Rüyada Fakirlik Görmek

Kirmanî'ye göre; Rüyasında fakir ve geçim darlığı çekmekte olduğunu görenin Cenabı Hakka yakınlığı olur. Dünya hali düzelir ve ev halkı bolluğa erişir.

Ebu Sait El-Vaiz'e göre; rüyada fakir olduğunu gören, büyük rızka nail olur. Bir zenginin fakir olduğunu görmesi, malının artmasına; bir tüccarın fakir olduğunu görmesi alışverişinin çoğalmasına delalet eder. Rüyada fakir olduğunu gören zengin olur. Rüyada fakir olduğunu ve dilendiğini gören kimsenin eline, hiç beklemediği bir yerden mal geçer.

Rüyasında bir yerde dilendiğini ve bir kişinin de avcuna bir altın koyduğunu görmek, Allah’ın (C.C) kendisine ikbal kapılarını açtığına ve yakında beklemediği bir yerden büyük bir nimete kavuşacağına işarettir.  Bir yerde dilencilerin görülmesi, o yerde bir zenginin ölümüne ve oradan çıkacak sadakaya işaret eder, dediler. 

Bazı tabirciler, rüyada fakir olduğunu gören kimse, hayır ve menfaat elde eder, dediler. Rüyada isteğin açıklayarak Allah (C.C.)'a fakirlik ve ihtiyacım arz etmek, sözü geçerli kimselerden yaptığı ricanın kabul edildiğine işaret eder. 

Rüyada fakir olan başka birilerini gördüyseniz, sıkıntı ve üzüntünün işaretidir. Rüyada kendinizde ve etrafınızdaki ahalide fakirlik, dinde salaha ve halinde devama delalet eder.

Rüyada fakir olduğunu ve fakirliğini gidermek için çok fazla çaba harcadığını ancak bir türlü bu durumdan çıkamadığını gören kimse zorlu ve meşakkatli bir işin içine girer ancak büyük uğraşlar sonunda istediği feraha erer.

Rüyada fakirlik çeken insanlara el uzattığını ve onları biraz da olsa bu fakirlikten kurtardığını gören kimse etrafındaki insanlara kendi malından nifak eder ve onların da bir nefes almasına vesile olur, hayır duası alır.

Fakirlik yaşadığınızı ve zenginleri kıskandığınızı görmek uzanamadığınız işler yüzünden canınızın sıkılacağını ancak bunları o kadar da kafanıza takmamanız asıl zenginliği huzur ve mutlulukta aramanız gerektiğinin işaretidir.

Fakirlik kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir