Rüyada Kalem Görmek

Rüyada kalem görmek; birine kefil olmaya, ilme, yazma yeteneği olan çocuğa, bir şehre yahut ülkeye; bekar için güzel ve iyi bir kadınla evlenmeye işarettir.

Bkz: Yazı kalemi, Dolma Kalem, Kurşun Kalem

Rüyada elinde bir kalem olduğunu görmek yemin etmeye, kardeşiyle buluşmaya; kalemi mürekkeple görmek evli erkek için eşinin oğlan çocuğu dünyaya getirmesine; kalem başarıya, düşmana galip gelmeye, sır saklamaya, cömertlik ve iyiliğe delalet eder.

Rüyada kalem görmek tabiri, yetenekli bir kişi olduğunuzu ve istikbalinizin parlak olduğunu belirtir. Kalemle yazı yazmak istediğiniz şeylerin gerçekleşeceğine yorulur. Hediye kalem alan birisi iyi bir işe girecek demektir.

Rüyada kalemin kırıldığını görmek de kalkışacağınız bir işten zarar edeceğinizin haberidir. Maceraya olan düşkünlüğünüz, başınıza dert açabilir. Bu rüya, yakında büyük başarılara imza atacağınız anlamına da gelir. Elinde kalem gören kimse, işe yarayacak bir şey öğrenir. Kalemle yazı yazan, sevinç verici haber alır.

Rüyada kudret kaleminin Levhi Mahfuz üzerine yazdığını görmek, yazılan şey okunursa, hayırdır. Kudret kalemini tam ve sağlam olarak görmek, kurtuluşa, aydınlığa çıkmaya; kalemi kırık veya çatlak görmek de ümit edilen veya beklenilen şeyin olmayacağına delalet eder.

Rüyada elinde kalem bulunduğunu görmek, bir çocuğu doğacağına, bir vazife veya memuriyet alarak sevineceğine delalet eder. Kalemle yazı yazmak, bir dileğinin yerine geleceğine geçiminin ve halinin iyi bir şekilde süreceğine delildir. Kalem ile yazi yazdığını ve yazdığı yazıların görünmediğini görmek, eğer memur ise o işten atılacağına; tüccar ise zarar edeceğine, mülk sahibi ise mülkünün elinden çıkacağına işarettir. Kalemini açmakta zahmet çektiğini gören kimse, işlerinde güçlüğe uğrar. 

Rüyada kaleminin kaybolduğunu veya çalındığını veya kırıldığını gören, zarara uğrar. Okuma ve yazması olmayan bir insanın kalemle yazı yazması da hayra yorumlanmaz. Bir başka rivayete göre de: Rüyada kalem görmek, ilim, iyilikle emir, kötülükten nehyetmeye ve çocuğa işarettir. Kalem her şeyin değeridir. Kalem gören kimse, güzel, dindar, iyi ve hür bir kadınla evlenir. Bazı tabirciler, kalem, yazı yazan bir çocuktur, dediler. Bir kaleme malik olduğunu gören kimse, bir ilme erişir. Eğer o kalemle yazarsa, o kimsenin ilim ve bilgilerden yazacağı şeylere işarettir.

Bir kimse rüyada elinde ve yaninda kalem olduğunu görse, o kimsenin kendisiyle bir araya gelecek erkek kardeşine ve eğer annesi hamile ise, erkek bir çocuk doğurmasına işarettir. Mürekkep ile beraber görülen kalem, hanımı hamile bulunan kimse için erkek bir çocuğa işarettir. Memur olan bir kimsenin kendi kaleminde bir şeyin meydana geldiğini görse, bu rüyanın tabiri o kimsenin geçimi ve mesleği hakkında meydana çıkar. Kalemini mürekkep içerisine soktuğunu gören kimse, çirkin bir iş isler. Kalem, ilim, hakim, dil ve kılıç gibi insanın kendisiyle şeref ve şan kazandığı ve hükümlerini icra eden kimseye ve icra edilen şeylere işarettir. Kalem cömertlik ve iyiliktir. Bazen kalem, insan ve insanın sır sahibine işarettir. Bazen de kalem, düşmana zafer bulmaya işarettir.

Rüyasında elinde kalem tuttuğunu gören kimse çok işe yarayacak bir şey öğrenir. Kalemle yazı yazan sevinç verici bir haber alır. Kendisine bir kalem hediye edildiğini gören bir insan yeni ve geleceği parlak bir işe girer.

Rüyada kalem görmek, yükseleceğinize; kalemtıraşla kalemi açmakta zorlandığınızı görmek, teşebbüs ettiğiniz bir işte başarısızlığa uğrayacağınıza; kalemin kırıldığını görmek, başarısızlığa ve bazı yorumculara göre ölüme işarettir.

Kalem

“Rüyada Kalem Görmek” üzerine 12 yorum

  1. Rüyamda benimle konuşan bir kalem gördüm. Bana bir şeyler söylüyordu ama ne söylediğini hatırlamıyorum. Yorumlayabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler…

  2. Rüyamda Fatma adında bayan hakim, bana dört adet kırmızı kalem verdi. Yorumlarsanız çok memnun olurum.

  3. Rüyamda otobüste gidiyordum sonra elimden kalemim düştü. Ama elimde defterlerim vardı, onlar elimde kaldı.

  4. Merhaba, ben rüyamda kalemle bir şeyler çiziyorum derken bir kız çocuğu karşımda ama çok güzel sonra gülmek istiyor. Ben kağıda ağzını çiziyorum. Karşımdaki kızın ağzı oluşuyor ve çok güzel gülüyor. Yorumlarsanız sevinirim.

  5. Merhaba, ben rüyamda küçük bir kız çocuğunun belime kalem sapladığını gördüm. Bu ne anlama gelmektedir?

  6. Benim iki gün sonra teog sınavım var ve ben rüyamda bir sürü tükenmez kalemin kırılmış hatta ezilmiş bir şekilde olduğunu gördüm.

  7. Rüyamda sırtıma tükenmez kalem saplandığını gördüm. Ne anlama gelir acaba ? Teşekkürler.

  8. Rüyamda bir tanıdığım kişinin elinde kaleminin kırıldığını ve arkadaşımın adını söyleyerek kalemi kırıldı dediğimi gördüm. Yorumlarınızı bekliyorum.

  9. Rüyamada arkadaşım sırtıma kalemle yazı yazmaya imza atmaya çalışıyordu benim de canım yanıyordu, artık yeter yazma, dedikçe o yazıyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir