Rüyada Kazık Görmek

Rüyada kazık görmek; yönetim kademesinde bulunan bir kimseye, mal ve kuvvete, üzüntü ve kedere yahut nifak ihtimali bulunan işe işarettir. Kazık bazen aşık olmaya, üzüntü ve kedere yahut mala delalettir.

Rüyada yaşlı birinin kendi sırtına kazık veya çivi çaktığını görmek, sırtına kazık çakılan kişinin neslinden çok büyük bir alim ve önder çıkmasına; duvara kazık çakmak soylu bir kimseye muhabbet etmeye bekar için evlenmeye, evli için eşinin hamile kalmasına; eve kazık çakmak bir kadını sevmeye, ağaca kazık çakmak ikiyüzlü birini sevmeye; tenasül uzvundan çıkan kazık çocuğa delalet eder. Hiç beklemediğiniz birinin hakkınızda dedikodu yaptığı şeklinde yorulur.

Rüyada kazık görmek, devlet büyüğü ile yorumlanır. Rüyada yaşlı bir adamın kendisinin sırtına bir kazık çaktığını görmek, bu kişinin büyük bir memur olacağına işarettir. Rüyada bir duvara kazık çaktığını gören, asil bir kadını severek evlenir. Bir eve kazık çaktığını gören, bir kadına aşık olur. Bir ağaca kazık çaktığını gören, kendisine layık olmayan bir kadınla evlenir. Kazık demirden ise mal ve paraya delalet eder.

Rüyada kendisinin bir kazığa oturtulduğunu görmesi, bilgili bir kişiden kuvvet alacağına ve bilgi öğreneceğine işarettir. Rüyada yere bir kazık çaktığını görmek, bekarsa evleneceğine, evli ise bir çocuğu olacağına delildir.

Bir başka rivayete göre de: Bir kimse rüyada yaşlı bir adamın kendisinin sırtına bir kazık veya bir çivi çaktığını görse, o kimsenin neslinden bir alim çıkar. Kazık ağaçtan ve o kazığı onun sırtına kakan da genç bir kimse olursa, onun kendisine düşman olacak münafık bir çocuğu olur. Eğer kazık kırılırsa, o kimse de ölür.

Rüyada bir duvara kazık çaktığını gören kimse, kadir ve şanlı bir kişiye muhabbet eder. Bir eve kazık çaktığını gören kimse, bir kadına gönül bağlar. Kazık demirden olursa, mal ve kuvvete işarettir. Kazık sivri ve keskin olduğundan, acılara ve katılımdan dolayı da üzüntü, keder ve tasaya işarettir. Kazıklar bir durumdan dolayı meydana gelecek zararlardır. Kazık rütbe ve makama, işlerde sebat göstermeye, görev almada veya görevden atılmada yahut yolculukta icbar edilmeye işarettir.

Rüyada kendisinin bir kazık üzerinde olduğunu gören kimse, alim ve fazıl bir kimseden kuvvet alır. Bazı tabirciler ise kazık maldır, dediler. Bazı tabirciler de kazık; aşk, keder, üzüntü ve tasaya işarettir, dediler. Rüyada bir duvara veya yere kazık çaktığını gören kimse bekarsa evlenir. Evli ise, hanımı hamile kalır. Tabircilerden bazıları da kazık, kendisine nifak giren bir iştir, dediler.

Kazık

“Rüyada Kazık Görmek” için bir yorum

  1. Rüyamda çok sevdiğim iki arkadaşımın kalbine tahta kazık çakıldığını gördüm az daha çakılıyordu daha doğrusu, kurtarıyordum ben. Bunu yorumlar mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir