Rüyada Namaz kılınan yon Görmek

Rüyada namaz kildigini gören kimsenin, mezhep ve itikadi bozuk, insanlara iftira eden ve günah islemeye çok cesaretli olduguna delalet eder, Çünkü o kimse, bu haliyle Yahudilerin mezhep ve gidisatina muvafakat etmis olur. Yönü güneydogu, tarafina ise, bidatçi ve batil seylerle mesgul olan birisi olduguna delalet eder. Çünkü dogu, Hiristiyanlarin kiblesidir. Haça tapmak ise, batildir. Eger Kabeyi arkasma almis ise, o kimsenin masiyet ve büyük günahlar isledigine veya yalan yere yemin ettigine yahut namuslu bir kadma iftira ettigine, kötü seylerden kaçinmadigina ve hukukullahi muhafaza edemediginden Müslümanligi terketmesine ve ona riayet etmemesine delalet eder. Çünkü mecusiler her türlü harami islemek için kendilerine kolaylik göstermislerdir. Bir kimse rüyada kibleyi bilemedigini veya kibleyi aradigim, ancak hangi tarafta oldugunu bilemedigini görse, o kimsenin dininde hayrette olmasina delalet eder. Dogru olarak Kabe tarafina namaz kildigini gören kimsenin, dininin dogru olduguna delalet eder. Üzerinde beyaz bir elbise bulundugu halde kibleden baska bir yöne namaz kildigini, dogru ve düzgün bir sekilde de Kuran okudugunu gören kimse, hacca gider. Rüyada doguya, dogru namaz kildigini gören kimse, Kaderiyecilerin görüsünü dogru bulur ve Hiristiyanlarin görüsüne uymayi tercih eder. Çünkü dogu, Hiristiyanlarin kiblesidir.

Namaz kılınan yon kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

“Rüyada Namaz kılınan yon Görmek” üzerine 6 yorum

  1. Merhaba. Ya benim ruüyamda bir arkadaşım namaz kılıyor ama kıbleye değil başka bir yöne doğru seccadede namaz kılıyor. Ondan sonra ise ben kıbleye dönüp namazımı kılıyorum. Sabah namazı kılıyorum. Bunun anlamı ne olabilir?

    1. Merhaba,

      Rüyada namaz kılan kişinin yönünde bir farklılık olması belli konularda şaşırdığının göstergesidir. Bu demek olur ki dini ya da dünyevi konularda niyeti kötü olmasa dahi bilgisizlik veya deneyimsizlik dolayısıyla bir yanlışlığa sapar. Sizin bunun hemen akabinde doğru yöne dönerek namaz kılmanız yanlış yapmaya meyilli bir insanı bir konuda doğruya yönelteceğinize işarettir. Bir insandan desteğinizi esirgememeniz ve onun hayatında bir sabah gibi başlangıç olacak bir konuda ona yol göstermeniz gerekmektedir. Hayır olsun inşallah.

  2. Merhaba, bir arkadaşım benim evimde namaz kılıyor ama hem başı açık hem kıbleye doğru değil. Uyarıyorum kıbleyi gösteriyorum. Normalde arkadaşım tesettürlü ve namazını kılan birisi. Merak ettim rüyanın yorumunu… Teşekkürler.

  3. Sanırım akşam namazı kılıyordum yanımda 2-3 kişi daha kılıyordu sonra biri önümden geçti, namaz kılarken. Çok sinirlendim adama kızdım, “Görmüyor musun, namaz kılıyorum. Niye önümden geçiyorsun? Bak namazım bozuldu” dedim sonra şadırvana gidip tekrar abdest alıp namazımı kılacaktım ama abdest alırken şaşırdım sonra yine abdest almaya niyet ettim ve ben rüyamda abdestimi alırken sabah ezanının sesine uyandım. Rüyamı yorumlar mısınız? Teşekkürler.

  4. Rüyamdan öğlen namazımı kıldım, çok zorlandım çünkü yerim dar olduğundan zorlandım. Zorla bitirdim namazımı. Tespihim kendi kendine yapışıyordu, zorla tespihimi çektim. Saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir