Rüyada Un Fabrikası Görmek

Rüyada değirmen görmek, aile halkının sıkıntı ve darlıktan kurtulmasına yahut fakirlikten sonra zenginliklerine; bekar erkek için eşe; bekar kız için kocaya işarettir.

Rüyada değirmen bulunmayan bir evde değirmen görmek; şiddet ve zorluklara, düşmanlığa işarettir. Eğer değirmende ekmek, et veya bal öğütse, aile halkının bozucu, gösteriş maksatlısı ve sevici olmalarına işarettir. 

Rüyada değirmende buğday veya arpa veya kendisinden istifade edilen faydalı bir şey ögütse, aile halkının işlerinin kolaylığına ve rızıklarının yolunda gitmesine, hastalıklardan şifa bulmalarına, işlerini idare eden kimseyi yenilemelerine işarettir.

Rüyada şehir ve kasabanın ortasında görülen büyük değirmen, eğer o şehir ve kasaba harap ise meydana çıkacak savaşa işaret eder. Hususiyle o değirmende ateş veya büyük taş öğütülürse, eğer şehir harap değilse ve orada öğütülen kötü kokulu arpa, su, çamur veyahut et olursa, salgın hastalığa işarettir.

Bazı tabirciler, su üzerinde bulunan değirmen, işlere nezaret eden ve elinden çok mal geçen bir adamdır, dediler. Bir kimse o adama sığınsa, onun çalışma ve gayreti güzel olur. Rüyada değirmenin döndüğünü gören kimseye değirmendeki un miktarınca gelecek hayra işarettir.

Rüyada bazen değirmenin döndüğünün görülmesi, yolculuk; değirmenin buğdaysız dönmesi, şiddet ve sıkıntıdır.

Rüyada değirmenin eğrilik ve aksaklık ile dönmesi, piyasanın pahalılığına işarettir. Bir kimse kendisinin dolap ile dönen bir değirmenin olduğunu görse, temiz bir rızka işarettir. Bir sey öğütmeksizin değirmenin döndüğünü görmek, yolculuktur. Değirmenin sebepsiz olarak döndüğünün görülmesi, ecelin yaklaşmasına işarettir.

Ayrıca şu rüya tabiri ve yorumlara bakınız: Un, Fabrika 

Un Fabrikası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir