Rüyada Ejderha Görmek

Rüyada bu efsanevi hayvanı görmek dehşet ve şiddet ehli yöneticiye, yakıcı ateşe işaret eder. Birkaç başlı ejderha, kötülük ve zarar eden yöneticinin, idari amirin habercisidir. Onun yapacağı zarar verici hareketlerden ve iş yükünden sakınmak, teyakkuzda olmak gerekmektedir.

Ayrıca bkz: Efsane  

Rüyada ejderhanın kişiyi suya doğru çekmesi dünyevi yahut uhrevi azaba işaret eder. Rüyada ejderha olduğunu yahut ona bindiğini görmek ehil olanlar için yöneticiliğe yönetici tarafından gelecek dünyalığa yahut uzun ömre delalettir.

Rüyada kadının ejderha doğurduğunu görmesi; sakat ve kötürüm bir çocuk dünyaya getirmesine, kadın takva ehli ise şerefli ve hatip bir oğlan çocuğu olmasına delalet eder. Zararsız, insanla konuşan yahut ona bir şey veren ejderha hayra delalettir.

Rüyada bu yaratık size doğrudan bakıyorsa, bazen düşmanlığını gizleyen kimseye işaret eder. Çok başlı ejderha şerde ve kötülükte aşırı giden bir düşmana delalet eder.

Rüyada ejderha saldırırsa ve kişi üstün gelirse, kişi istediği şey ile ilgili yardım alacak demektir.

Ayrıca bkz: Kalkan, Zırh

Rüyada ejderha ile savaşıp onu öldürdüğünü görmek, rakiplerinize karşı zafer kazanacağınıza; ejderhanın size hücum ettiğini sizin de kaçtığınızı görmek, rakiplerinizin sözlerine kandığınıza delalet eder. 

Rüyada bir ejderhayı bir vuruşta ikiye bölüp öldürdüğünü görmek, beklenmeyen bir yerden bir müjdeli haber alacağınıza işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Hastanın rüyada ejderha görmesi, ölümüne işarettir.  Ejderhanın etini yediğini gören kimse, bir mala sahip olur. Zararsız olarak ejderhanın kendisine doğru geldiğini veya kendisine bir şeyler verdiğini yahut kendisiyle konuştuğunu görse, o kimse için meydana çıkacak çok hayra işarettir.

Rüyada ejderhanın adam olduğunu görmek ordudan bir askere; ejderhanın kadın olduğunu görmek, kadın askerden bir askere işarettir.

Rüyada uçan birçok ejderha görmek kişinin büyük istekleri olduğunu ve bunlara nasıl erişeceğini bilmemektedir.

Rüyada küçük ejderhaları kendi hizmetinde görmek, zafere işarettir. Düşmanlarınıza karşı üstün geleceğinizin habercisidir.

Rüyada kendisinin ejderha olduğunu gören kimsenin ömrü uzun olur. Yahut güç ve otorite elde eder. Bir ejderhaya sahip olduğunu gören, akılsız bir kimseye zafer bulur.

Rüyada ejderha eti yemek çok güçlü bir insanın deneyimlerinden, malından, mülkünden, itibarından kendi rızası ile yararlanacağınız anlamına gelmektedir.

Rüyada ejderha iskeleti görmek çok köklü bir geçmişi olan bir yerde yeni bir işe gireceğinize ve o şirketin size çok fazla şey katacağına delalettir.

Ejderha

“Rüyada Ejderha Görmek” üzerine 9 yorum

 1. Rüyamda ejderhanın gölgesini gördüm alevinden saklanıyorduk, bize değmiyordu sonra sel geldi ama biz sudan kaçtık, sel bize değmedi. Acaba ne anlama geliyor?

  1. Rüyamda iki kafalı ejderha odamda, yatağımda, yorganımın altında ama kafaları dışarıda ne anlama geliyor?

 2. Selam. Rüyamda iki tane ejderha gördüm. Biri kız, diğeri erkekti ve ikisi de büyük ve korkunçtu. Bir tanesi benimle konuştu. Ne söyledi hatırlamıyorum ve kız mı, erkek mi bilmiyorum? Bana ağzından alev fırlattı ama küçük bir alev çakmak yakar gibi ben de kaçtım. Sonra başka bir rüyaya geçtim ve sanki tanıyordum onu, bir erkekti, onu dövüyordum. Elimde sopa vardı. Acaba bu rüyalar ne anlama geliyor?

 3. Ben rüyamda ejderhayla cinsel ilişki yaşıyordum. Hemen sonrasında 10 şiddetinde deprem oldu, herkes sokağa döküldü, kaos vardı. Acaba ne anlama geliyor?

  1. Büyük ihtimal bir tane çocuk doğurucaksın. Bu cocuk çok güçlü olacak. Nasıl desem? Bu cocuğa eğitim verirsen dövüş eğitimi çabucak kavrayacak vs işte.

 4. Rüyamda içimde bir ejderha iblisi vardı ve beni zamanla kudretli bir alfa ejderhaya dönüştürüyordu. Sürünün lideri olmadan önce birkaç ejderha ile dövüşmem gerekiyordu. Ve içlerinden ilkine saldırırken ben o ejderhanın çok güzel bir bayan olduğunu gördüm ve onu şehvetle öptüm. Sonra nehirde herkes ( bayan dahil) insan bir şekilde nehirde tekne ile ilerliyor, ben ise yanlarında ejderha olarak uçuyordum. Benim olduğum ejderha büyük ve siyahtı. Ve bu benim çok hoşuma gidiyordu.

 5. Havada süzülen bir küçük Ejderha silüeti görmek ne anlama geliyor?
  Bana gelmiyor onu süzülürken görüyorum.

 6. Merhaba, rüyamda koca bir ateş topu vardı havada, hatta daha çok tılsım gibi ona dokundum ve yer ayağımın altından kaybolmaya başladı, o an ejderha çıkıp beni ve o tılsımı alıp yerin dibine mağara gibi bir yere girdik. Bana bakıyordu, ben ise konuşmaya çalışıyordum en son o tılsım küçük oldu ona dokundum bana hırladı sonra benimle konuşmaya başladı ve bir insana dönüştü… Bana zarar vermedi aksine beni koruyordu. Ama ben yüzünü göremiyordum sonra bi saldırıya uğradım, beni alıp gitti ve o an onun bir erkek olduğunu tam olarak nasıl gözüktüğünü gördüm bana başka ejderhaların olduğunu insan oldukları an 2 metre ve daha uzun olabildiklerini kadın erkek karışık olduğunu anlattı. Tılsımın bana gelip onu bana götürdüğünü beni öyle bulduğunu söyledi. Sonra ikimiz de aşık olduk.

 7. Rüyamda bir sınava giriyorduk üç beş kişiyle. Sonra işte sınavda arkadaşlarım vardı ama sınav salonu garipti. Sonra ben babamdan telefonunu istedim o da verdi sağolsun. Sonra başladık sınava ben telefondan sınav kağıdına bakıyorum, telefondan çözüyorum. Neyse telefon kapandı ben de azcık kağıttan çözdüm sonra kalktım yürüdüm biraz, sonra bir baktım sınav salonu bir değişik sanki (gladyatör) arenası. Sonra bir baktım seyirciler var annem babam ve birkaç kişi daha orada. Sonra geri döndüm bir baktım sınav salonunda kimse yok biraz bakındım bir tünel var orada ise arkadaşlarımdan bir tanesi kazılamayan toprağı kazıyor, diğerleri yaş toprağı. Herhalde bir duyuru yapılmış neyse ben de yaş toprağı kazıyorum sonra arkamızdan ok sürüsü geldi ve yaş toprağı kazanları öldürdü. Ben yeniden dirildim sanki sonra yanımda kazılamaz toprağı kazan bir arkadaşım var sonra bir baktım ejderha var neyse sonra bizim evdeyiz, ejderha da bizim eve gelmiş. Ama ben bu ejderhayı bir ara görmüştüm su ejderhası gibi uzun ve yarım daire gibi kıvrımlı. Sonra biz kaçıyoruz ejderhadan ama ejderha sanki bizi kovalamıyor biz de hemen 2 dolabın arkasına zar zor sığıp gizlendik (yani öyle sanıyorum). Sonra ejderha geldi ben onu aynadan görüyordum biraz ateş püskürttü bizi arıyordu galiba sonra birden gözleri kıp kırmızı oldu. Ben aynadan bakıyorum arkadaşıma dedim ki sakın ona bakma ölürsün diye ama o herhalde bakmış doğrudan ve onun yanına sanki hipnotize olmuş gibi gitti ve yere yığıldı (ateş püskürtüp püskürtmediğini hatırlamıyorum) Sonra beni buldu ben aldı kuyruğuyla sıktı su ejderhası olduğu için boğuluyordum ama onu kandırıp kaçtım. Sonra bizim evin mutfağına geldim ejderhayla boğuştuk ve kaçtım. Onun ateş püskürtmesi olmasa yenerdim ama ateş püskürtüyordu sonra gittim, mutfağa girdim adam gibi dövüş dedim. Sonra ejderhanın sudan kolları çıkmaya başladı ve boğuştuk. Ben kollarını tutup onu yere yapıştırdım sonra konuştuk o beni bıraktı, ben de koridora giderken uyandım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir