Rüyada İbrik Görmek

Hizmetçiye, bereket ve mirasa, sıhhat ve uzun ömre, hamile kadın için erkek çocuğa, günah işleyenin tövbe etmesine, Birçok ibriği bir yerde görmek güzel ameller işlemeye ve bereketli kazanca delalet eder.

Rüyada ibrik görmek tövbe ile yorumlanır. Ibrik, hamile kadinlar için oglan çocuk dogurmaya, erkekler için sir saklamaya delalet eder. Bir ibrik ile abdest aldiğini görmek, ibadetinin kabul edildiğine işarettir, ibrik gören dünyada güzel işler yapar. Rüyasinda altin bir ibrik gören tövbe etmelidir, gümüşten ibrik görmek ise iyidir. Salimî’ye göre: Rüyada ibrik görmek, hizmetçiye yorumla-nir.

Cafer’i Sadik’a göre ; Rüyada ibrik görmek, kadin ese, hiz-metçiye, dine, vücut sagligina, uzun ömre, mal, nimet, hayir ve berekete ve mirasa yorumlanır.

Rüyada ibrikten el yikadiğinizi veya abdest aldiğinizi veya başka bir sekilde kullandiğinizi görmeniz, sagliginizin devamli olacagina, hasta iseniz iyileseceginize, gümüs bir ibrik ve içindeki berrak ve temiz su ile yikandiğinizi görmek, ev halkinin tamaminin saglikli kimseler olduguna ve bu sagliklarinin devam edeceğine işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada ibrik görmek, günahkar için bir tevbeye, hamile için ise erkek çocuga işarettir.

Bazen de gizlilikleri biten bir erkek çocuga alamettir. ibrikleri bir araya toplamak, Cennete gitmeye sebeb olacak güzel amelleri işlemeye, işaret eder. Rüyada, ibriğin kıymetinin yüksek oldugunu gören kimsenin kıymeti ve sani, yüksek olur. ibrik, oyuna, gülme ve kahkahaya da işaret eder. ibriğe benzeyen kap kacakların tabiri de böyledir.

“Rüyada İbrik Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Erkek arkadaşım önümüzde duran mavi plastik bir ibrikten su istedi. “Ben de ondan su akmaz, tıkaçla kapatılmış” dedim. Ve siyah bir tıkaçla iki taraftan da kapatılmıştı. Hatırladığım başka iyi veya kötü bir şey yok. Bu istihareye yattığım bir rüyaydı. Yorumlarsanız sevinirim.

  2. Rüyamda bakır ağzı kapalı ibriği açmaya çalışıyorlardı. Ben aldım açtım, içinden inci pırlanta çıktı. Ben de kendi payımı taşı büyük pırlantadan aldım ama bir kadın bana içinde pırlanta ve incili bir kolye veriyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir