, kadin için ziyaret ve mücevherata, erkek için de evlada, devlet memurlari için terfie, subaylar için emirlerinin geçmesine, köylü için ekim bereketine, tüccar için fazla kara, halk için iyi bir idareye yorumlanır. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen tatli nar, birikmis mala, hanima, imar edilmis nahiyeye, mal ve çocuga işarettir. Nar, rüyayi görenin haline göre on, yüz veya bin dirhem para ile tabir edilir. Nar görmek, sultan için sehir ile tabir edilir ki, onu kirdigmda bir sehri feth eder. Narin kabugu o sehrin suru, taneleri onun halki, içi de sehrin malidir. Bir kimse rüyada nar kabugu yediğini görse hastaligmdan iyilesir. Nar, kilitli sandik ile de tabir edilir. Bazen nar, bal ansinin kovanina ve bal mumuna işarettir. Eger narin tanesi beyaz olursa, gümüse, kirmizi olursa altina işarettir. Nar, hanim ile tabir edildigi zaman o hanim güzeldir. Eger nar bütün ve saglam olursa, o kadin bekardir. Eger nar kirik olursa o kadin duldur. Kötü kokulu nar, iffetsiz bir kadindir. Eksi nar, haram maldir. Bazilan, üzüntü ve kederdir, dediler. Bir kimse rüyada nar satsa o adam dünyayi ahirete tercih eder. Nar agaci, dindar, heybetli ve mal sahibi bir kimsedir. Onun dikenleri o kimseyi günah ve fuhsiyattan men eder. Eger o kimse hükümdar ise, düsmanlarina galip gelir. Tüccar ise, ticareti çok olur. Nar agacini kesmek, akrabalan ziyaret etmemeye işarettir. Bazi tabirciler, narin tatlisi, zor ve zahmetle elde edilen riziktir. Eksisi üzüntü ve keder, eksi ve tatlisinin karisik olmasi süpheli olan maldir, dediler.

Kışın soğuk havada nar rüyası hayırlıdır. Kırmızı nar, bolluk, zenginlik olarak alınır. Genç kız rüyasında ekşi nar yerse aşık olacaktır, fakat seveceği pekte hayırlı biri çıkmayacaktır. Nar ayıkladığını gören kimse bol para kazanır.

Kışın soğuk havada nar rüyası hayırlıdır. Kırmızı nar, bolluk, zenginlik olarak alınır. Genç kız rüyasında ekşi nar yerse aşık olacaktır, fakat seveceği pekte hayırlı biri çıkmayacaktır. Nar ayıkladığını gören kimse bol para kazanır.

Nar

“Rüyada Nar Görmek” üzerine 14 yorum

  1. Merhaba 6 haftalık hamileyim. Rüyamda 2 tane nar gördüm ve 2 sininde içi olmamıştı az yiyebildim. Nedir bunun açıklaması? Ve şuan canım nar istiyor.

  2. Merhaba rüyamda nar yiyordum. Annem de yanımdaydı ancak nar yemiyordu. “Soyması zahmetli” diyordu. Ben de “Ne kadar faydalı meyve. Allah bizim için yaratmış. Yemezsin gücenmez mi?” diyordum. Anneme nar tanesi ayıklıyordum sonra avucumda bir sürü nar taneleri oldu. Avucum doldu, yere dökülmeye başladı. Nedir bunun açıklaması acaba?

  3. Ben ağaçta narın taneleri büyüktü, gördüm. Pembemsi renkte topluyorum, yiyorum. Yedikçe yiyesim geliyordu. Hafif mayhoş bir tadı vardı, dalından topluyordum.

  4. Merhabalar rüyamda nar yemek için, narı 2 ye böldüm. Çekirdekleri turkuaz rengindeydi. Parıl parıl parlıyordu. Yorumlarsanız sevinirim.

  5. Narı bir bütün gibi değil tanelerini topluyordum. Ağaçtan da değil yerlerden çiçek gibi. Bunun anlamını öğrenebilirsem sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

  6. İyi günler, rüyamda eşim bana neredeyse yarım oda dolusu kıpkırmızı nar ayıklamıştı. Narlar tane taneydi.

  7. Rüyamda arkadaşımla ben nar topluyorduk, narlar bütün halde kıpkırmızıydı, ağaçların altındaydılar biz de hızlıca toplayıp kaçmaya çalışıyorduk. Çünkü kırmızı elbiseli bir kadın bizi yakalamaya çalışıyordu. Topladığımız arazi biraz yokuştu ve ağaçlar da kısaydılar.

  8. Rüyamda 2 adet çatlamamış sağlam kırmızı nar, yüzünü göremediğim biri tarafından bana uzatılıyor. Ben hemen aldım ikisini de ve uyandım. Rüyam ne anlama geliyor? Şimdiden teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir