Rüyada Ejderha Görmek

Bu efsanevi hayvan dehşet ve şiddet ehli yöneticiye, yakıcı ateşe işaret eder. Birkaç başlı ejderha kötülük ve zararda aşırı giden yöneticinin, idari amirin habercisidir, onun yapacağı zarar verici hareketlerden ve iş yükünden sakınmak, teyakkuzda olmak gerekmektedir.

Ejderhanın kişiyi suya doğru çekmesi dünyevi yahut uhrevi azaba işaret eder Ejderha olduğunu yahut ona bindiğini görmek ehil olanlar için yöneticiliğe yönetici tarafından gelecek dünyalığa yahut uzun ömre delalettir.

Kadının ejderha doğurduğunu görmesi sakat ve kötürüm bir çocuk dünyaya getirmesine, kadın takva ehli ise şerefli ve hatip bir oğlan çocuğu olmasına, Zararsız, insanla konuşan yahut ona bir şey veren ejderha hayra delalettir.

Bu yaratık size doğrudan bakıyorsa bazen düşmanlığını gizleyen kimseye işaret eder. Çok başlı ejderha şerde ve kötülükte aşırı giden bir düşmana delalet eder.

Ejderha saldırırsa ve kişi üstün gelirse kişi istediği şey ile ilgili yardım alacak demektir.

Ejderha ile savaşıp onu öldürdüğünüzü görmek, rakiplerinize karşı zafer kazanacağınıza, ejderhanın size hücum ettiğini sizin de kaçtığınızı görmek, rakiplerinizin sözlerine kandığınıza delalet eder. Bir ejderhayı bir vuruşta ikiye bölüp öldürdüğünüzü görmek, beklenmeyen bir yerden bir müjdeli haber alacağınıza işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Hastanın rüyada ejderha görmesi, ölümüne işarettir.  Ejderhanın etini yediğini gören kimse, bir mala sahip olur. Zararsız olarak ejderhanın kendisine doğru geldiğini veya kendisine bir şeyler verdiğini yahut kendisiyle konuştuğunu görse, o kimse için meydana çıkacak çok hayra işarettir. Ejderhanın adam olduğunu görmek ordudan bir askere, ejderhanın kadın olduğunu görmek, kadın askerden bir askere işarettir.

Rüyada uçan birçok ejderha görmek kişinin büyük istekleri olduğunu ve bunlara nasıl erişeceğini bilmemektedir.

Rüyada küçük ejderhaları kendi hizmetinde görmek zafere işarettir, düşmanlarınıza karşı üstün geleceğinizin habercisidir.

Kendisinin ejderha olduğunu gören kimsenin ömrü uzun olur. Yahut güç ve otorite elde eder. Bir ejderhaya sahip olduğunu gören, akılsız bir kimseye zafer bulur.

Rüyada ejderha eti yemek çok güçlü bir insanın deneyimlerinden, malından, mülkünden, itibarından kendi rızası ile yararlanacağınız anlamına gelmektedir.

Rüyada ejderha iskeleti görmek çok köklü bir geçmişi olan bir yerde yeni bir işe gireceğinize ve o şirketin size çok fazla şey katacağına delalettir.

“Rüyada Ejderha Görmek” üzerine 7 yorum

 1. Rüyamda ejderhanın gölgesini gördüm alevinden saklanıyorduk, bize değmiyordu sonra sel geldi ama biz sudan kaçtık, sel bize değmedi. Acaba ne anlama geliyor?

  1. Rüyamda iki kafalı ejderha odamda, yatağımda, yorganımın altında ama kafaları dışarıda ne anlama geliyor?

 2. Selam. Rüyamda iki tane ejderha gördüm. Biri kız, diğeri erkekti ve ikisi de büyük ve korkunçtu. Bir tanesi benimle konuştu. Ne söyledi hatırlamıyorum ve kız mı, erkek mi bilmiyorum? Bana ağzından alev fırlattı ama küçük bir alev çakmak yakar gibi ben de kaçtım. Sonra başka bir rüyaya geçtim ve sanki tanıyordum onu, bir erkekti, onu dövüyordum. Elimde sopa vardı. Acaba bu rüyalar ne anlama geliyor?

 3. Ben rüyamda ejderhayla cinsel ilişki yaşıyordum. Hemen sonrasında 10 şiddetinde deprem oldu, herkes sokağa döküldü, kaos vardı. Acaba ne anlama geliyor?

  1. Büyük ihtimal bir tane çocuk doğurucaksın. Bu cocuk çok güçlü olacak. Nasıl desem? Bu cocuğa eğitim verirsen dövüş eğitimi çabucak kavrayacak vs işte.

 4. Rüyamda içimde bir ejderha iblisi vardı ve beni zamanla kudretli bir alfa ejderhaya dönüştürüyordu. Sürünün lideri olmadan önce birkaç ejderha ile dövüşmem gerekiyordu. Ve içlerinden ilkine saldırırken ben o ejderhanın çok güzel bir bayan olduğunu gördüm ve onu şehvetle öptüm. Sonra nehirde herkes ( bayan dahil) insan bir şekilde nehirde tekne ile ilerliyor, ben ise yanlarında ejderha olarak uçuyordum. Benim olduğum ejderha büyük ve siyahtı. Ve bu benim çok hoşuma gidiyordu.

 5. Havada süzülen bir küçük Ejderha silüeti görmek ne anlama geliyor?
  Bana gelmiyor onu süzülürken görüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir