Rüyada Oba Görmek

Kendini büyük bir çadırın içinde görmek devlet ve saltanata; iş ve arzusunun büyüklüğüne, Obası olduğunu yahut onun altında olduğunu görmek büyük bir nimetle nimetlenmeye, şehid kabirlerini ziyaret etmeye, şehid olarak dünyadan göçmeye; Tanınmayan oba, bbeyaz ve yeşil renkte ise, ibadet ederek yüksek dereceler elde etmeye, Beyt- i Makdis’i ( Mescid-i Aksa‘yı) ziyaret etmeye delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Çadır, Otağ.)

Rüyanızda bir ırmak kıyısında ve yeşillikler içerisinde kurulmuş bir oba görürseniz, bu sonsuz bir sevince ulaşacağınızı ve kendinizi çok mutlu hissedeceğinizi gösterir.

Rüyada bir ırmak kıyısında ve yeşillikler içerisinde kurulmuş bir oba görmek büyük bir mutluluğa ereceğinize yorumlanır.

Rüyanızda bir oba görmeniz sonsuz bir sevince delalet eder. Yeşillikler içinde kurulan bir obayı görmek sevinç ve mutluluğa işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada bir kimsenin bir yerde kurulmuş oba görülmesi, sevince, müjdeye ve ferahlığa işarettir.

“Rüyada Oba Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Merhaba, benim gördüğüm bir rüyada kafama kurşun sıkılmış ama ölmüyorum ve kan akmıyor. Ve beni hastane hastane dolaştırıyorlar, endişeleniyorum. Acaba bu rüyanın yorumu nedir?

  2. Rüyamda ordugah veya oba gibi bir ortamdayız. Ben ve yanımda 3-4 kişi oğuz beyi idik ve savaş yapmak için hazırlık yapıyorduk. Hatırlayamadığım birkaç şey oldu. Sonra savaş planı yaptık, işimiz bitti. Kendimi ve beraberimdeki oğuz beylerinin Sultan'ın otağında çıkarken buldum. Cevap yazın lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir