Rüyada Irmak Görmek

Bakınız; Nehir.

Rüyada büyük bir ırmağa düşmek; tehlike içinde olduğunuzu eğer çok uğraşılırsa kurtulursa rahata ereceğine eğer, ırmaktan çıkmazsa öleceğine yorumlanır. Durgun, temiz bir ırmak; bol kazancın, mutluluğun işaretidir. Kirli bir ırmak, etrafınızda kıskanç insanlar bulunduğuna bunlarla tartışacağınız anlamındadır.

Durgun ve temiz bir ırmak, zenginlik, mutluluk ve başarı işaretidir. Kirli bir ırmak, kıskanç insanlarla çevrili olmak ve birçok tartışma anlamına gelir.

Rüyada büyük bir irmagin kenarinda bulundugunuzu ve suyun akisini seyrettiginizi görmek, islerinizin yolunda gittigine; irmagin siddetli akintisini görmek, kazancinizin artacagina; irmakta bir takim agaç dallarinin, yapraklarinin sürüklenip gittigini görmek, islerinize daha baska kanallar aradiginizi ve kazancinizin çogalmasi için çareler düsündügünüzü gösterir. Rüya-da irmak görmek, her zaman için feraha, kazanca, bolluk ve berekete yorumlanir. Bir baska rivayete görede: Rüyada irmak görmek islerin iyi gidecegine ve kazancin çogalacagina, ferah ve bolluga isaret eder. Irmakta boguldugunu görmek yakinda ölecegine, çamasir yikadi9ini görmek ise, dini bir müesseseye yardim ederek sevap kazanacagina isaret eder.

Durgun, temiz bir ırmak; zenginliğin, mutluluğun ve başarının işaretidir. Kirli bir ırmak, kıskanç insanlarla çevrili olacağınız ve birçok tartışma yaşayacağınız anlamına gelir.

Durgun, temiz bir ırmak; zenginliğin, mutluluğun ve başarının işaretidir. Kirli bir ırmak, kıskanç insanlarla çevrili olacağınız ve birçok tartışma yaşayacağınız anlamına gelir.

Irmak kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

“Rüyada Irmak Görmek” üzerine 5 yorum

  1. Rüyamda önce bulanık ırmakla uğraşıyorum. Yağmur yağıyor daha sonra yüksek bir binadan düşmanımı hafif bulanık bir ırmağa atıyorum. Adam ırmakta boğulmuyor. Bunu bana yorumlarsanız sevinirim.

  2. Arkadaşlarımla durgun bir ırmağın üzerinden, lunaparklarda bulunan eğlence treniyle geçiyoruz. Sonra ikindi namazı kazaya kalacak diye arkadaşlarımla, 1 erkek, 3 bayan, hemen bir camiye gidip namaz kılmaya hazırlanıyorum. Cami kalabalık 2. katta namaza durmak üzere iken, önümde iki çocuk iskambil kağıtlarıyla oynuyor. Onlara kızıyorum. Kağıtları ellerinden alıp “Camide oynanır mı bunlarla?” diye kağıtları 2. kattan aşağı savuruyorum. Hoca “Namaz vakti geçmek üzere, yetişemezsen 2 rekat kıl” diyor. Ben namazı kılıp dışarıda bekleyen bayan arkadaşların yanına gidiyorum. Gerisini hatırlamıyorum. Teşekkürler.

  3. Hayırlara vesile diyelim önce. Tanıdığım ama hatırlayamadığım birkaç kişiyle dağ bayır bir şeyler geziyoruz. Yanımda oğlum da var. Biraz gezerken tepenin kenarından aşağı bakınca ırmak gözüküyor. Yanımdakiler ırmağın diğer tarafına ağaçları kullanarak geçiyor, ben korkup geçemiyorum. Başka yerden geçmeye çalışırken yuvarlanıp ırmağa düşüyorum ama rahatım. Irmağın kıyısında tam kalkıyorum. O sırada ufacık bir mağara elin bile zor girebileceği bir delik içinde bir şeyler pırıldıyor. Dikkatlice bakınca dünyada nadiren rastlanan kıymetli paha biçilmez bir mantar görüyorum rengarenk. Oğlum ve diğer anımsayamadığım kişiler yanıma geliyor, onlara da gösteriyorum. O sırada ufak delikten bir arı çıkıyor. Rengarenk mantarlardan 4-5 tane daha görüyorum ama hiçbirine dokunamadım. O sırada da uyanmışım… Yorumlarsanız mutlu olurum. Saygılar…

  4. Bir ırmak kenarından ilerliyorum. Irmak durgun ve temiz görünüyor. Az ilerde mezar var ve ben bu mezara dua okuyorum. Ve son olarak beni tanıdığını söyleyen bir bayanla konuşuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir