Rüyada Nar Görmek

Rüyada tatlı nar görmek; mala, imar edilmiş kente, hanım yahut çocuğa işarettir. Kırmızı nar taneleri, altına; beyaz nar taneleri, gümüşe; ekşi nar üzüntü ve kedere, ekşiyi seven kimse için rızık ve mala delalet eder.

Rüyada nar kabuğu yemek, hastalıktan şifa bulmaya; nar suyu kişinin nafakasına; nar ağacı dindar, varlıklı ve cömert kimseye; nar ağacını kesmek, akrabayla ilişkiyi kesmeye delalet eder. Nar taneleri kolaylıkla elde edilen mala; nar çiçeği, güzel kadına ve hayırlı evlada delalet eder.

Rüyada olmuş narları toplamak, servete; hamlarını toplamak hastalık, elem ve kedere işarettir. Kışın nar rüyası görmek hayırlıdır. Kırmızı nar zenginlik olarak yorumlanır.

Genç kız rüyada ekşi nar yerse pekte hayırlı olmayan birisine aşık olacaktır. Rüyada nar ayıkladığını görmek, çok para kazanmak demektir. Olmuş narları toplamak, zenginliğe; hamlarını toplamak hastalık, üzüntüye yorumlanır. Kırmızı nar, bolluk ve zenginlik olarak yorumlanır. Genç kız için ise hayırlı kısmettir.

Rüyada nar görmek, eğer vaktinde olursa rüya görenin çalışması nispetinde mal ve kazanç elde edeceğine delalet eder. Mevsimi dışında nar görmek iyi değildir. Tatlı nar, mal ve para sahibi biri ile evlenmeye; ekşi nar ise kedere işarettir. Narı ister vaktinde ister vakitsiz ağaçtan koparmak hayır değildir. 

Caferi-i Sadık, narı üç şekilde yorumluyor: Toplu mal, iyi bir eş, güzel bir memleket. 

Ebu Sait El-Vaiz diyor ki: Rüyada nar görmek, kadın için ziyaret ve mücevherata; erkek için de evlada, devlet memurları için terfi; subaylar için emirlerinin geçmesine; köylü için ekim bereketine; tüccar için fazla kâra; halk için iyi bir idareye yorumlanır.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen tatlı nar; birikmiş mala, hanıma, imar edilmiş nahiyeye, mal ve çocuğa işarettir. Nar, rüyayı görenin haline göre on, yüz veya bin dirhem para ile tabir edilir. Nar görmek, sultan için şehir ile tabir edilir ki, onu kırdığında bir şehri fetheder. Narın kabuğu o şehrin suru; taneleri onun halkı; içi de şehrin malıdır. 

Bir kimse rüyada nar kabuğu yediğini görürse, hastalığından iyileşir. Nar, kilitli sandık ile de tabir edilir. Bazen nar, bal arısının kovanına ve bal mumuna işarettir. Eğer narın tanesi beyaz olursa, gümüşe; kırmızı olursa altına işarettir. Nar, hanım ile tabir edildiği zaman o hanim güzeldir. Eğer nar bütün ve sağlam olursa, o kadın bekardir. Eğer nar kırık olursa o kadın duldur. Kötü kokulu nar, iffetsiz bir kadındır. Ekşi nar, haram maldır. Bazıları, üzüntü ve kederdir, dediler.

Bir kimse rüyada nar satarsa, o adam dünyayı ahirete tercih eder. Nar ağacı, dindar, heybetli ve mal sahibi bir kimsedir. Onun dikenleri o kimseyi günah ve fuhşiyattan men eder. Eğer o kimse hükümdar ise, düşmanlarına galip gelir. Tüccar ise, ticareti çok olur. Nar ağacını kesmek, akrabaları ziyaret etmemeye işarettir. Bazı tabirciler, narin tatlısı, zor ve zahmetle elde edilen rızıktır. Ekşisi üzüntü ve keder; ekşi ve tatlısının karışık olmas, şüpheli olan maldır dediler.

Kışın soğuk havada nar rüyası görmek, hayırlıdır. Kırmızı nar, bolluk, zenginlik olarak alınır. Genç kız rüyasında ekşi nar yerse, aşık olacaktır. Fakat seveceği pekte hayırlı biri çıkmayacaktır. Nar ayıkladığını gören kimse bol para kazanır.

Nar

“Rüyada Nar Görmek” üzerine 16 yorum

  1. Merhaba 6 haftalık hamileyim. Rüyamda 2 tane nar gördüm ve 2 sininde içi olmamıştı az yiyebildim. Nedir bunun açıklaması? Ve şuan canım nar istiyor.

  2. Merhaba rüyamda nar yiyordum. Annem de yanımdaydı ancak nar yemiyordu. “Soyması zahmetli” diyordu. Ben de “Ne kadar faydalı meyve. Allah bizim için yaratmış. Yemezsin gücenmez mi?” diyordum. Anneme nar tanesi ayıklıyordum sonra avucumda bir sürü nar taneleri oldu. Avucum doldu, yere dökülmeye başladı. Nedir bunun açıklaması acaba?

  3. Ben ağaçta narın taneleri büyüktü, gördüm. Pembemsi renkte topluyorum, yiyorum. Yedikçe yiyesim geliyordu. Hafif mayhoş bir tadı vardı, dalından topluyordum.

  4. Merhabalar rüyamda nar yemek için, narı 2 ye böldüm. Çekirdekleri turkuaz rengindeydi. Parıl parıl parlıyordu. Yorumlarsanız sevinirim.

  5. Narı bir bütün gibi değil tanelerini topluyordum. Ağaçtan da değil yerlerden çiçek gibi. Bunun anlamını öğrenebilirsem sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

  6. İyi günler, rüyamda eşim bana neredeyse yarım oda dolusu kıpkırmızı nar ayıklamıştı. Narlar tane taneydi.

  7. Rüyamda arkadaşımla ben nar topluyorduk, narlar bütün halde kıpkırmızıydı, ağaçların altındaydılar biz de hızlıca toplayıp kaçmaya çalışıyorduk. Çünkü kırmızı elbiseli bir kadın bizi yakalamaya çalışıyordu. Topladığımız arazi biraz yokuştu ve ağaçlar da kısaydılar.

  8. Rüyamda 2 adet çatlamamış sağlam kırmızı nar, yüzünü göremediğim biri tarafından bana uzatılıyor. Ben hemen aldım ikisini de ve uyandım. Rüyam ne anlama geliyor? Şimdiden teşekkürler.

  9. Rüyamda,karpuz kesmiştim içinden beyaz nar taneleri çıktı altlarına doğru kırmızı nar taneleri çıkıyordu ve kırmızı olan nar tanelerini avuç avuç yemeye baslamıştım.🤔

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir