Rüyada Isırmak Görmek

Rüyada yılan, akrep vs. gibi zehirli hayvanların ısırması, kötü söz işitmeye, haram kazanca; rüyada bir insanı ısırmak, ona aşırı muhabbete yahut refah içinde geçecek ömre; rüyada birini ısırmak, bazen kıskanmaya ve aşırı öfkeye işarettir.

Ayrıca bkz: Kedi Isırması, Köpek Isırması

Rüyada birini ısırarak, ısırdığı yerden kan çıktığını görmek, zararı görülecek kin ve nefrete; rüyada bir hayvanı ısırıp ondan et parçası kopardığını görmek, kazanca; rüyada bir hayvan tarafından ısırılmak, meşakkat ve sıkıntıya delalet eder.

Rüyada ısırılmak, düşmanınızla karşı karşılaşacağınız ve bu hesaplaşmadan zarar göreceğinizi belirtir.

Rüyada ısırıldığını görmek, bir düşmanla karşı karşıya kalacağınız ve zararlı çıkacağınız anlamına gelir. Rüyasında önemli biri tarafından ısırılan kimse, büyük bir iyilik görür.

Rüyasında bir insani sevdiğinden dolayı ısırdığını görenin o kimseye sevgisi artar. Eğer ısırmak sevgi maksadı ile değilse, kin ve düşmanlığa delalet eder. Tanınmış bir kimsenin kendisini ısırdığını görmek, o kişiden veya isim ve şekil itibariyle ona benzer birinden menfaat görmeye; kendisini ısırdığını ve ısırdığı yerden kan çıkardığını görmek, günaha sebep olacak derecede sevmeye; parmağını ısırdığını görmek gam ve kedere, pişmanlığa delalet eder.

Abdulgani Nablusi’ye göre: rüyada ısırmak ve ısırılmak, seri hile ve hasetle tabir olunur. Rüyada ısırmak, ısıranın, ısırılanı çok sevdiğine delalet eder. Bir rivayete göre, rüyada ısırmak veya ısırılmak eziyet çekmeye de işarettir.

Rüyada kendi etini ısırıp kopararak yere attığını gören, gammazlık eder. Rüyada parmaklarını yan tarafından ısırmak, hasetten ileri gelen düşmanlığa ve kine; parmağının ucunu ısırmak pişmanlığa, bir rivayete göre zulüm etmeye delalet eder. Rüyada ısırılan yerden kan çıktığını gören günah işlemiş olur.

Bazılarına göre: rüyada kendini ısırdığını gören, ömrünün başlarında feraha ve sevince, sonunda da göz ağrısına ve kalp hastalığına tutulur. Bir başka rivayete göre de: Rüyada diş ile ısırmak hiledir.

Bazı tabirciler kin ve düşmanlıktır, dediler. Bazıları da ısırmak gerek insan ve gerek hayvan olsun, ısırılan şeyi aşırı derecede sevmeye tabir ederler. Isırmak, mihnet ve meşakkate da işarettir.

Bir kimse rüyada etini ısırsa ve koparıp atsa, o kimsenin fitne çıkaran birisi olduğuna işaret eder.

Bir kimse rüyada bir insanın parmak uçlarını ısırdığını görse, o insanın sinirli ve kinli olduğuna işaret eder.

Rüyada kendi parmaklarını ısırdığını gören kimse ise, pişman olur. Isırılan yerden kan çıkması günah içerisinde zahmet çekmeye işaret eder. Isırmak, fazla sinirlenmeye de işarettir.

Rüyada ısırıldığını görmek, bir düşmanla karşı karşıya kalacağınız ve zararlı çıkacağınız anlamına gelir.

Isırmak

“Rüyada Isırmak Görmek” üzerine 14 yorum

 1. Ben rüyamda bir koyun tarafından ısırıldım. Zararlı bir ısırma olmadı ama koşarak ve saldırgan bir şekilde ısırdı beni. Koyunun rengi, koyu siyaha yakın. Ne olabilir sizce?

 2. Bir arkadaşla yürüyen merdivendeyim. Oldukça dik bir merdiven. Arkasındayım, arkadaşın. Ellerim dolu. Düşmemek için arka kısmından dişlerimle sıkıca yapışmışım, pardösüsünden.

 3. Tanımadım bir insan gece evimize girmiş oluyor ve benim yattığım yatağa doğru geldi ve bir şey yapmaya çalışıyordu. Ben hem eşimin adını söyleyerek bağırmaya başladım, hem onun parmağını ısırmaya başladım ve onun parmağı koptuğunu gördüm. Çok korkunçtu. Bir yorum yapsanız.

 4. Kazları büyütmüşüm, beslemişim ama içlerinden biri ısırıyor. Tam ona üzülürken içlerinden biri leylek yavrusu oluyor. Gagası ile bir çocuğa tecavüz ediyor. Ağlayacak kalktım. ( Dün bir haber aldım o yüzden olabilir mi? Çok üzüldüm.)

 5. Ben rüyamda rüzgarıyla yatağıma bir beyaz güvercin geldi. Kalmak istedim ama kalkarken başımdan gagasıyla tuttu. Uyandım sanki kalbim yerinden çıkacak gibiydi.

 6. İstediğim açıklamalar yok. Ben yılanın ayağımın başparmağını ısırıp zehirlendiğini ama emerek o zehri aldığımı gördüm. Bana açıklama yapar mısınız?

 7. Rüyamda evlerimiz komşu olan amcamın benim evimin bahçesinden üzüm bağı [asma] nı sökerken görüyorum ve aramızın çok iyi olduğu amcamlarla ve yengemle bu yüzden çok büyük kavga ediyorum. Nasıl benim asmamı sökersiniz diye. Bu rüyanın anlamını merak ediyorum. Teşekkür ederim.

 8. İyi akşamlar, ben rüyamda iki yılan tarafından ısırıldım ama kalçadan ısırdıkları için cüzdanıma denk gelmişti, ikisi de cüzdanımdan ısırmıştı. Yorum yapar mısınız?

 9. Rüyamda bir oda içinde iki kapı var birisi cennet kapısı, diğeri ise cehennem kapısı. Çok karanlık ve bir köpek tarafından arkamdan ısırılarak çok acı bir şekilde cehennem odasına doğru sürüklendiğimi gördüm. Yorumlarsanız sevinirim. Teşekkürler.

 10. Ben rüyamda kendi etimi ısırdım ve az daha kopacaktı fakat kopmadı son anda bıraktım sonra dönüp o ısırdığım yere baktım kopacak dereceye gelen et parçası normal duruyordu. O anda uyandım sizce ne olabilir?

 11. Bir kadın hastanede bir adamın elini ısırıyor ve baş parmağını koparıyor kan akmıyor bunun anlamı nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir