Rüyada El değirmeni Görmek

El değirmeni ile bir şeyler öğütüp boşa attığını gören kimsenin iki günahkar arkadaşı olur.

El değirmeninde öğütülen aşı yemeğe katmak rahata, üzüntüden kurtulmaya, işaret eder, öğütülen aş acı ise zevce tarafından şer ve düşmanlığa işarettir.

El değirmeninde olmayacak bir şey öğüttüğünü görmek, çok yiyen, çok şerli ve israfçı bir kadına işarettir.

Bir kimse eliyle değirmeni döndürdüğünü ve onunla un öğüttüğünü görse, dininde ve geçiminde eline itimat eder.

Değirmeni izbe bir yere kaldırmak işe yaramıyor halde bırakmak kötü işlere ve kendilerine emniyet olunan hizmetçilere işarettir.

Rüyada bir yığın değirmenin olduğu bir yer görmek düğün ve sünnet yemeğine işarettir.

Elinde değirmen ile kendinden bir parçanın öğütüldüğünü gören kimse, dövülür ve hapsedilir.

Değirmenin kırıldığını ve bozulduğunu gören kimse hapis ise hapislikten çıkar. Üzüntü ve kederde ise bunlardan kurtulur. Eğer tehlikeli bir işte ise necat bulur. Yahut ölür.

Değirmenin taş öğüttüğünün görülmesi korkudur. Değirmen korkuya da işarettir.

Değirmen satın aldığını gören kimse bekar ise evlenir. Yahut oğlunu veya kızını evlendirir. Ya da bir hizmetçi alır. Yolculuk yapan birisi ise seyahate çıkar.

Yel değirmeni devamlı olmayan düşmanlıktır. 

El değirmeni kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir