Rüyada Kalkan Görmek

Rüyada kalkan Görmek, kişiyi maddi ve manevi zararlara karşı koruyan tedbirlere ve oruca; kalkan, kadın için kocasına, kocası için kadına; kalkan imal eden kimseyi görmek, orduyu savaşa teşvik eden komutan yahut devlet başkanına delalet eder.

Ayrıca Bakınız; Zırh, Deri Kalkan

Rüyasında kalkan gören kimsenin çevresinde düşmanları olduğunu, dikkatli hareket ettiğini işaret eder.

Rüyada kalkan kullanan birini görmek, ordu içinde emredici bir mevkide olan kişiye ve komutana delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada kalkan görmek, oruca işarettir. Nitekim Peygamberimiz “Oruç kalkandır” buyurmuştur. Bazen kalkan, delil ve hüccetle galebe eden dosta işarettir.

Rüyada kalkan ile beraber diğer silahların da olduğunu görmek, o kimsenin üzerine düşmanlarının gelemeyecegi ve mukabele edemeyeceklerine işarettir. Sanatçı veya tüccar, emtia ve kumaşlarının veya dükkan yahut da işçilerinin yanma bir kalkan konulduğunu görse, o kimsenin çok yemin ederek malına kıymet ve revaç kazandırmasına işarettir.

Rüyada kalkan gören kimsenin bir çocuğu varsa o çocuk o kimsenin her türlü nafakasını temin ve onu kötülüklerden ve yaramazlıklardan korur. Rüyada kalkanla kendisini muhafaza ettiğini gören kimse, kuvvetli bir kimseye iltica eder ve onun sayesinde düşmana baş eğmez.

Rüyada görülen kalkanın kıymetli olması, zengin ve güzel bir kadına; kıymetsiz ise, çirkin bir kadına işarettir. İnsanın rüyada gördüğü kalkan, ihtiyatla beraber zırhın işaret ettiği şeydir. Bir kalkan satın aldığını gören kimse, bir kadına rastlar. Bazen de kalkan, kişiyi korktuğu şeyden korur.

Kalkan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir