Rüyada Irmak Görmek

Bakınız; Nehir

Rüyada büyük bir ırmağa düşmek; tehlike içinde olduğunuzu eğer çok uğraşılırsa kurtulursa rahata ereceğine eğer, ırmaktan çıkmazsa öleceğine yorumlanır. Durgun, temiz bir ırmak, bol kazancın, mutluluğun işaretidir. Kirli bir ırmak, etrafınızda kıskanç insanlar bulunduğuna bunlarla tartışacağınız anlamındadır.

Durgun ve temiz bir ırmak, zenginlik, mutluluk ve başarı işaretidir. Kirli bir ırmak, kıskanç insanlarla çevrili olmak ve birçok tartışma anlamına gelir.

Rüyada büyük bir ırmağın kenarında bulunduğunu ve suyun akışını seyrettiğinizi görmek, işlerinizin yolunda gittiğine; ırmağın şiddetli akıntısını görmek, kazancınızın artacağına; ırmakta birtakım ağaç dallarının, yapraklarının sürüklenip gittiğini görmek, işlerinize daha başka kanallar aradığınızı ve kazancının çoğalması için çareler düşündüğünüzü gösterir.

Rüyada ırmak görmek, her zaman için feraha, kazanca, bolluk ve berekete yorumlanır. Bir başka rivayete göre de: Rüyada ırmak görmek, işlerin iyi gideceğine ve kazancın çoğalacağına, ferah ve bolluğa işaret eder. Irmakta boğulduğunu görmek, yakında öleceğine, çamaşır yıkadığını görmek ise, dini bir müesseseye yardım ederek sevap kazanacağına işaret eder.

Rüyada durgun, temiz bir ırmak; zenginliğin, mutluluğun ve başarının işaretidir. Kirli bir ırmak, kıskanç insanlarla çevrili olacağınız ve birçok tartışma yaşayacağınız anlamına gelir.

Irmak

“Rüyada Irmak Görmek” üzerine 5 yorum

  1. Rüyamda önce bulanık ırmakla uğraşıyorum. Yağmur yağıyor daha sonra yüksek bir binadan düşmanımı hafif bulanık bir ırmağa atıyorum. Adam ırmakta boğulmuyor. Bunu bana yorumlarsanız sevinirim.

  2. Arkadaşlarımla durgun bir ırmağın üzerinden, lunaparklarda bulunan eğlence treniyle geçiyoruz. Sonra ikindi namazı kazaya kalacak diye arkadaşlarımla, 1 erkek, 3 bayan, hemen bir camiye gidip namaz kılmaya hazırlanıyorum. Cami kalabalık 2. katta namaza durmak üzere iken, önümde iki çocuk iskambil kağıtlarıyla oynuyor. Onlara kızıyorum. Kağıtları ellerinden alıp “Camide oynanır mı bunlarla?” diye kağıtları 2. kattan aşağı savuruyorum. Hoca “Namaz vakti geçmek üzere, yetişemezsen 2 rekat kıl” diyor. Ben namazı kılıp dışarıda bekleyen bayan arkadaşların yanına gidiyorum. Gerisini hatırlamıyorum. Teşekkürler.

  3. Hayırlara vesile diyelim önce. Tanıdığım ama hatırlayamadığım birkaç kişiyle dağ bayır bir şeyler geziyoruz. Yanımda oğlum da var. Biraz gezerken tepenin kenarından aşağı bakınca ırmak gözüküyor. Yanımdakiler ırmağın diğer tarafına ağaçları kullanarak geçiyor, ben korkup geçemiyorum. Başka yerden geçmeye çalışırken yuvarlanıp ırmağa düşüyorum ama rahatım. Irmağın kıyısında tam kalkıyorum. O sırada ufacık bir mağara elin bile zor girebileceği bir delik içinde bir şeyler pırıldıyor. Dikkatlice bakınca dünyada nadiren rastlanan kıymetli paha biçilmez bir mantar görüyorum rengarenk. Oğlum ve diğer anımsayamadığım kişiler yanıma geliyor, onlara da gösteriyorum. O sırada ufak delikten bir arı çıkıyor. Rengarenk mantarlardan 4-5 tane daha görüyorum ama hiçbirine dokunamadım. O sırada da uyanmışım… Yorumlarsanız mutlu olurum. Saygılar…

  4. Bir ırmak kenarından ilerliyorum. Irmak durgun ve temiz görünüyor. Az ilerde mezar var ve ben bu mezara dua okuyorum. Ve son olarak beni tanıdığını söyleyen bir bayanla konuşuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir