Rüyada Havuz Görmek

İçi su dolu havuz, iyilik ve kerem sahibi bir kimseye, Havuzdan su içmek yahut abdest almak birinden rızka nail olmaya yahut üzüntüden kurtulmaya, Havuz üzüntü ve kederin geçmesine, sevinç ve ferahlığa, güzel evlada, şerefli hanıma, bol rızka ve yüksek bbinaya, Odanın içinde görülen havuz aile mutluluğuna yahut kendilerinden ilim öğrenilen kütüphane veya ilim ve irfan ehli komşuya delalet eder.

İçinde temiz su bulunan bir havuza baktığını görmek geleceğinin çok parlak olmasına yorulur. Fakat içindeki su kirli, bulanık ve yosunluysa geçmişte kaldığı sanılan sorunlar, kavgalar tekrarlanacaktır. Bu yüzden hayal kırıklığı da yaşayabilir.

İçinde temiz su bulunan bir havuza baktığını görmek geleceğinin çok parlak olmasına yorulur. Fakat içindeki su kirli, bulanık ve yosunluysa geçmişte kaldığı sanılan sorunlar, kavgalar tekrarlanacaktır. Bu yüzden hayal kırıklığı da yaşayabilir.

Temiz, berrak, saydam bir havuza bakmak, geleceğin parlak olacağına işaret eder.

Rüyada havuz, kadinla yorumlanır. Rüyasinda su ile dolu bir havuz görmek, güzel, agir basli bir kadin olarak tabir olunur. O havuzun kendisinin oldugunu veya o havuzdan su içtigini gören, öyle bir kadinla evlenir. Havuzda yüzmek iyi degil-dir. Bir havuza girip dibe daldiğini ve bogulmadiğini gören, bir kadina asik olup onunla tanismaga çalisir. Bir rivayet göre havuzda bogulmak kedere işarettir. Bir havuzu susuz ve kuru olarak görmek hayir degildir. Bir havuzda içine inmis bir merdiven görmek, iki sekilde yorumlanır: Ya ömründen o merdivenin basamaklarinin sayisi kadar yil kalmistir veya o basamaklarin sayisi kadar ço-cuklari ve torunlari olur. Bazilari bunu akrabaya nispet etmisler-dir. Kirmani’ye göre; rüyada havuz görmek, suyu berrak ve temiz ise, güzel, ahlakli, helal mal ve para sahibi bir kadin, suyu pis ve bulanik ise, çirkin, ahlaksiz, haram mal ve para kazanmis bir kadin ile tabir olunur. Temiz ve berrak bir suyu olan havuza giren, veya onun suyundan içen, güzel ve ahlakli, helal mal sahibi bir ka-dinla evlenir. Bulanik ve pis sulu bir havuza giren ve suyundan içen, çirkin ve ahlaksiz bir kadinla evlenir. Abdulgani Nablusi’ye göre; rüyada havuz, cömert, hayirli, ve ondan menfaat gelecek bir insan olarak tabir olunmalidir. Rü-yada suyu tuzlu bir havuz gören cömert bir erkek tarafindan hayir ve bereket görür. Havuzda abdest aldiğini gören Allah’in (C.C) iz-niyle keder ve sikintidan kurtulur. Havuzdan su içtigini gören, cö-mert bir kişi tarafindan nimet ve bol rızka kavusur. Evinde bir ha-vuz yaptirdiğini gören, yardim sever bir kişiye hizmet eder. Havu-zun ağzına kadar su doldugunu ve bundan herkesin faydalandiğini görmek, devlet büyüklerinin o yer halkina yardimda bulunacagina delalet eder; Havuzun suyu berrak olup tastigini ve etrafıni suladiğini görmek, o memlekette bol yagmurlarin delaletiyle bol-luk ve bereket olacagina işarettir. Bir havuzun suyunun kuruyup çekildiğini görmek, zengin bir kişinin iflas edecegine, havuzun yikildiğini görmek, bu kişinin ölümüne delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada havuz, cömert ve faydali bir kimsedir. Su ile doldurulmus bir havuz gören kimse, cömert ve serefli kimseden ikram ve iyilik görür. Havuzdan abdest aldiğini görse, üzüntü ve kederden kurtulur. Havuzdan su içtigim görse, iyilik sahibi bir kimseden rızka işarettir.

İçinde saydam, temiz su bulunan bir havuza baktığını gören kimsenin geleceği çok parlak olacaktır. Bu insan eski dert ve sıkıntılarıyla bir daha karşılaşmayacaktır. Fakat içindeki su kirli, bulanık ve yosunluysa geçmişte kaldığı sanılan olaylar, tatsızlıklar yinelenecektir. Önemli biri söz vermesine karşın yeteri kadar yardım edemeyecektir. Bu yüzden hayal kırıklığı da olacaktır.

İçinde saydam, temiz su bulunan bir havuza baktığını gören kimsenin geleceği çok parlak olacaktır. Bu insan eski dert ve sıkıntılarıyla bir daha karşılaşmayacaktır.

Havuz

“Rüyada Havuz Görmek” üzerine 23 yorum

 1. Rüyamda ben havuzu karanlık ama temiz gördüm bir ara girdim ama sonra çıktım ve atlayanları izledim ve içinde tanıdığımız bir bebek vardı. Bir anlam veremedim.

 2. Gördüklerimi burada okuyorum bire bir yaşıyorum. 6. hissim yüksek olduğundan mıdır nedir bilmiyorum ama birçoğu bire bir çıkıyor.

 3. 2 katlı bir evimiz varmış, bodrumunda havuz varmış, buraya bir kız düşmüş. Ben de boğulmak üzere ben de yüzme bilmediğim halde suya atladım. Onu kurtarmaya çalışıyorum en sonunda sudan çıkardım ama gene de “Suya düşen kız öldü” diyorlar. Ben de “Kurtardım onu” diyorum. Yorumunuzu bekliyorum. Teşekkürler.

 4. Ben rüyamda 4.katta bir evde oturuyormuşum. 3.katta geniş ve içi temiz su dolu bir havuz varmış. Benim kızım 3.kattan bu havuza atlıyor.

 5. Merhabalar size bir sorum olacak. Rüyamda büyük ve temiz bir havuzda tek başıma yüzüyordum ve kendimi çok rahat ve mutlu hissediyordum. Daha sonra havuzdan çıktıktan sonra sol ayağımın tabanımda yarılma olduğunu gördüm, lif lif ayrılmış şeklindeydi. Daha sonra ayak tabanımın bir parmak kalınlığında derimin ayrıldığını gördüm ama hiç acı hissetmiyordum. Ayak tabanıma baktığımda ise açık mor renkte noktalar olduğunu gördüm. Bu görmüş olduğum rüyayı yorumlarsanız eğer çok sevinirim.

 6. Ben rüyamda havuzun etrafında 1 tur atıp denize gittim ve denizde ayağımı sokup, tekrar havuzun merdivenlerinden inip, havuza girdim. Havuzda dönmeye başladım hem de çok hızlı bir şekilde. Bir anlam veremedim, buna.

 7. Rüyamda çok temiz parlak bir havuz vardı. O esnada kardeşimin küçüklük halini gördüm.  Ancak ona oğlum adıyla hitap ediyordum. Havuzun içine sandalye attım. Ve ikimiz birden onu çıkartmak için daldık.  O çıktı mı, tam emin değilim. Ancak ben suyun altında çıkmak için çok çabaladım. Havuz o kadar temizdi ki suyun dışını havuzun kenarını çok net görüyordum. Sanki birkaç kol hareketiyle çıkacakmışım gibiydi. Ancak çıkamadım.  O halde uyandım. Bir yorumu varsa, lütfen gönderin. Teşekkürler. Cevabı e-mailemi göndereceksiniz, yoksa bu sayfadan mı?

 8. Rüyamda bembeyaz bir villanın önündeyim. Önünde havuzu var. Masmavi su içinde yüzüyorum. Sonra havuzdan çıkıyorum, evin içine giriyorum. İki tane hizmetçi vardı. Tanımadığım bir erkekle öpüşüyordum. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim. Teşekkürler.

 9. Havuz böyle taşlı bir yerdi, küçüktü ama su çok berraktı. Ben de oraya giriyordum ama dalmıyordum. Lütfen, cevaplayın!

 10. Rüyamda villa gibi bir yerdeydim. Birinci katında, masmavi çok temiz suyu olan bir havuz gördüm. Yüzmedim ama sadece bakıyordum. Bu ne anlama geliyor?

 11. Ben rüyamda yeni ve çok kaliteli bir olta almışım. Evin içindeki havuzda balık tutuyorum ve öyle bir balık tutuyorum ki çok büyük bir balık. Su bulanıktı ve kendime diyorum ki “Su bulanık ondan dolayı bu balık görünmüyormuş.” Yorumlarınızı bekliyorum. Allaha emanet olun.

 12. Rüyamda babamla fitnessa giderken yolda zencilerle karşılaşıyoruz ve onlara selam veriyoruz. Sonra bir havuzun üstünden geçeceğiz bir köprü var ama köprü dandik bir köprü. Babam düşüyor ilk. “Tüh be telefonum gitti” diyor. Sonra ben de düşüyorum ama telefonu yukarda tutuyorum. Ama herkes “Gitti telefon” diye gülüyor. Sonra gerçekten de su değiyor telefona. Böyle değişik bir rüya gördüm. 😀

 13. Ben rüyamda sevdiğim kızla bir yolculuğa çıktım ve bir havuzun kenarına gittik. Havuz bulanıktı ve suyun dibinde büyük bir balık vardı.

 14. Rüyamda odanın içi havuz gibi su doluydu, içinde patronum yüzmeye çalışıyordu. Ben de onu izliyordum. Üzerimde beyaz, parlak bir gömlek vardı. Ne olabilir, iyi midir? Ben pek sık rüya görmem normalinde.

 15. Rüyada, babamın tarafından aşağı baktım ve bir sürü havuz kaydırağı vardı ve ayriyeten de içinde ördek vardı. 😊😊 Çok tatlılardı.

 16. Tertemiz bir yüzme havuzunda önceki beyaz arabamla şimdi kullandığım gri arabamı gördüm.

 17. Arkadaşlarla havuza gitmek için hazırlandık ama havuza gidemedik, uyandım. Bunun bir açıklaması var mı?

 18. Ben rüyamda havuza giriyordum ve su altında nefes alabiliyordum. Suyun altında madeni paralar vardı ve ben onları topluyordum. Lütfen biri yorumlasın şu rüyamı?

 19. Kuzenlerimin sitesinin havuzundayız, havuz kirli. Oradaki görevli bize “Bir süre sonra temizlenecek” diyor. Ben de kuzenlerimle bir kere yüzüp çıkıyoruz. Lütfen yardım edin. Çok kararsızım, sıkıntım var.

 20. Rüyamda yakın bir arkadaşım, sevdiğim çocuk birde onun arkadaşı havuza gitmiştik. Onlar arkadaşıyla havuza girmişlerdi biz de yakında başka bir havuza girmiştik. Biz diğer havuza atlarken o da havuzdan çıkmış bizi izliyordu. İki havuz da temizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir