Rüyada Susuzluk Görmek

Rüyada susuzluk görmek; fitneci ve bozguncu insanların ahlakı ile ahlaklanmaya, dinde bozukluğa, nikahını tazelemek gerektiğine, ekim işlerinin durgunluğuna delalet eder.

Rüyada susuz olduğunu görmek; yorgunluğa ve zorluğa, din ve dünyada fesada yorumlanır. Kirmani’ye göre, rüyada kendini susamış gören, kendi de bilmediği bir işin arkasından koşar.

Ayrıca bakabileceğiniz rüya tabirleri: Kuraklık Görmek, Akan Su, Tebbet Suresi

Ebu Sait El-Vaiz’e göre; susuzluk rüyası, dinde aksama olması ile tabir olunur. Susamış olup bir nehirden içmek istediği halde içmediğini ve içmediğini gören, hüzün ve kederden kurtulur. Bazı tabircilere göre, rüyada susuzluk şiddetli ihtiyaca işarettir.

Rüyada susuz olup içmek için su aradığını ve bulamadığını görmek, çalıştığı işte başarılı olamayacağına delalet eder. Uykuda susuzluğunu gerektiren bir sebepten dolayı kendisini susamış gören kimsenin rüyası tabir edilemez. Çünkü ahlamdır (yorumu olmaz). 

Bir başka rivayete göre de: Rüyada susuzluk, dinde bozukluktur. Susuz bir kimse bir ırmaktan su içmeyi arzu ettiği halde içemediğini görse üzüntü ve kedere mağlup olur. Su içmek en büyük arzusu olduğu halde, içmeye kadir olmadığını veya kendisinin bir ırmak, göze yahut bir kuyunun yanında durduğunu ve suya yetişemediğini görürse o kimsenin arzu ettiği şeye erişemeyeceğine işarettir.

Rüyada susuzluk çekmek, fitne ve fesat çıkaran kimselerin ahlakıyla ahlaklanmaya işaret eder. Çünkü onlar çıkardıkları fitneyle kıyamet gününde kevser havuzundan men edilmişlerdir. 

Rüyada susadığını görmek, rüyayı gören kimsenin nikah yapması gerektiğine işarettir. Rüyada susuzluk; mal, tarla ve çiftçilerin hallerinin durgunluğuna işarettir. Bazen fakirliğe, ticaret sahiplerinin işlerinin durgunluguna ve yanında bulunmayan bir kimseyi arzulamaya işarettir.

Susuzluk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir