Rüyada İlaç Görmek

Rüyada insan tenine haricen sürülen ilaçlar, dini hayatını ıslah etmeye; ilaç dini doğru ve halis olarak yaşamaya, faydalı ilme, öğüt dinlemeye, ferah ve sevince işarettir.

Bkz: Zehri Gideren İlaç, İlaç Kabı, Panzehir Görmek, Doktor 

Rüyada ilaç içmek rızka; ilacı yutarak almak, günahkarın tövbe etmesine, inançsızın hidayet bulmasına, cahilin ilim meclislerinden istifade etmesine yahut faydalı kitap okumasına delalet eder.

Rüyada fitil kullanmak, gizli sırları öğrenmeye, bir meselede bilgi araştırmaya; müsil ilacı sıkıntının geçmesine; vitamin sağlıklı kimse için güce ve güzel rızka, hasta için iyileşmeye; kullanımı veya yutulması zor ilaç çabuk iyileşmeye; buruna ilaç çekmek, bir şeye öfkelenmeye; ilaç, Kur’an öğrenmeye ve okumaya delalet eder.

Rüyada ilaç almak, iyiye yorulur. Rüyada ilaç içmek sağlık durumunuzun iyi olduğunu gösterir. Acı bir ilaç, kaybın veya hastalığın işaretidir. Eğer bir kişiye ilaç verdiğinizi gördüyseniz, size güvenen bir yakınınızı inciteceğiniz anlamına gelir.

İlacın tadına ve rengine göre yorumlanır. Acı ve güzel renkli ise iyidir. Sarı ise kötüdür. Tatlı ise sorunun halledilmesi için zaman gereklidir.

Rüyada ilaç görmek, şifaya, iyiliğe yorumlanır. Rüyasında hasta olduğunu görerek ilaç içen bir kimse, dinine bağlı olur. Bir eczaneden ilaç aldığını görmek, ibadet için bir camiye veya mescide gittiğine, aldığı ilacı içtiğini görmek, ibadetinin kabul edildiğine delalet eder. 

Rüyada güzel kokulu ve tatlı bir ilaç içmek, hasta ise iyileşmeye; borçlu ise, borcunu ödemeye işarettir. Acı ve fena kokulu ilaç görmek ise hayra yorumlanmaz. Ev halkından kendisine verilen bir ilacı alıp içmek, bekarsa evleneceğine; evli ise bir çocuğu olacağına veya bir yolcusu geleceğine delalet eder. 

Rüyada bir ilaç kutusunu açıp içinde ilaç olmadığını görmek, beklediği bir haberin gelmeyeceğine; şişe içinde bulunan bir ilacın ilaç değil de su olduğunu görmek, beklediği bir iş hususunda ümitlerinin kırılacağına delalet eder. İçtiği ilacın rengi sarı ise hastalığa; beyaz ise şifaya; yeşil ise ibadete; siyah ise hastalığının ağırlaşacağına işarettir. 

Rüyada tadı güzel ve ferahlık verici bir ilaç içmek, sağlıkla ve bol rızıkla tabir olunur. Rüyada gözlerinin ağrısı için göze damlatılan ilacı görmek, evde kendisinden gizlenen bazı hususların bulunduğuna; bu ilaçtan gözüne damlattığını görmek, gizlenen şeylerin açıklandığına işarettir. 

Rüyada burnuna ilaç damlattığını görmek, bazı sırların çözüleceğine; kulağına damla damlatıldığını görmek ise, hakkında söylenen bazı dedikoduların olduğuna delalet eder. 

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen ilaç, dinin iyiliğidir. Bundan dolayı hastalığı iyileşsin diye ilaç içtiğini gören kimse dinini ıslah eder. Bir kimsenin rüyada ilaç içmesi, ilim, nasihat ve bunlardan faydalanmasına işaret eder. Rüyada ilacı yememesi veya içmemesi haktan dönmesine, azgınlık ve sapıklığına ve nefsinin isteklerini tercih etmesine işaret eder. 

Rüyada güzel kokulu şeylerden yapılmış ilacı yemek, bekar için evlenmeye; gebe olmayan kadın için, çocuğa ve fakir için de zenginliğe işaret eder. Tozlanmış ilaç, dünyaya haris olmaya; ilacın içileni rızık, hap gibi yutulanı isyankar için tövbe; inançsız için hidayet ve cahil için ilimden ikrahtır. Kadınların çocuk bırakmak için kullandıkları ilaç, bekar kız için evlenmek; gebe olmayan kadın için de çocuktur. 

Rüyada fitil kullanmak haber araştırmaya, gizli sırlara muttali olmaya işaret eder. Hastalığından iyileşsin diye ishal edici ilaç içtiğini gören kimse ilacın kuvvet, tehlike ve gösterdiği tesir nisbetinde dinini ıslah eder. İlacı içtikten sonra hemen iyilik talep ettiğini görse, o kimse dünyasını ıslah eder.

Rüyada gözüne ilaç damlattığını gören dini hayata daha çok önem verir. Rüyada görülen her içilecek ilacın rengi sarı olursa, o içilecek şey hastalıktır. İçilmesi kolay olan her ilacı rüyada içmek, hastalığın iyileşmesine, saglam kimse için de kendisine zarar veren şeylerden kaçınmaya işaret eder. 

Rüyada yenmesi güzel olmayan ve boğazdan geçmesi zor olan ilaç, çabuk iyileşecek bir hastalıktır. Bazı tabirciler de, yenmesi güzel ve içmesi de kolay olan ilaç, zengin için iyi, fakir için kötüdür. insandan ilaç ile çıkan şeyin tabiri ilaçsız çıkan şeyin tabiri gibi değildir. 

Rüyada buruna çekilen ilacı görmek, afet ve bela erişmeye veya babaya, anneye yahut insanın başkanına olan ihtiyacına ya da akıl hastalığına işaret eder. Rüyada görülen sindirim ilacının kokusu güzelse; yükselmeye, üzüntü, keder, sıkıntı ve hastalıkların gitmesine işaret eder.

Rüyada tadı güzel olan bir ilaç alıyorsanız, birtakım sorunlarla karşılaşacak; fakat bu sorunlara derhal çözüm bulabileceksiniz. Acı bir ilaç, kaybın ve hastalığın habercisidir.

İlaç

“Rüyada İlaç Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Devamlı ilaç kullandırıyor babam, zorla gül kolonyası içiyorum. Normal kolonya içiyorum aynı tadı alıyorum. Ne yapmalıyım bu durumda? Çözümü inşallah kolaydır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir