Rüyada Un fabrikası Görmek

Rüyada değirmen görmek, aile halkinin sıkıntı ve darlıktan kurtulmasına yahut fakirlikten sonra zenginliklerine, bekar erkek için ese, bekar kiz için kocaya isarettir.

Degirmen bulunmayan bir evde degirmen görmek, şiddet ve zorluklara, düsmanliga isarettir. Eger değirmende ekmek, et veya bal ögütse, aile halkinin bozucu, gösteris maksatlısı ve sevici olmalarina isarettir. Değirmende buğday veya arpa veya kendisinden istifade edilen faydali bir sey ögütse, aile halkinin islerinin kolaylığına ve rızıklarinin yolunda gitmesine, hastaliklardan sifa bulmalarına, işlerini idare eden kimseyi yenilemelerine, işarettir.

Şehir ve kasabanın ortasında görülen büyük değirmen, eğer o sehir ve kasaba harap ise meydana çıkacak savasa işaret eder, hususiyle o değirmende ates veya büyük tas öğütülürse, eger sehir harap degilse ve orada öğütülen kötü kokulu arpa, su, çamur ve yahut et olursa salgin hastaliga isarettir.

Bazi tabirciler, su üzerinde bulunan degirmen, işlere nezaret eden ve elinden çok mal geçen bir adamdir, dediler. Bir kimse o adama siginsa, onun çalışma ve gayreti güzel olur. Rüyada değirmenin döndüğünü gören kimseye değirmendeki un miktarınca gelecek hayra işarettir.

Bazen degirmenin döndüğünün görülmesi yolculuk, degirmenin buğdaysız dönmesi şiddet ve sikintidir.

Degirmenin eğrilik ve aksaklik ile dönmesi piyasanin pahalılığına isarettir. Bir kimse kendisinin dolap ile dönen bir degirmenin oldugunu görse, temiz bir rizka isarettir. Bir sey öğütmeksizin degirmenin döndüğünü görmek, yolculuktur. Degirmenin sebepsiz olarak döndüğünün görülmesi, ecelin yaklaşmasına isarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir