Rüyada İçki Görmek

Rüyada şarap vs. gibi içkileri, onları içmeden sadece görmek, asil bir kadına delalet eder.

Rüyada şerbet, şurup gibi alkolsüz içkiler görmek, genel olarak hayra yorumlanır. Ancak alkollü içkiler iyiye yorulmazlar. Alkolsüz içkiler berrak ve temiz ise daima neşe, sevinç, mutluluk ve huzurdur.

Bkz: Ayyaş, Seki, Alkol

Rüyada bir gazinoda içki içtiğini görmek, yeni işlerinizde başarılı olacağınıza; sarhoş olduğunu görmek, fazla açılıp israfa girmemeniz gerektiğine delalet eder. 

Bir başka rivayete göre de: Rüyada içki görmek, meşakkatsiz meydana gelen haram maldır. İçki içtiğini gören kimse büyük günah işler ve geniş rızka kavuşur.

Rüyada içki kadehi ile içki içtiğini gören kimsenin eline haram mal geçer. Bazıları helal mal geçer demiştir. İçki akan bir nehri görse, o kimseye dünyada bir fitne isabet eder. İçki nehrine girdiğini görse, o nehirden nail olduğu miktarca bir fitneye düşer. Evlenmeyi ve ortaklığı arzu eden kimsenin rüyada içki görmesi, iyi geçinmeye dair olan anlaşmadır. Memurun rüyada içki içmesi, işinden alınmasıdır. 

Rüyada su ile karıştırılmış içki içmek, bazısı helal, bazısı haram maldır. Bazı tabirciler, bu ortaklık malıdır, bazıları da bir kadından mal alır ve bu mal ile fitneye düşer, dediler. 

Rüyada bir kimsenin içki yapmak için üzüm sıktığını görmesi, gören kişi devlet hizmetinde büyük işlerde bulunur. Meze bulunan içki meclisine davet edildiğini gören kimse, şehitlik rütbesini kazanmaya davet edilir. Rüyada görülen içki, fitne, şer, düşmanlık ve kızgınlığa, bazen dert ve hastalıktan şifa bulmaya işaret eder. Bazen de, delilik ve kendisini hissetmek ve düşünmekten alıkoyan bir üzüntü ve keder sebebiyle aklın gitmesine işaret eder.

Rüyada içki içtiğini gören kimse işsiz ise bir hizmette istihdam edilir. Yahut fakir ise zengin olur. Bekar ise evlenir. Hasta ise hastalığından kurtulur. İçki, yalan, hezeyan, makbul olmayan söz, sim ifsa ve zinaya işaret eder. Bazen de içki, zina eden kadına işaret eder. 

Rüyada içki görmek tabiri, anne babaya asi olmaya veya emlaktan bir şey satmaya yahut borçlanmaya yahut mal ve mülkün gitmesine işaret eder. Rüyada içki içmek, içenin ahmaklık ve cehaletine işaret eder. Ölmüş salih bir kimsenin rüyada içki içtiğini görürse, o ölü ahirette nimet içerisindedir. Ancak, hayatta iken içki içen bir ölünün rüyada içki içmesi hayırlı değildir. O ölünün günahkar ve azap içinde bulunduğuna işaret eder. İçki görmek, evlenmek isteyen kimse için hayra delildir.

Rüyada şerbet, şurup gibi içkiler görmek, daima hayırlı sayılırlar. Berrak ve güzel renkli olmaları koşuluyla iyidir. Buna karşılık içinde alkol olanlar iyiye yorulmazlar.

İçki

“Rüyada İçki Görmek” üzerine 13 yorum

  1. Rüyamda bize birileri geliyormuş, yanlarında da içki getiriyorlarmış. Annem çok kızıyormuş ama bişey diyemiyormuş. Birlikte yemek yiyormuşuz sonra ben şarap ve çok az kalan birayı gizlice içmek istiyormuşum. Şarabı şişesiyle dikiyorum ama içemiyorum bir türlü ağzıma bulaşıyor falan bırakıyorum. Kimse görmesin diye annem geliyor ağzımı falan siliyorum kırmızı olmuş anlamıyor ama yorumlarsanız çok sevinirim bu aralar tuhaf tuhaf rüyalar görüyorum. Hepsi kötü daha mı kötü olacağım kötüyüm zaten.

  2. Ben rüyamda tam olarak içki içmedim. Birisi bana içki veriyordu. Kuzenlerimle masaya oturuyordum. Tam içkiyi içecekken vazgeçiyordum. Bunun anlamı nedir, bir fikriniz var mı?

  3. Rüyamda gezi parkına karşı olduğum halde, gezi parkı eylemlerinin içindeydim. Tanıdığım ünlüler ve yakın arkadaşlarım içki içiyordu, hem de çok fazla. Ben içmedim ama korktum.

  4. Rüyamda efesi ağzıma aldım içiyordum ama ağzıma alıp bana güzel gelmiyordu. Yine ağzımdan atıyordum yani içmiyordum. İlk seferinde ağzıma aldığım zaman içip içmediğimi hatırlamıyorum ama efesi alıyordum. Bana hiç güzel gelmiyordu yine tükürüyordum, atıyordum ağzımdan. Bu rüya tabirini cevaplarsanız çok sevinirim. Saygılar, teşekkürler.

  5. Rüyamda eniştemi ramazan ayında içki içerken gördüm kendisi orucunu hiç bırakmayan birisidir. Cevap yazarsanız sevinirim. Teşekkürler.

  6. Ben rüyamda arkadaşımın biri bana sanırsam şarap veriyor rengi koyu sarı bende o şarabı döküyorum sonra da bana içtin mi diye soruyor ben de he içtim diyorum ama bana veren arkadaşımı hiç sevdiğim bir arkadaş değil 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir