Rüyada Allahu Ekber Demek Görmek

Rüyada Allahu Ekber demek görmek, rüyaların en faziletlisi ve en anlamlılarından biri olarak yorumlanır. Kalbi iman dolu biri olduğunuza, Allah inancının olduğuna, haramdan sakınıp günah işlemekten çekindiğinize, sürekli hayırlı işlerle uğraşacağınıza, hem dünyada hem de ahirette sevilen kullar arasında yer alacağınıza, şükretmeyi bileceğinize yokluk karşısında isyan etmeyeceğinize, başınıza gelen iyi ve kötü şeylerin sadece Allah’tan geldiğine inanacağınıza işaret eder. 

Ayrıca bkz: Ayetel Kürsiyi Okumak, Allah Demek

Rüyada Allahu Ekber demek tabiri, ünlü İslami rüya yorumcuları tarafından da sıklıkla tabir edilmiştir. Rüya sahibinin ailesini ve evlatlarını gözeteceğini, evlatlarınıza İslami kaideleri güzellikle öğreteceğinizi, bilginlerin ve ulu kimselerin olduğu bir toplulukta sizden bahsedeceklerini, paranızı İslam’ı yücelten ve dinin devamlılığını sağlayan bir yatırımda kullanacağınızı ifade eder. 

Rüyada Allahu Ekber demek genellikle dini olarak tabir edilir. Rüyasında Allahu Ekber diyen kişi, günahlarından arınacak ve işlediği tüm günahları için tövbe edecektir. Rüya sahibi büyük zaferler kazanacak ve ona düşmanlık besleyen kimseleri affedecektir. 

Bu rüya çok hayır dolu bir rüyadır. Kişinin adalet sahibi olduğunu ve bağışlayan birisi olduğunu gösterir. Allahu Ekber demek helal kazancı, hayırlı evladı, helal süt emmiş bir eşi ve vefakâr bir kardeşi ifade eder.

Rüyasında Allahu Ekber deyip Cenab-ı Allah’ı zikir eden kişi dini vecibelerden uzak bir hayat sürüyorsa ve yanlış arkadaşlardan dolayı haram işlere bulaşıyorsa bu bir uyarı olarak algılanmalıdır. (Bkz. Allahu Teala Hazretleri) 

Rüyada Allahu Ekber Demek Ne Anlama Gelir? 

Maddi anlamda da kişinin işlerinin yolunda devam edeceği şeklinde tabir edilir. Her zaman emek edilip kazanılan para dünya hayatında da ahiret hayatında da saadeti temsil eder. Rüyasında böyle ulvi ve yüce bir kelime görüp onu eda eden kimse, bu rüyasını çok sevdiği ve saydığı birisine anlatabilir ya da eski büyüklerimiz bu tarz rüyaları akan suya anlatmaları çok şeklinde tavsiyede bulunmuşlardır.

Rüyada Allahu Ekber Diye Bağırmak 

Rüyada Allahu Ekber diye bağırmak tövbe etmek, günahların affı için Allah’a yalvarmak, dini bütün bir Müslüman olmak için Allah’ın rızası üzerine işler yapmak olarak tabir edilir.

Rüya yorumcusu İbn-i Şirin’e göre: Rüyada Allahu Ekber diye bağırmak tabiri; zafer kazanmak, düşmana galip gelmek, cephede çarpışmak, kötü insanların şerrinden kurtulmak ve hayır kapılarının açılması şeklinde tabir edilir. 

Rüyada Allahu Ekber diye bağırmak İmam Cafer-i Sıddık’a göre; Allah’ın emir ve yasaklarına riayet edineceğinizi, vefalı bir dost kazanacağınızı, maddi külfetlerden kurtulup feraha ereceğinizi, çevrenizdeki insanları günahtan kaçınmaları için uyaracağınızı ifade eder. 

Rüyada Allahu Ekber diye bağırmak görmek kişi için bir nevi ikaz manasındadır. Rüya sahibi eskisi kadar namazını kılmıyor ve dini kaidelere uymuyordur. Bu yüzden rüyasında bu şekilde tekbir getiren kimse tekrar Allah’ı hatırlamaktadır. Bu rüya kişi için müjdeli bir rüyadır. Salih bir rüya, rahmani içinde kötülükler barındıran bir rüya şeytanidir. 

Rüyada Allahu Ekber diye bağırmak kesinlikle rahmani bir rüyadır. Bu rüya birçok şekilde tabir edilebilir. Rüyasında Allah lafzını zikreden kişi kalbinde iyilik bulunan bir kimse olduğundan doğru yoldan uzaklaştığı vakit Allah tarafından uyarılmaktadır.

Rüyada Ellerini Açıp Allahu Ekber Diye Bağırmak 

Rüyada ellerini açıp Allahu Ekber diye bağırmak şükretmek görmek yahut hamd etmek, Allah’tan gelen her türlü iyi ve kötü şeylere isyan etmeden razı olmak anlamına gelir. Böyle bir rüya görmek sahip olduklarınızla geçinmeyi bilen bir insan olduğunuzu, hasret çektikten sonra vuslata ereceğinizi temsil etmektedir. 

Rüyada Tekbir Getirmek Görmek 

Rüyada tekbir getirmek görmek, öteki alemde cennet makamına erişmek için hayırlı işler yapacağınızı, boynu bükük annesi ve babası vefat etmiş bir yetime yardımda bulunacağınızı, herkesin hayır duasını alacağınızı, hikmet sahibi bir kul olacağınızı, ahlaklı ve İslam bilincine sahip mürşitler ile Allah yolunda savaşacağınızı temsil eder. 

Rüyada Kâbe’de Tekbir Getirmek 

Rüyada Kâbe’de tekbir getirmek, çok istediğiniz bir muradınızın gerçekleşmesi, malınızın zekâtını vermek, adağınızı yerine getirmek ve etini fakirlere dağıtmak, ihtiyaç sahiplerinin müşkülünü gidermek için yardım toplamak ve amaçlarınıza ulaşmak anlamına gelir. 

Rüyada Allahu Ekber Diyen Birini Görmek 

Rüyada Allahu Ekber diyen birini görmek, hakkınızda fesatlık düşünen kimselerden kurtulacağınızı, beklenmedik bir misafir ağırlayacağınızı, plansız bir iş seyahati gerçekleştireceğinizi, evinize gelen misafirin hanenize huzur ve bereket getireceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Allahu Ekber diyen birinin görülmesi, etrafınızda sizin yanlış yolda olduğunuzu düşünüp doğru yola iletmeye çalışan kimseler olduğunu gösterir. Bile bile yaptığınız hataları artık tekrarlamayacağınızı, daha iyi bir insan olmak için çalışacağınızı ve bu durumunuzdan ailenizin de mesut olacağını gösterir. 

Rüyada Allahu Ekber diyen birini görmek çok yakın bir tanıdığı içinde bulunduğu buhrandan ve bir türlü kurtulamadığı karanlık çukurlardan kurtarmak manasına gelmektedir. Kişi size bizzat gösterilmiştir. Bu yakınınız şu an sizin uzattığınız elinizle sıkıntılarından kurtulacak ve bundan böyle mutlu bir hayat yaşayacaktır. Bu rüya hayır ve iyilik dolu bir rüyadır. Kişi böyle bir rüya görmüşse kendini şanslı saymalı ve bunun için şükretmelidir.

Rüyada Korkarak Allahu Ekber Demek Görmek 

Rüyada korkarak Allahu Ekber demek görmek, yanlış işlerle meşgul olduğunuzu, sizi seven kimseleri üzüp kalplerini kırdığınızı, bu davranışlarınızdan vazgeçmeniz gerektiğini işaret eder.

Rüyada bir kimsenin korkarak Allahu Ekber demesi, yaptıklarınızdan pişman olmayı, artık sevdiklerinize daha huzurlu bir hayat yaşatmayı arzuladığınızı, kaygılarınızın önüne geçerek hareket edeceğinizi, bundan böyle sadece insanların rızasını kazanmak için uğraşacağınızı alamet eder. (Bkz. Korkmak)

Rüyada korkarak Allahu Ekber demek, rüya sahibinin hayatının zorluklarla dolu olduğunu, evliyse eşiyle bir küs bir barışık yaşadığını ya da üzerinde bir iftira bulunduğu anlamı taşır. Bu kişi rüyasında korkarak Allah’tan yardım beklemişse, ettiği dualar kabul olacak umduğu hayatı tekrar yaşayacaktır.

Ayrıca bkz: Ezan Sesi

Rüyada Allahu Ekber Duymak Görmek 

Rüyada Allahu Ekber duymak rüya sahibinin dini görevlerini yapmadığını ve inkâr içinde olduğunu ifade etmektedir. Bu rüya yine Allah tarafından bir uyarı mahiyeti taşımaktadır. 

Rüyada Allahu Ekber Sesini Duymak Görmek 

Rüyada Allahu Ekber sesini duymak bir yakarış olarak yorumlanır. Rüya sahibi girdiği çıkmaz yollardan çıkıp kurtuluşa ermek için birinden yardım isteyecek ve bu yardım çağrısının başkasına ulaşması zaman alacaktır.

Rüyada Allahu Ekber Seslerini Duymak 

Rüyada Allahu Ekber seslerini duymak, müjdeli bir haberle mutluluk gözyaşı dökeceğinize, evlatlarınız size gurur yaşatacağına, Allah’ın varlığını ve birliğini daha çok hatırlayacağınıza; bekarsanız sadık ve vefakâr bir eş ile evleneceğinize, sabrınızın sonunda selamete ulaşacağınıza, yaşlılığınızda size bakacak hayırlı evlatlara sahip olacağınıza delalet eder. ( Bkz. Gaipten Ses Duymak)

Rüyada Allahu Ekber Diyerek Uyanmak Görmek 

Rüyada Allahu Ekber diyerek uyanmak, çırpınışta olan bir nefsi ve imdat bekleyen birini simgeler. Rüyasında kişi Allahu Ekber diyerek kan ter içinde uyanmışsa uzun süredir unuttuğu bir şey rüyasına malum olmuştur. (Bkz. Allah Demek)

Rüyada Allahu Ekber Yazısı Görmek 

Rüyada Allahu Ekber yazısı görmek rüya sahibinin manevi değerlere önem verdiği şeklinde yorumlanır. Huzurlu ve stresten uzak bir hayat, dileklerin gerçekleşmesi, yüksek mevkilere erişme olarak tabir edilir. 

Rüyasında Allahu ekber yazısı gören biri uzun süredir bir muradının gerçekleşmesini beklemektedir. Bu muradı en nihayetinde kendisine hayır getirecek şekilde gerçekleşecektir. Rüyasında bu kimse Allahu Ekber yazısını kendi yazıyorsa rüya sahibi dini ilimler ile uğraşan biridir. Çevresindeki insanlar bu kişiden dini bir hususta akıl alacaklar ve alınan cevaba göre doğru olarak ilerleyeceklerdir.

Rüyada Allahu Ekber Demek İslami 

Rüyada Allahu Ekber demek İslami manada birçok şekilde tabir edilmiştir. İslami bilginlere göre rüyada Allahu Ekber demek sadece yüce ve ulu bir makamda olan kişiye nasip edecek bir şeydir.

Allahu Ekber demek Allah’ın ismini yüceltmek manasına gelir. Allah’ın ismini yücelten kişinin Allah katında da makamı yücelir. Rüyada Allahu Ekber diyen birisine her daim iyilik kapıları açılacak ve düşmanlarına karşı hep galip gelecektir.

Allahu Ekber Demek

“Rüyada Allahu Ekber Demek Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Selam, rüyamda Allaha Ekber sözleri duydum ardından bunu ben tekrarladım söyleyerek. Rüya tabirinde açıklamasını göremedim. Yardımcı olur musunuz?

  2. Rüyamda imam caminin şerefinde daga dönerek ” en yüksek şekilde Allahu ekber diyerek ezan okumaya başlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir