Rüyada Fakir / fakirlik Görmek

Rüyada yoksul olduğunu görmek zenginliğe yakında daha ferah bir hayat yaşayacağınıza işaret eder. Haline sabretmeyen fakir görmek isyan ve inkara, yaşamından bıkkın olmaya delalet eder.

Rüyada fakir olduğunu ancak bundan şikayet etmediğini görmek zenginliğe, eline bol miktarda nimet geçmesine, hayır ve menfaat elde etmeye, varlık içinde bulunduğu halde fakir ve mütevazi bir hayatı tercih ettiğini görmek dünya ve ahiret hayırlarına ermeye delalettir.

Yoksula ve muhtaç kimseye iyilik yaptığını görmek düşmanı kahreden ve gazabı ilahiyi söndüren gizli sadaka vermeye devam etmeye işaret sayılır.

Açıkça günah işlemekte ısrar eden kimseye iyilik yaptığını görmek yanlış bir iş yapmaya işarettir. Dilencilik yaptığını görmek çok dua etmeye delalet eder. Allah Teala'ya bir hacette bulunup, aczini ve halini O'na arz ettiğini gören kimsenin söz ve imkan ehli katında yaptığı ricası yerine getirilir.

 

Fakir / fakirlik kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir