Rüyada Leğen Görmek

Rüyada leğen görmek; kadına, rızka, yüceliğe, makam ve rütbeye, dünyalığa ve kişiyi kötülükten alıkoyan eşe delalet eder. Rüyasında leğen gören bir kimse, izdivaç eder. Rüyada leğen, evlilik demektir.

Rüyada temiz bir leğene su doldurmak, kişi istediği gibi bir iş sahibi olabilir.

Rüyada leğen görmek, hizmetçi kız ve erkek uşakla tabir olunur. Rüyasında leğen kullandığını görmek, bir hizmetçi kızla ilişkisi olduğuna işarettir. 

Rüyada leğeninin kaybolduğunu, delindiğini veya kırıldığını görmek, hizmetçilerinden birinin ölümüne işarettir.

Cafer-i Sadık, rüyada leğen görmeyi eş veya sadık bir kadın ile yorumluyor. Bazılarına göre: rüyada leğen görmek, evlilikle yorumlanır. Leğende ellerini yıkadığını görmek, genç biri ile tanışarak hisli bir ilişki kuracağına delalet eder. 

Rüyada leğende ellerini yıkadığını gören evlenir. 

Bir başka rivayete göre de: Rüyada leğen görmenin tabiri “Tas” görmenin tabiri gibidir. Bir kimse rüyada aynaya bakar gibi leğene baktığını görürse, o kimsenin doğacak çocuklarına işarettir. Bazı tabirciler, leğen kadına veya hizmetçiye işarettir, dediler. 

Rüyada görülen leğen, hizmetçidir. Eğer leğen altından olursa, gücünün yetmeyeceği kadar kendisinden para isteyen güzel bir kadına işarettir. Kadına düşkün olduğundan dolayı da bu parayı istemeyerek o kadın için harcar. Leğen camdan olursa, rüya sahibinin evleneceği ve kendisinden pek hoşlanacağı bir kadındır. Leğen, kocasını pislikten temizliğe sevk eden veya evleneceği bir kadındır. 

Rüyada leğen satın aldığını gören kimse, bir mal satın alır. Leğen; izzet, rütbe, rızık ve maldır.

Rüyada leğen görmek; erkek için paraya ve kadına, kadın için yüksek mevki sahibi biri ile görüşmeye işarettir.

Bkz: İbrik 

Leğen

“Rüyada Leğen Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Rüyamda leğen seçtiğimi görüyordum ama küçük olmasını istiyordum ve bulamadım. Acaba ne anlama geliyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir